Expert kybernetickej bezpečnosti

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
ASAP
plný úväzok
Platové ohodnotenie
2 200 EUR/mesiacOd 2200 EUR/mesiac brutto + variabilná odmena
*Máme zákonnú povinnosť zverejniť v inzerovanej pozícii základnú zložku mzdy (minimálnu mzdu). Na pohovore starostlivo posúdime Vašu kvalifikáciu, predpoklady a skúsenosti a kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude samozrejme seniorita zohľadnená v platovej ponuke.

O nás

Siemens
Siemens stelesňuje špičkové riešenia najmä v oblastiach automatizácie a riadenia, energetiky, informačných a komunikačných technológií.

Popis pracovnej pozicie a zodpovednosti

  • definovanie interných procesov týkajúcich sa informačnej a kybernetickej bezpečnosti
  • podpora a poradenstvo zamestnancom a manažérom pri implementácií a dodržiavaní nariadení a procesov v oblasti kybernetickej bezpečnosti
  • školenie a informovanie zamestnancov v oblasti kybernetickej bezpečnosti a súvisiacich interných procesoc
  • presadzovanie neustáleho zlepšovania kybernetickej bezpečnosti
  • klasifikácia a kategorizácia systémov a riešení z pohľadu rizík v oblasti kybernetickej bezpečnosti
  • definovanie požiadaviek a návrh špecifikácií v súlade s legislatívou a aplikovateľnými normami
  • vykonávanie analýzy rizík, definovanie bezpečnostných prvkov a opatrení na zmiernenie rizík
  • spolupráca pri implementácii bezpečnostných prvkov a opatrení v rámci priemyselných riadiacich systémov a OT sietí
  • monitoring zraniteľností systémov
  • spolupodieľanie sa na overovaní kybernetickej bezpečnosti systémov
  • hlásenie a riešenie kybernetických bezpečnostných incidentov

Hlavná oblasť pôsobenia klienta:
  • Automatizácia, elektrifikácia a digitalizácia v priemysle

Požiadavky na zamestnanca:
  • Skúsenosti v oblasti bezpečnosti IT a OT systémov
  • Znalosti noriem IEC 62443, ISO 27001, NIST výhodou
  • Znalosť riadiacich systémov SIMATIC S7, prípadne PCS7 výhodou
  • Plynulá komunikácia v anglickom jazyku
  • Samostatnosť, flexibilita a zodpovednosť

Prehľad v niektorých z nasledovných oblastí:
  • Sieťové protokoly
  • Firewally
  • IDS/IPS systémy
  • Endpoint Security
  • Windows OS a ich zabezpečenie
  • Incident Response metodiky
  • Kryptovanie
  • Power Shell skriptovanie
  • Databázové systémy
  • Nástroje pre riadenie bezpečnosti
  • Nástroje pre detekciu zraniteľností a overovanie bezpečnosti systémov

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Vzdelanie
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore
Informačné technológie, bezpečnosť informačných technológií, automatizácia

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)
Počet rokov praxe
3

Čo ponúkame

  • Work-life balance - flexibilný pracovný čas (skrátené piatky, čiastočná telepráca), hybridný working model
  • Bridge days (spravidla 5dní/rok), Sick days (3dni/rok), dodatočné platené pracovné voľno
  • Náhrada ušlého zárobku za obdobie práceneschopnosti a ošetrovania člena rodiny - až do výšky 100% mzdy, celkovo 20dní/rok
  • Flexibilný Cafeteria systém - BenefitPlus = spravidla 300 bodov/€ ročne
  • Finančné príspevky – pri narodení dieťaťa, príspevok na návštevu predškolského zariadenia (v rámci Cafeteria systému - BenefitPlus), podpora pri reprezentačnej športovej činnosti
  • Príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie (III. pilier) progresívny podľa dĺžkou pracovného pomeru
  • Zvýhodnené zamestnanecké pôžičky
  • 2 SIM karty so zvýhodneným zamestnaneckým paušálom aj pre rodinných príslušníkov
  • Employee Referral program - bonus za odporučenie nového zamestnanca až do výšky 2 000€
  • Po uplynutí skúšobnej doby možnosť investovať do zakúpenia akcií Siemens
  • Wellbeing program, deň zdravia, team-building program
  • Vecný dar pri príležitosti životného jubilea 50 rokov veku a pri príležitosti odchodu do dôchodku
  • Náš tréningový a rozvojový program umožňuje v rámci pracovného času zvyšovanie odbornosti, rovnako aj vzdelávanie sa v rôznych oblastiach, podľa vlastného výberu
ID: 4397245  Dátum zverejnenia: 17.4.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 2 200 EUR/mesiac