Samostatný referent/referentka pre podporu prijímania zahraničných vedeckých pracovníkov -Euraxess Point SAV

SLOVENSKÁ AKADÉMIA VIED - Úrad SAV

Miesto práce
Štefánikova 49, Bratislava
Termín nástupu
1.5.2024
1 300 EUR/mesiacPlat od 1300,00 Eur + osobný príplatok, v súlade so zákonom č. 553/2003 Z. z.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Poskytovanie komplexných informácií na podporu prijímania zahraničným doktorandov a vedeckým pracovníkov na pracoviská SAV pri ich príchode do krajiny a počas ich pobytu,

poradenstvo a podpora pre zahraničných doktorandov a vedeckých pracovníkov v súvislosti s procesmi získania víza,

poskytovanie informácií ohľadom bežného života v SR (zdravotné a sociálne poistenie, ubytovanie, otvorenie bankového účtu, návšteva lekára a pod.)

osobná asistencia zahraničným doktorandom a vedeckým pracovníkom na oddelení Cudzineckej polície PZ BA (príp. na iných úradoch),

komunikácia s relevantnými orgánmi štátnej a verejnej správy,

správa a udržiavanie aktuálnych informácií o právnych predpisoch a postupoch týkajúcich sa zahraničných pracovníkov,

poskytovanie komplexných informácií pracovníkom jednotlivých ústavov SAV, organizácia školení,webinárov, poskytovanie konzultácií.

Informácie o výberovom konaní

Čo môže zvýšiť vaše šance na úspech vo výberovom konaní?
- predošlé skúsenosti s imigračnou agendou prípadne agendou expatov je plus,
- vítané sú skúsenosti s prácou vo vysokoškolskom alebo vedecko-výskumnom prostredí.

Ak vás táto pracovná príležitosť zaujala, pošlite nám motivačný list spolu s CV v anglickom jazyku do 19. apríla 2024 na emailovú adresu: [email protected] . Vybraní uchádzači/uchádzačky budú pozvaní na osobné stretnutie. Uchádzači/uchádzačky budú informovaní o výsledkoch výberového konania.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Počet rokov praxe

2

Hľadáme uchádzač/uchádzačku, ktorá vyhovuje nasledovným kritériám:

VŠ vzdelanie (minimálne I., II.),

výborná znalosť angličtiny v písanom a hovorovom prejave (min. úroveň B2, C1),

vynikajúce organizačné a medziľudské zručnosti (schopnosť komunikovať a jednať s cudzincami),

užívateľská znalosť MS Office (Excel, Word a Powerpoint, Teams, Zoom),

samostatnosť, zodpovednosť, asertívnosť,

proaktívny prístup k pracovným úlohám, iniciatívnosť,

analytické myslenie, ochota vzdelávať sa,

efektívny time management,

schopnosť prepájania informácií do súvislostí, aplikácia informácií na konkrétne situácie/prípady,

schopnosť orientovať sa v zákonoch (zmysel pre právnický jazyk),

dôslednosť, precíznosť, zmysel pre detail a doťahovanie vecí do konca.

Slovenská akadémia vied je štátna vedecká inštitúcia, ktorá vykonáva výskumnú činnosť prostredníctvom svojich organizácií. Úlohy spojené s odborným, organizačným, finančným a technickým zabezpečením činnosti akadémie ako vedeckej inštitúcie zabezpečuje Úrad akadémie. Jednou z týchto úloh je aj podpora internacionalizácie výskumného prostredia v rámci SAV. Jej nevyhnutnou súčasťou je pomoc prichádzajúcim vedcom, aby ich príchod na Slovensko a zaradenie do pracovného procesu bolo čo najjednoduchšie a bezproblémové.
ID: 4800794  Dátum zverejnenia: 5.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac