HW/SW Inžinier pre oblasť vlakových zabezpečovacích systémov ETCS (ETCS OnBoard Unit)

Miesto práce
Žilina
Termín nástupu
podľa dohody
plný úväzok
Platové ohodnotenie
1 000 EUR/mesiac+ variabilná odmena
Uvedená mzda je definovaná pre kandidátov s juniorskými skúsenosťami. Kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude seniorita zohľadnená v ponuke.

O nás

Siemens Mobility
Spoločnosť Siemens Mobility poskytuje riešenia v oblasti integrovanej dopravy a logistiky, ako aj nízkonákladovej a ekologicky šetrnej dopravy.

Popis pracovnej pozicie a zodpovednosti

Inžinierske centrum spoločnosti Siemens Mobility v Žiline sa podieľa na medzinárodných projektovch v oblasti železničnej dopravy. Do nášho tímu v Žiline hľadáme pracovníkov na pozíciu Hardvérový/Softvérový inžinier pre oblasť ETCS OnBoard Unit (ETCS OBU).

ETCS OnBoard Unit je zariadenie, ktoré je súčasťou vlakového zabezpečovacieho systému ETCS ( http://en.wikipedia.org/wiki/European_Train_Control_System">http://en.wikipedia.org/wiki/European_Train_Control_System ), je inštalované do lokomotív a jeho úlohou je dohliadať na rýchlosť vlakovej súpravy a plniť ďalšie bezpečnostné a riadiace funkcie ( http://www.mobility.siemens.com/mobility/global/en/interurban-mobility/rail-solutions/rail-automation/train-control-system/european-train-protection-system/etcs-on-board-equipment/Pages/etcs-on-board-equipment.aspx">http://www.mobility.siemens.com/mobility/global/en/interurban-mobility/rail-solutions/rail-automation/train-control-system/european-train-protection-system/etcs-on-board-equipment/Pages/etcs-on-board-equipment.aspx ).

Náplňou práce je na základe technických a prevádzkových požiadaviek na ETCS OnBoard zariadenie navrhnúť hardvérové riešenie, konfiguráciu a elektrotechnické zapojenie zariadenia v lokomotíve a dohliadať na inštaláciu takéhoto zariadenia.

Cieľom projektov je vybaviť lokomotívy, ktoré prevádzkujú naši zákazníci (železniční prepravcovia a spoločnosti po celom svete) ETCS OnBoard zariadeniami. Tieto zariadenia pozostávajú z riadiacej jednotky (tvorenej dvoma priemyselnými počítačmi), displeja inštalovaného v kabíne rušňovodiča, komunikačných kariet, senzorov, radarov, antén a ďalších elektrotechnických prvkov.

Kolegovia, ktorí pracujú na tejto pozícii, vykonajú na začiatku projektu obhliadku jednotlivých typov lokomotív priamo v lokomotívnom depe u zákazníka, spravia fotodokumentáciu a identifikujú miesta, kam sa budú jednotlivé časti zariadenia inštalovať.

Následne v elektrotechnickom CAD systéme nakreslia schémy zapojení, zostavia zoznam prvkov a káblov, ktoré sa pri inštalácii použijú a vypracujú príslušnú hardvérovú dokumentáciu.

Po vyrobení týchto zariadení v špecializovanej výrobni v Nemecku, potom dohliadajú na inštaláciu a oživenie týchto zariadení priamo na lokomotíve, otestujú či zariadenie funguje správne a prípadne sa zúčastnia aj testovacej jazdy na lokomotíve.

Práca vyžaduje hlavne na začiatku a v záverečných fázach projektu istú mieru cestovania – spravidla jedno- až dvojtýždňové cesty na miesto inštalácie, ktoré môže byť kdekoľvek na svete.

Všetkým novoprijatým pracovníkom bude zabezpečené dôkladné zaškolenie.

Viac informácií o nás nájdete na: https://www.siemens.com/sk/sk/home/spolocnost/kariera/zilina.html">https://www.siemens.com/sk/sk/home/spolocnost/kariera/zilina.html

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Vzdelanie
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore
technické, elektrotechnické, IT

Jazykové požiadavky
Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo
Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)
Znalosť oboch jazykov je výhodou

Osobnostné predpoklady:
Spoľahlivosť, systematickosť, analytické a technické myslenie, stabilita, lojalita, iniciatívnosť, komunikatívnosť, záujem a schopnosť učiť sa, záujem pracovať v medzinárodnom prostredí.

Nice to have
Skúsenosti:
Výhodou sú skúsenosti z práce v technickej oblasti, z navrhovania elektrotechnických schém, písania technickej dokumentácie a navrhovania technických riešení, ako aj skúsenosti z IT.

Vaš životopis prosím zašlite aj v anglickej alebo v nemeckej verzii.

Čo ponúkame

• Tréningový a rozvojový program (business a produktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Skvelý team a teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Iné výhody:
• práca v medzinárodnom koncerne Siemens
• odborný a personálny rozvoj
• práca s najnovšími technológiami
• výhodné pracovné a platové podmienky
• zaujímavý sociálny program
ID: 3115331  Dátum zverejnenia: 10.1.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac