Validátor / Verifikátor vlakových zabezpečovacích systémov a dohľadových systémov pre oblasť metro liniek.

Miesto práce
Žilina
plný úväzok
Platové ohodnotenie
1200 Eur brutto/mesiac + variabilná odmena* Uvedená mzda je definovaná pre kandidátov s juniorskými skúsenosťami. Kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude seniorita zohľadnená v ponuke.

O nás

Siemens Mobility
Spoločnosť Siemens Mobility poskytuje riešenia v oblasti integrovanej dopravy a logistiky, ako aj nízkonákladovej a ekologicky šetrnej dopravy.

Popis pracovnej pozicie a zodpovednosti

Spoločnosť Siemens hľadá v Žiline pracovníkov na pozíciu Validátor / Verifikátor vlakových zabezpečovacích systémov Trainguard MT (TGMT) a dohľadových systémov (OCS) pre oblasť metier do rozširujúceho sa inžinierskeho centra. Inžinierske centrum je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na železničnú dopravu s celosvetovou pôsobnosťou.

Náplňou práce je :
1. ANALÝZA A VALIDÁCIA realizácie projektov v oblasti TGMT a OCS z pohľadu technického a procesného v zmysle normy EN 50129. Úlohou validátora je na základe podkladov a návrhov riešení, ktoré obdrží od HW a SW inžinierov, testerov a systémových inžinierov posúdiť, či boli splnené všetky náležitosti súvisiace s realizáciou projektu a napísať odpovedajúce validačné správy. Samostatná analýza a odsúhlasenie špecifikácie požiadaviek kladených na projekt a zabezpečenie ich validovateľnosti vzhľadom na interné procesy pri dodržaní relevantných noriem
2. KOMUNIKÁCIA Validátor komunikuje so všetkými účastníkmi realizácie projektu a spolupodieľa sa aj na procesných a validačných auditoch.
3. FORMULÁCIA úloh testovacieho a validačného konceptu, definovanie validačných postupov a písanie validačných správ

Vlakový zabezpečovač TGMT ako aj dohľadový system VICOS OCS pracujú ako nadstavba pre stavadlo typu SICAS. Informácie ohľadom jednotlivých systémov, nájdete pre:

Vlakový zabezpečovač TGMT (Traingurad Mass Transit) http://www.mobility.siemens.com/mobility/global/SiteCollectionDocuments/en/rail-solutions/rail-automation/train-control-systems/trainguard-mt-en.pdf
Stavadlo typu Sicas https://www.mobility.siemens.com/mobility/global/SiteCollectionDocuments/en/rail-solutions/rail-automation/electronic-interlockings/the-sicas-electronic-interlocking-en.pdf
Dohľadový systém OCS https://www.mobility.siemens.com/mobility/global/SiteCollectionDocuments/en/rail-solutions/rail-automation/operations-control-systems/ControlguideOCS_EN.pdf

Všetkým novoprijatým pracovníkom bude zabezpečené dôkladné zaškolenie.

Viac informácií o nás nájdete na: https://www.siemens.com/sk/sk/home/spolocnost/kariera/zilina.html

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Vzdelanie
vysokoškolské II. stupňa
ideálne v odbore automatizácia, telekomunikácie, matematické

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové požiadavky
Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1)
Znalosti nemeckého jazyka požadujeme na úrovni porozumenia písanému textu, schopnosť postupom času sa doučiť jazyk na úroveň písania dokumentácie a verbálnej komunikácie

Osobnostné predpoklady:
Spoľahlivosť, zodpovednosť, systematickosť, zmysel pre detaily, trpezlivosť, analytické a technické myslenie, komunikatívnosť, tímový hráč, schopnosť písať dokumentáciu a pochopiť systém a jeho fungovanie len na základe dokumentácie, schopnosť analyzovať a pochopiť systém ako celok a rovnako ísť do technických detailov až na úroveň komunikačných protokolov, schopnosť čítať funkčné diagramy, blokové schémy a schémy elektrotechnických zapojení.

Nice to have
Vaš životopis prosím zašlite aj v anglickej alebo v nemeckej verzii.

V životopise je potrebné uviesť nasledujúci súhlas na spracovanie osobných údajov: "Súhlasím, aby spoločnosť Siemens s.r.o. a ostatné spoločnosti koncernu Siemens v SR, príp. celosvetovo, spracovávali všetky moje osobné údaje uvedené v životopise a v priložených súboroch, v súlade so zákonom č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov."

Čo ponúkame

• 1200 Eur brutto/mesiac + variabilná odmena* Uvedená mzda je definovaná pre kandidátov s juniorskými skúsenosťami. Kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude seniorita zohľadnená v ponuke.
• Tréningový a rozvojový program (business a pruduktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Skvelý team a teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)
ID: 3309540  Dátum zverejnenia: 24.8.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1200 Eur brutto/mesiac + variabilná odmena* Uvedená mzda je definovaná pre kandidátov s juniorskými skúsenosťami. Kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude seniorita zohľadnená v ponuke.