Manažér kvality

Miesto práce
Žilina
plný úväzok
Platové ohodnotenie
1 500 EUR/mesiac+ Variabilná odmena.
Uvedená mzda je definovaná pre kandidátov s 3 ročnými skúsenosťami. Kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude seniorita zohľadnená v ponuke.

O nás

Siemens Mobility
Spoločnosť Siemens Mobility poskytuje riešenia v oblasti integrovanej dopravy a logistiky, ako aj nízkonákladovej a ekologicky šetrnej dopravy.

Popis pracovnej pozicie a zodpovednosti

Spoločnosť Siemens hľadá v Žiline pracovníka na pozíciu Manažér kvality do rozširujúceho sa inžinierskeho centra, ktorý bude poskytovať služby riadenia kvality pre nášho interného zákazníka v Nemecku.

Práca na projektoch v oblasti železničnej zabezpečovacej techniky je organizovaná na základe vopred definovaných procesov, v rámci ktorých je potrebné nielen vykonávať činnosti zodpovedajúce jednotlivým procesným krokom, ale aj spravovať projektové požiadavky, dokumentáciu a ostatné podklady potrebné pre realizáciu projektu.

Úlohou manažéra kvality je kontrola dodržiavania ustanovených procesov v súlade s normou ISO 9001:2018 a tiež interných procesov vo viacerých určených oblastiach.

Manažér kvality dohliada na dodržiavanie postupov v riadení dokumentácie a v konfiguračnom manažmente.

Má za úlohu navrhnúť metódu získavania dát, ich vyhodnocovania, spracovania a konečnej prezentácie a udržiavanie vzniknutého systému v aktuálnom stave.

Manažér kvality úzko spolupracuje s nemeckým zákazníkom, má na starosti plánovanie, organizáciu a dohľad na procesné kroky definované zákazníkom. Je schopný kvalifikovane prezentovať a demonštrovať dodržiavanie procesných náležitostí v prípade interného alebo externého projektového auditu.

Náplň práce:

  • plánovanie, správa interných auditov a kontrola plnenia opatrení,
  • dokumentácia kompetencií interných audítorov,
  • management a dokumentácia CE certifikátov o zhode pre materiály používané v projektoch ako aj komponentov vyrábaných spoločnosťou Siemens Mobility,
  • kontrola plnenia opatrení vychádzajúcich z analýzy príčin neplánovaných nákladov na projektoch, správa databázy týchto nákladov, príprava a distribúcia hodnotiacich správ,
  • pravidelná úprava QM Wiki databázy,
  • správa spracovávaných sťažností zákazníkov, kontrola kvality dát a podpora pri ich aktualizácií,
  • navrhnutie konceptu riadenia a vizualizácie kľúčových ukazovateľov a cieľov výkonnosti v oblasti konfiguračného managementu,
  • príprava konceptu a vytvorenie webových školiacich modulov a prezentačných videí v danej oblasti,
  • kontrola plnenia opatrení z hodnotenia systému riadenia manažmentom a aktualizácia dokumentácie.

Všetkým novoprijatým pracovníkom bude zabezpečené dôkladné zaškolenie.

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore
výhodou je technické zameranie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)
Počet rokov praxe
3

- Skúsenosti v oblasti riadenia kvality a procesného riadenia (ISO 9001:2018).
- Komunikatívnosť, zodpovednosť, systematickosť, spoľahlivosť, zmysel pre detaily, kreativita, trpezlivosť, tímový hráč.
- Očakáva sa flexibilita v cestovaní, absolvovanie niekoľkomesačného úvodného zaškolenia v Nemecku a pravidelná účasť na koordinačných stretnutiach v Nemecku.

Čo ponúkame

  • Tréningový a rozvojový program (business a produktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
  • Skvelý team a teambuildingy
  • Extra voľné dni (bridge days, sick days)
  • Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
  • Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
  • Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
  • Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

V prípade záujmu, pošlite Váš životopis na: [email protected]