Zdravotnícky laborant – biochémia

SK-LAB, s.r.o.

Miesto práce
Júliusa Szabóa 2a, Lučenec
Termín nástupu
asap
1 000 - 1 200 EUR/mesiacmzdové podmienky upresníme na pracovnom pohovore, výška mzdy závislá od pracovných skúseností a dĺžky praxe

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Úlohy súvisiace s poskytovaním laboratórnych vyšetrení v klinickom laboratóriu, zahŕňajúce najmä:

• Predanalytickú oblasť – činnosti vykonávané od odberu biologického materiálu po vlastné analytické spracovanie vzorky (príjem, identifikácia, triedenie, primárne spracovanie vzoriek biologického materiálu, zadanie do informačného systému a pod.).

• Analytickú oblasť – vykonávanie analytickej činnosti podľa aktuálneho zaradenia na pracovný úsek.

• Postanalytickú oblasť – práce vykonávané po ukončení analytického procesu, súvisiace s dokumentovaním, protokolovaním a archivovaním vykonaných analytických procesov. Taktiež práce, súvisiace s údržbou a starostlivosťou o používané technologické zariadenia.

• Prácu na výskumných projektoch, prípadne ďalších aktivitách laboratória.

• Práca aj so špičkovými analytickými technikami ako HPLC/UPLC, LC-MS/MS.
• Pracovné prostredie a politika spoločnosti podporujúca vzdelávanie a odborný rast.
• Kreditované interné semináre zastrešené v rámci kontinuálneho vzdelávania pre zdravotníckych pracovníkov.
• Možnosť participovať na špeciálnych a výskumných projektoch.
• Systém mesačných príplatkov a odmien nad rámec základnej mzdy.
• 2x ročne jednorazové odmeny až do výšky 100 % mesačného platu.
• Vernostné a jubilejné odmeny.
• Program caffeteria, teambuildingové akcie.
• Ľudský a vysoko profesionálny prístup zo strany stabilného zamestnávateľa aj pracovného kolektívu.
• Pri práci kladieme dôraz na kvalitu, odbornosť a individuálny prístup k pacientovi.

Informácie o výberovom konaní

pracovná doba: pondelok – piatok, 07.00 – 15.30 hod

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

SZŠ, študijný odbor: zdravotnícky laborant, resp. Bc- Laboratórne vyšetrovacie metódy

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Základy
Microsoft Excel - Základy
Microsoft PowerPoint - Základy
Microsoft Outlook - Základy

Prax na pozícii/v oblasti

Výhodou je prax v klinickom laboratóriu (aspoň jeden rok)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• Znalosť medicínskej a laboratórnej terminológie.
• Znalosť pravidiel správneho odberu, evidencie, príjmu, spracovania, uchovávania a likvidácie biologického materiálu rôzneho druhu.
• Znalosť základných laboratórnych techník a princípov najčastejšie používaných laboratórnych metód.
• Práca s laboratórnym informačným systémom.
• Znalosť predpisov bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a schopnosť bezpečnej manipulácie s chemikáliami, horľavinami, zdraviu škodlivými látkami a biologickým materiálom.
• Znalosť anglického jazyka aspoň na pasívnej úrovni ( obsluha softvéru analyzátorov).
• Práca so základnými aplikáciami balíka Office (Word, Power Point, Excel).
• Schopnosť organizácie práce na pridelenom pracovnom úseku a dobrý time manažment.
• Schopnosť tímovej práce, proaktívny prístup.
• Vysoká miera zodpovednosti a precíznosti.

SK-LAB je klinické laboratórium poskytujúce širokú paletu laboratórnych vyšetrení v odbornostiach klinická biochémia, klinická imunológia a klinická mikrobiológia. Pri našej práci kladieme dôraz na kvalitu, odbornosť a individuálny prístup k pacientovi. Sme presvedčení, že medzi číslom a výsledkom laboratórneho vyšetrenia je zásadný rozdiel pre pacienta aj pre jeho ošetrujúceho lekára. Čísla je možné vyprodukovať v krátkom čase, vo veľkom množstve a pri minimalizácii nákladov, ale plnohodnotný výsledok, ktorý odpovedá na klinickú otázku a pomáha k určeniu diagnózy vyžaduje zodpovednú a maximálne erudovanú prácu.

Podieľame sa aj na riešení viacerých neštandardných projektov predstavujúcich odbornú výzvu a vyžadujúcich invenciu a kreativitu pri ich riešení. Príkladom je LC-MS/MS metóda pre stanovenie Fosfatidyletanolu, ktorú sme vyvinuli a zaviedli do rutinnej prevádzky v spolupráci s Odborným liečebným ústavom psychiatrickým Predná hora, dlhodobá spolupráca s Neuroimunologickým inštitútom Slovenskej akadémie vied v oblasti výskumu Alzheimerovej demencie, alebo spolupráca s Fakultnou nemocnicou s poliklinikou F.D. Roosevelta pri vyšetrovaní pacientov zaradených do transplantačného programu.

Kontakt

Kontaktná osoba: RNDr. Ján Šupauer
E-mail: poslať životopis
ID: 4666846  Dátum zverejnenia: 10.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac