Právnik - junior

Slovak Business Agency

Miesto práce
Karadžičova, Bratislava
Termín nástupu
september 2020
916 - 1 100 EUR/mesiacvýška platu môže byť predmetom diskusie v závislosti od skúsenosti uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- právna podpora manažmentu a jednotlivých organizačných zložiek SBA;
- sledovanie a analýza plnenia všetkých podmienok stanovených platnými právnymi predpismi s cieľom eliminovať právne riziká pre SBA;
- právne poradenstvo a právna pomoc pri riešení pracovnoprávnych otázok, pri agende marketingu a agende súvisiacej s pracovnými úlohami ostatných organizačných zložiek SBA;
- príprava podkladov pre súdne a správne konania, ktorých je SBA účastníkom, vrátane právneho zastupovania;
- spolupráca a komunikácia s externými právnymi poradcami, resp. dodávateľmi právnych služieb pre SBA;
- právne poradenstvo v oblasti práva EÚ vo sfére malého a stredného podnikania pre interné potreby SBA;
- monitoring legislatívnych zmien a poskytovanie právnych informácií týkajúcich sa práva SR pre interné potreby SBA;
- spolupráca na príprave a aktualizácií interných predpisov SBA po právnej stránke;
- vedenie agendy základných právnych dokumentov SBA;
- formálno-právna kontrola zmlúv uzatváraných SBA;
- výkon kontroly v zmysle príslušných ustanovení zákona č. 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

- dynamická práca v mladom kolektíve;
- odborný rast;
- účasť na školeniach a seminároch s cieľom rozširovať si všeobecný prehľad a odbornosť;
- predĺženie základnej výmery dovolenky v zmysle Zákonníka práce o 1 týždeň.

Záujemcovia o uvedenú pozíciu posielajte životopisy v SJ spolu so žiadosťou na nižšie uvedenú adresu alebo mailom najneskôr do 13.08.2020.

Ďakujeme všetkým záujemcom za zaslanie žiadosti do výberového konania, kontaktovať však budeme len vybraných záujemcov spĺňajúcich všetky požadované kritériá.
Podrobnosti o spracúvaní osobných údajov a súvisiacich právach uchádzača sú zverejnené na webovom sídle Slovak Business Agency - http://www.sbagency.sk/ochrana-osobnych-udajov-0 .

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

pozícia vhodná pre absolventa VŠ v odbore práva, prípadne vhodná pre externého študenta VŠ v odbore práva

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Hospodárska korešpondencia - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- prax v právnej oblasti výhodou;
- znalosti o podnikateľskom prostredí s dôrazom na sektory MSP výhodou;
- zodpovednosť, precíznosť, kreativita;
- schopnosť práce v tíme, vysoké pracovné nasadenie;
- iniciatívnosť, flexibilita.

Slovak Business Agency (do 28.02.2014 pod názvom Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania) vznikla v roku 1993 spoločnou iniciatívou programu EU PHARE a vlády SR. Jej hlavným cieľom je prostredníctvom fondov EÚ a štátnych programov iniciovať rozvoj a rast malých a stredných podnikov. Zabezpečuje koordináciu aktivít na podporu malého a stredného podnikania v SR na medzinárodnej, národnej a lokálnej úrovni.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 3947616  Dátum zverejnenia: 6.8.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 916 EUR/mesiac