Analýza specific. elektro závad vozidel v Tech. vývoji (m/ž)

Škoda Auto a.s.

Místo práce
tř. Václava Klementa 869, 293 01 Mladá Boleslav, Česko

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Úvod

Společnost ŠKODA AUTO přináší našim zákazníkům u nás i ve světě kvalitní a oblíbené vozy. Posláním nás, co tyto vozy vyvíjíme, je neustále inovovat naše produkty tak, aby naši zákazníci nové technologie a nové funkce ocenili, chtěli a uměli je využívat. U nás ve vývoji elektriky a elektroniky vozu již nyní pracujeme na všech technologiích současné i budoucí mobility – elektromobilita, autonomní jízda, konektivita, online služby a další.

Konkrétní výzvou a zodpovědností našeho teamu diagnostiky vozidlových závad je práce v oblasti analýz komplikovaných závad na zkušebních a prototypových vozidlech.

Co je komplikovaná závada?
Jedná se o závadu na voze nebo řídících jednotkách, která se projevuje:

- Sporadicky/nahodile
- pro její odhalení je nutné měřit elektrické veličiny (průběhy proudu, napětí atd.)
- vyžaduje analýzu sběrnicové komunikace CAN, LIN, BroadR-Reach Ethernet
- pro její odhalení je obvykle nutné více opakovaných měření

Co u nás budete dělat

- Koordinovat a provádět analýzy komplikovaných závad ve všech fázích vývoje automobilu
- Organizovat a moderovat jednání s konstruktéry řídících jednotek
- Provádět a organizovat měření pro odhalení závady
- Komunikovat napříč společnosti s koncernovými partnery a s dodavateli

Technologie, které budete používat:
- Nástroje diagnostiky pro vůz a pro komunikace vozidlových sběrnic (CANoe, CANAlyzer, ODIS)
- Testovací systémy, na jejichž definici a realizaci se budete podílet
- Nástroje správy chyb (Jira)
- Práce s moderními zařízeními pro nahrávání sběrnic ve voze (Datenloggery)
- Práce s Osciloskopem a měřícími moduly
- A samozřejmě projektové a office nástroje (MS Office 365 vč. cloudových nadstaveb Power BI, Power Plattform, atd.)
- Výsledky své práce budete ověřovat na prototypových a zkouškových vozech

Co musíte znát, mít a umět

- Technické vzdělání alespoň SŠ, se zaměřením na elektro (VŠ je, ale výhodou)
- Aktivní znalost cizího jazyka na komunikační úrovni (AJ nebo NJ) je nutná
- Schopnost komunikovat řešená témata v pracovních týmech
- Schopnost organizovat a zajišťovat činnosti nutné pro analýzu závad
- Znalost elektronických principů a aplikace v praxi
- Výhodou zkušenosti s vývojem elektro-komponent (diagnostika na vozidle)
- Další výhodou je znalost elektronických součástí a jejich využití v praxi

Co se u nás naučíte a na oplátku můžete získat?

- Projektové metodiky, technické a technologické standardy a další dovednosti v automotive oblasti získáte formou vzdělávacích kurzů a školení
- Své jazykové dovednosti si rozšíříte jak formou jazykových kurzů, tak každodenním použitím při komunikaci s kolegy a dodavateli v zahraničí
- Moderní mezinárodní pracovní prostředí s možností zahraničních služebních cest a případně i dlouhodobého pobytu v některé z koncernových značek
- Široký přehled o elektrických a elektronických systémech v autě
- Možnost kariérního růstu, školení v oblasti soft dovedností, projektového managementu, mentoring zkušených kolegů
- A kromě toho třeba možnost testovat prototypy vozů ŠKODA v arizonské poušti nebo za polárním kruhem
- Podílet se na vývoji systémů nebo vozů i pro ostatní koncernové značky (např. VW Passat nebo digitální hlasový asistent pro Audi)
- Podílet se na expanzi značek koncernu Volkswagen do nových regionů (Indie, Rusko, severní Afrika)

Co se týče benefitů, nabízíme jak ty klasické…:

- Dobré platové ohodnocení, pravidelné variabilní finanční bonusy
- 5 týdnů dovolené
- Home office, flexibilní pracovní doba
- Příspěvek na penzijní připojištění
- Služební mobil a notebook
- Dotované stravování
- Zvýhodněný nákup výpočetní techniky nebo tarifů u mob. operátora

…tak i netradiční:
- Výhodný pronájem a prodej vozu ŠKODA
- Bezúročné půjčky na bydlení až do výše 550 tis. Kč

Přidejte se k nám a pojďte s námi tvořit automobily budoucnosti!

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Počet zaměstnanců

1000 a více zaměstnanců
ID: 4223703  Dátum zverejnenia: 17.1.2022  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.