Špecialista prevencie závažných priemyselných havárií

Slovenská agentúra životného prostredia

Miesto práce
Tajovského 28, Banská Bystrica
Termín nástupu
16.07.2018
Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny
min. 549,50 €/11. platová trieda/ + osobný príplatok do výšky 787 € , v zmysle zákona č. 553/2003 Z.z.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- konzultačná činnosť pre orgány štátnej a verejnej správy, prevádzkovateľov priemyselných podnikov k informačnému systému PZPH
- tvorba a pripomienkovanie legislatívnych predpisov v oblasti PZPH a súvisiacich oblastí na národnej úrovni
- zabezpečovanie školiacich a vzdelávacích aktivít
- práca v externých pracovných skupinách na národnej úrovni a úrovni EÚ
- aktualizácia informácií v Informačnom systéme prevencie závažných priemyselných havárií , spracovanie dokumentácie
- zapisovanie údajov do Európskych databáz eSPIRS (Seveso Plants Information Retrieval System) a eMARS (Major Accidents Reporting System)
- kontrola dokumentácie od prevádzkovateľov v oblasti prevencie závažných priemyselných havárií
- prednášanie prezentácií na odborných seminároch, konferenciách, kurzoch
- práca v teréne – terénne obhliadky okolia priemyselných podnikov spadajúcich pod zákon o prevencii závažných priemyselných havárií, zameriavanie citlivých bodov v okolí týchto podnikov v rámci celej SR

- základná výmera dovolenky zvýšená o 1 týždeň
- pružný pracovný čas
- práca v organizácii zapojenej do medzinárodných projektov
- odborný rast

V prípade, že spĺňate uvedené požiadavky a máte záujem zúčastniť sa výberového konania na uvedenú pozíciu, pošlite žiadosť o prijatie do zamestnania a životopis prostredníctvom portálu Profesia.sk do 21.06.2018.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

prírodovedný alebo technický smer so zameraním na chémiu, priemyselné riziká, bezpečnostné inžinierstvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

- prax v oblasti prevencie závažných priemyselných havárií.
- znalosť problematiky klasifikácie nebezpečných látok, legislatívy týkajúcej sa oblasti prevencie závažných priemyselných havárií, chemických látok a prípravkov a legislatívy životného prostredia
- znalosť práce so softvérovými nástrojmi na vizualizáciu priestorových informácií (napr. ArcMap, Arc View)
- schopnosť spolupracovať v kolektíve
- nekonfliktnosť, flexibilita, spoľahlivosť
- ochota zúčastňovať sa služobných ciest doma i v zahraničí
- schopnosť prednášať prezentácie na odborných seminároch, konferenciách, kurzoch

Príspevková organizácia, zameraná na zabezpečovanie starostlivosti o životné prostredie a rozvoj environmentalistiky v súlade so zásadami trvalo udržateľného rozvoja.
www.sazp.sk

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Tajovského 28
975 90 Banská Bystrica
ID: 3412923   Dátum zverejnenia: 7.6.2018   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   min. 549,50 €/11. platová trieda/ + osobný príplatok do výšky 787 € , v zmysle zákona č. 553/2003 Z.z.