Machine learning výskumník pre E-commerce

Seznam.cz Slovensko, s.r.o.

Bottova, Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Mzdové podmienky (brutto)
2 000 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Výskumník strojového učenia pre e-commerce Zboži.cz, ktorý je jeden z popredných cenových porovnávačov na českom trhu. Naša platforma sa opiera o rozsiahlu databázu s takmer 200 miliónmi ponúk z e-commerce sektora. Našou ambíciou je vytvoriť nad týmto obrovským množstvom dát súhrnný produktový katalóg, efektívny vyhľadávač a funkčné inzertné prostredie. Pred nami stojí rad výziev, od dátovej analýzy po implementáciu algoritmov strojového učenia, aby bolo vyhľadávanie čo najrelevantnejšie, ponuky sa správne spájali s produktmi a kategóriami, a zákazníci tak našli presne to, čo hľadajú.

Základné predpoklady
  • Viete programovať v jazyku Python a navrhovať efektívne algoritmy
  • Orientujete sa v problematike strojového učenia
  • Ovládate základy Linuxu
  • Máte vzdelanie či prax v obore, pracovali ste na rôznych ML projektoch
Súčasťou práce výskumníka
  • Je podieľanie sa na formovaní zadania výskumnej úlohy a analýzy problému
  • Samostatná práca na zadanej úlohe v spolupráci s produkt manažérmi
  • Príprava a analýza dát – Python, Pandas, (Py)Spark, Polars
  • Učenie ML modelov – pracujeme so širokou škálou modelov od rozhodovacích lesov (XGBoost/CatBoost) až po hlboké neurónové siete (PyTorch)
  • Aplikácia state-of-the-art metód
  • Vyhodnotenie navrhnutých riešení, interpretácia a prezentácia výsledkov
Čo ponúkame
  • Zaujímavú a rozmanitú prácu, riešenie netriviálnych problémov
  • Big Data - databáza produktov a ponúk e-shopov, logy interakcií užívateľov - možnosť anotácií na mieru problému
  • Dostávame veci do produkcie, priamy dopad na milióny užívateľov
  • Zdieľanie znalostí a skúseností naprieč Seznamom
  • Osobný rozvoj – vzdelávanie, reading groups a konferencie
  • Super kolektív, neformálne a priateľské prostredie – všetci si tu tykáme a nemáme predpísaný dress code
  • Možnosť kombinácie onsite a remote práce
  • 5 týždňov dovolenky, 5 free days, cafeteria a ďalšie.
  • Ak máte navyše skúsenosť vedením ľudí a projektov, ponúkame možnosť výskumný tím aj viesť

Budete sa podieľať na produkte Zbozi.cz - Porovnávač cien, na ktorom ponúka svoje produkty takmer 30 tisíc e-shopov. Týždenne ho navštívi cez milión ľudí.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Seznam.cz hľadá talenty aj na Slovensku

Sme česká internetová jednotka s viac ako 1500 zamestnancami a tržbami presahujúcimi 200 miliónov eur. Našu domovskú stránku denne navštívi viac ako 3,5 milióna ľudí, ktorí hľadajú informácie aj zábavu. Ako líder trhu zasiahnu naše služby mesačne 95 % českej internetovej populácie.

Vyvíjame viac ako 30 vlastných produktov a služieb, ktoré používajú milióny ľudí denne. Patrí medzi ne napríklad vlastné Vyhľadávanie ako aj reklamný systém Sklik, kde ako jedna z mála firiem na svete dokážeme konkurovať globálnym službám a neustále ho vylepšujeme, oceňovaná navigácia Mapy.cz, najnavštevovanejší český videoportál Stream s viac ako 4,5 miliónmi videí, porovnávač cien Zboží.cz, ktorý obsahuje takmer 200 miliónov ponúk z 31 tisíc e-shopov, alebo populárny český freemail Seznam Email s bezmála 8 miliónmi aktívnych schránok, do ktorých denne doručíme viac ako 71 miliónov e-mailov.

Používáme najmodernejšie technológie, spracovávame terabajty dát, staviame si vlastné dátové centrá, vyrábame vlastný hardware a vyvíjame vlastné riešenia na mieru – napríklad cloud infraštruktúru s názvom SCIF.

Staňte sa súčasťou modernej technologickej firmy s neformálnou atmosférou a partie nadšených profesionálov, vďaka ktorej budete môcť ďalej rásť a učiť sa od skúsených kolegov.

Pridajte sa do tímu Seznam.cz.

Kontakt

Kontaktná osoba: Tomáš Baranec
E-mail: poslať životopis
ID: 4829420  Dátum zverejnenia: 14.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 2 000 EUR/mesiac