siemens.com
Práca a Kariéra
Ponuka práce koncernu Siemens na Slovensku

IT Aplikačný inžinier v energetike (Ref. č.: 105008)

  • Miesto práce: Bratislava IV, Bratislava
  • Termín nástupu: dohodou
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok

O nás

SAT Systémy automatizačnej techniky, spol. s r. o.
Spoločnosť SAT Systémy automatizačnej techniky dodáva automatizačné systémy pre energetiku, dopravné systémy, vodné hospodárstvo a pre priemysel. Naši pracovníci vyvíjaju, vyrábajú, projektujú a uvádzajú do prevádzky komplexné systémové riešenia bezpečného a hospodárneho riadenia distribuovaných technologických procesov.

Popis pracovnej pozicie a zodpovednosti

Koho hľadáme

Hľadáme aplikačného inžiniera do realizačného tímu pre projekty implementácie riadiacich systémov v energetike pre slovenský trh.

Náplň práce:

- dizajn riešenia, spracovanie návrhov HW a SW riešení

- návrh IT koncepcie riešení, zmeny, upgrady, servis

- návrh sietí v súlade s predpismi cybersecurity (IPSEC, Active directory), návrhy switchov a ich následná integrácia do zákazníckej siete

-  parametrizácia riadiacich systémov (SICAM)

- uvádzanie systémov do prevádzky (pracovné cesty v rámci SR cca 30% pracovného času)

- komunikácia so zadávateľmi a spolupráca s projektovým manažérom

- vzdelávanie interného tímu, konzultačná činnosť u zákazníka

Požiadavky:

- prax v oblasti IT, automatizácie, resp. elektroenergetiky

- znalosti a skúsenosti s operačnými systémami Windows server, výhodou Unix, Solaris

- znalosti a skúsenosti s Active Directory

- používame produkty Ruggedcom, PLC Sicam, SCADA systémy

- objektovo orientované programovanie (Visual C), SQL programovanie

- znalosti sieťových komunikačných protokolov (TCP/IP, switching, rooting...)

- znalosti súčasných trendov v IT

- základne znalosti v oblasti cybersecurity, IoT

Nice to have:

- znalosti a skúsenosti s databázami (SQL a pod...)

- znalosti a skúsenosti s IOT

- znalosti a skúsenosti s MS Project

- Cisco školenia

- programovanie PLC

- odborná spôsobilosť v elektrotechnike, min. § 22

- aktívna znalosť AJ, resp. NJ

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Čo očakávame

Vzdelanie
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore
elektroenergetika / automatizácia / informatika

Ostatné znalosti

Microsoft Project - pokročilý
Administrácia Windows serverov - pokročilý
Vodičský preukaz
B

Počet rokov praxe
2

Aktívny, kreatívny prístup, schopnosť prinášať nové riešenia

Čo ponúkame

- Flexibilná pracovná doba.
- Extra voľné dni (bridge days).
- Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness).
- Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie).
- Teambuildingy a mnohé ďalšie.

Kontakt

Pre online registráciu do databázy Siemens vyplňte formulár.

Siemens s.r.o.
Lamačská cesta 3/A
841 04 Bratislava - Karlova Ves
www.sat-automation.sk

  návrat na zoznam pozícií
ID: 3623522   Dátum zverejnenia: 18.3.2019
Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.
Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   Od 1400 Eur brutto/mesiac + variabilná odmena *Máme zákonnú povinnosť zverejnit v inzerovenej pozícii základnú zložku mzdy (minimálnu mzdu). Uvedená mzda je definovaná pre kandidátov s juniorskými skúsenosťami. Na pohovore starostlivo posúdime Vašu kvalifikáciu