Samostatný/á referent/ka v oblasti podpory výskumu a projektovej podpory

SLOVENSKÁ AKADÉMIA VIED - Úrad SAV

Miesto práce
Štefánikova 49, Bratislava
Termín nástupu
1.12.2020
Mzdové podmienky (brutto)
1 000 EUR/mesiactarifný plat podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov; osobný príplatok podľa reálnej praxe a skúseností uchádzača/uchádzačky

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pozícia je ideálna pre ľudí, ktorí chcú prejsť s vedeckého prostredia do oblasti manažmentu výskumu.
Náplňou práce budú rôzne činnosti súvisiace s podporou výskumu a výskumníkov pri ich činnosti, najmä:
- manažment medzinárodných a interných projektov, ktorých riešiteľom je SAV
- vypracovávanie dokumentov a materiálov súvisiacich s vyššie uvedenými projektmi
- vyhľadávanie vhodných projektových schém, príp. vhodných projektov pre organizácie SAV
- sprostredkovávanie pravidelných informácií ohľadom danej oblasti pre organizácie SAV
- pomoc a podpora pri príprave projektov pre jednotlivé organizácie SAV
- príprava analytických materiálov pre vedenie SAV

Pružný pracovný čas

Výberové konanie bude dvojkolové. V prvom kole budú posúdené zaslané profesijné životopisy a motivačné listy. Do druhého kola (osobný pohovor) budú pozvaní/é uchádzači/uchádzačky, ktorí/é úspešne prešli prvým kolom. Uchádzači/uchádzačky budú informovaní/é o výsledkoch výberového konania. Kontaktná emailová adresa: [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika, manažment, právo, vedecký smer rôzneho zamerania

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

2

- prax v oblasti – 2 roky,
- ideálne sú predošlé pracovné skúsenosti z vedeckého prostredia a/alebo práva, či manažmentu,
- potrebné sú skúsenosti s projektovým manažmentom (ideálne ak si predtým úspešne viedla/viedol aspoň jeden pracovný projekt),
- predošlé skúsenosti s riešením vedeckých projektov (najmä medzinárodných ale aj domácich) sú výhodou,
- samostatnosť, zodpovednosť, asertívnosť,
- proaktívny prístup k pracovným úlohám, iniciatívnosť,
- dodržiavanie stanovených termínov,
- dobre organizovaná osobnosť schopná pracovať bez stáleho dozoru,
- aktívna komunikácia v anglickom jazyku,
- exaktnosť pri písomnom a ústnom prejave,
- schopnosť čítať s porozumením a analyzovať odborné texty,
- analytické myslenie,
- odolnosť voči stresu.

Slovenská akadémia vied je štátna vedecká inštitúcia, ktorá vykonáva výskumnú činnosť prostredníctvom svojich organizácií. Úlohy spojené s odborným, organizačným, finančným a technickým zabezpečením činnosti akadémie ako vedeckej inštitúcie zabezpečuje Úrad akadémie. Jednou z týchto úloh je aj podpora internacionalizácie výskumného prostredia v rámci SAV. Jej nevyhnutnou súčasťou je pomoc prichádzajúcim vedcom, aby ich príchod na Slovensko a zaradenie do pracovného procesu bolo čo najjednoduchšie a bezproblémové.

Adresa spoločnosti

Slovenská akademia vied
Štefánikova 49
814 38 Bratislava
ID: 3997526  Dátum zverejnenia: 9.11.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac