SW developer - student (iOS)

Miesto práce
Košice
Druh pracovného pomeru
skrátený úväzok
Platové ohodnotenie
6 EUR/hod.

O nás

Siemens Healthineers
Siemens Healthineers tvorí od roku 2001 medicínsky softvér. Tím spoločnosti má viac ako 1000 členov v Bratislave, v Žiline a Košiciach, pričom úzko spolupracuje s ďalšími medzinárodnými tímami.

Popis pracovnej pozicie a zodpovednosti

#ultrasoundR&D

We are looking for a student interested in iOS mobile app development who is willing to get an experience in mobile development for healthcare products. You will be part of small global team who develops mobile apps for Ultrasound products products. We want to involve you in our student’s mentoring program, learning and experimenting.

Brief expectations:

  • At least intermediate knowledge of mobile application development for the Apple eco-system (mainly iOS)
  • Testing skills are of advance
  • English - B2 level

Basic salary component (gross) and other remuneration: The offered remuneration is from 6 € gross / hour. Depending on experience + after incorporation possibility to increase.

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)
ID: 4792654  Dátum zverejnenia: 22.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 6 EUR/hod.