Finančný riaditeľ

Slovak Training Academy, s.r.o.

Miesto práce
Košice
Termín nástupu
Ihneď
2 500 EUR/mesiacMzda plus variabilná zložka sa bude odvíjať od skúseností a osobnosti kandidáta.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Naša spoločnosť hľadá nového kolegu/kolegyňu, ktorý/á bude ako CFO členom TOP manažmentu súčasťou strategického riadenia financií pre skupinu 3 spoločností, ktoré patria do holdingu CSG group. Jeho/jej úlohou bude sa podieľať na strategickom rozhodovaní vedenia spoločnosti. Zároveň bude riadiť a koordinovať finančné procesy a spolupracovať s ostatnými spoločnosťami v rámci holdingu.

Základné činnosti:
- Finančný manažment
- Risk manažment
- Strategické rozhodovanie na úrovni vedenia spoločnosti
- Definícia obchodno-finančnej stratégie zverených spoločností
- Vyhodnocovanie hospodárenia zverených spoločností vrátane návrhov na nápravné opatrenia
- Schvaľovanie finančných plánov
- Supervízia reportingu pre vedenie zverených spoločností, akcionárov, banky, audítorov
- Jednanie s bankami a dohľad nad evidenciou bankových inštrumentov
- Riadenie a dohľad nad plnením úloh finančného oddelenia
- Zabezpečenie efektívnosti hospodárenia zverených spoločností
- Zabezpečovanie aktuálnych správ o stave finančných zdrojov a výsledkov hospodárenia zverených spoločností na mesačnej báze
- Poskytovanie fin. analýz a odporúčaní pre rozhodovanie manažmentu
- Dohľad nad implementáciou holdingových štandardov v oblasti financií do zverených spoločností
- Zodpovednosť za daňovú optimalizáciu vo zverených spoločnostiach

Zodpovednosti:
- Strategické riadenie financií
- Stanovenie finančnej stratégie
- Efektívnosť hospodárenia spoločnosti
- Pravidelné plánovanie a tvorba výhľadov hospodárenia a CF zverených spoločností vrátane ich následného vyhodnocovania
- Vedenie finančného tímu zverených spoločností
- Zodpovednosť za plnenie požiadaviek auditného tímu

• notebook • mobilný telefón • služobné vozidlo k dispozícii aj na súkromné účely • práca v mladom a multikultúrnom kolektíve • Multisport karta • možnosť príspevku na dopravu • možnosť práce z domu • iné, ktoré budeme špecifikovať na pohovore.

Ďakujeme za Váš záujem. Ak Vás pozícia zaujala a spĺňate predpoklady, pošlite prosím svoje CV na [email protected]. Budeme kontaktovať len vybraných kandidátov. Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

financie, manažment

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Expert

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

10

- VŠ v odbore ekonomika, finančné riadenie, manažérske účtovníctvo
- Prax na podobnej pozícii min. 10 rokov
- Preukázateľné manažérske znalosti
- Počítačová znalosť MS Office
- Základné právne a daňové povedomie v legislatíve SR
- Zodpovednosť, dôslednosť, lojalita
- Schopnosť pracovať pod tlakom
- Flexibilita
- Ochota cestovať (Praha)

Slovak Training Academy (STA) je dynamická spoločnosť s bohatými skúsenosťami a profesionálnym tímom inštruktorov a pilotov, v rámci ktorej sa zaoberáme školením budúcich pilotov a mechanikov vrtuľníkov od rôznych výrobcov na skutočné situácie, ktorým budú piloti čeliť počas vykonávania ich povolania či misií. STA predstavuje integráciu modernej leteckej techniky a profesionálnych pilotov, leteckých inštruktorov a technikov s viac ako 12-ročnými skúsenosťami v poskytovaní leteckých služieb. Ponúka komplexné riešenia v rámci základného , pokročilého a špeciálneho letového výcviku vojenského a civilného personálu, leteckých prác a obchodnej leteckej dopravy, pričom spája modernú leteckú techniku s profesionalitou. Člen skupiny CZECHOSLOVAK GROUP a. s. (CSG). CSG je holding nadväzujúci na tradíciu československého priemyslu. Podporuje rozvoj tradičných českých a slovenských spoločností, ktoré sa venujú obrannej a civilnej priemyselnej výrobe a obchodu. V holdingu pracuje viac ako 8000 zamestnancov.
Pre túto pozíciu ide o spoločnosti European Air Services, Slovak Training Academy a Heli Company.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4132356  Dátum zverejnenia: 9.9.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 2 500 EUR/mesiac