Machine learning výskumník pre doporučovacie systémy

Seznam.cz Slovensko, s.r.o.

Bottova, Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Mzdové podmienky (brutto)
2 000 - 3 300 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vytvárame doporučovací systém, ktorý každému používateľovi vyberá články na mieru podľa jeho preferencií. Používateľov i dát je mnoho a baví nás to :-)

Čo Vás čaká?

  • Rozvoj doporučovacieho systému, ktorý denne obslúži milióny používateľov
  • Vytváranie ML modelov, ktoré vyberajú ten nejrelevantnejší obsah pre každého používateľa
  • Analyzovanie dát a zisťovanie nových poznatkov o používateľoch, obsahu a všetkom súvisiacom
  • Práca s Big Data pozbieranými v rámci prevádzky celého Seznam.cz
  • State of the art z pohľadu technológií a algoritmov
  • Možnosť realizovať a otestovať vlastné nápady
  • Práca v tíme, nebudete na veci sám(a)

S akými technológiami pracujeme?

  • Python, Jupyter, Spark
  • Modely v TensorFlow, Vowpal
  • Jazykové modely Elektra, Small-E-Czech, ChatGPT, …
  • Ostatné: Gitlab, Docker, AirFlow, SQL, Tableau, Hadoop, …

Koho hľadáme?

  • Máte praktické skúsenosti v oblasti strojového učenia, dátovej analýzy a štatistiky
  • Baví vás práca s dátami, dokážete z nich vyčítať zaujímavé informácie a dáta správne interpretovať
  • Viete pracovať samostatne, aktívne komunikovať a zároveň práce v tíme Vám nerobí problémy
  • Na pozícii vyžadujeme solídne základy v strojovom učení, programování a s algoritmizáciou

Čo ponúkame?

  • Kreatívne prostredie – budete môcť realizovať vlastné nápady a postupy
  • Veľký dopad – budete se podieľať na rozvoji doporučovacieho systému, ktorí denne využívajú milióny použivateľov
  • Osobný rozvoj – široká možnosť vzdelávania v rámci projektov, vyhradený čas na vzdelávanie podľa vlastnej voľby, účasť na odborných konferenciách, prezentácia výskumu na interných a externých akciách, predávanie znalostí naprieč tímami.
  • Tímovú spoluprácu – budete spolupracovať s ďalšími výskumníkmi a tímami, odovzdávať si navzájom informácie a znalosti a spoločne hľadať vhodné cesty a riešenia
  • Neformálne prostredie – všetci si tu tykáme a nemáme predpísaný dress code

O doporučovaní obsahu

V tíme doporučovacích systémov se venujeme analýze chovania a preferencií používateľov, aby sme mohli ponúknuť personalizovaný obsah na mieru každému používateľovi. Vyvíjame modely strojového učenia, ktoré dokážu z miliónov položiek vybrať jednotky, ktoré nakoniec ukážeme používateľovi. Doporučujeme články, videa, podcasty a další obsahové položky, které máme v databáze.

Čo se týka ML modelov, typickým príkladom je kolaboratívne filtrovanie, ktoré predpovedá záujmy používateľa na základe preferencií ďalších používateľov. Ďalej potom obsahové filtrovanie, ktoré doporučuje položky porovnaním obsahu položiek s profilom používateľa, alebo hybridné modely, ktoré kombinujú obe tieto metódy dohromady. V neposlednej rade vyvíjame modely, ktoré klasifikujú položky z našej databázy, pomáhajú nám lepšie pochopiť daný obsah a ich výstup je využívaný v ďalších častiach doporučovacieho systému.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Seznam.cz hľadá talenty aj na Slovensku

Sme česká internetová jednotka s viac ako 1500 zamestnancami a tržbami presahujúcimi 200 miliónov eur. Našu domovskú stránku denne navštívi viac ako 3,5 milióna ľudí, ktorí hľadajú informácie aj zábavu. Ako líder trhu zasiahnu naše služby mesačne 95 % českej internetovej populácie.

Vyvíjame viac ako 30 vlastných produktov a služieb, ktoré používajú milióny ľudí denne. Patrí medzi ne napríklad vlastné Vyhľadávanie ako aj reklamný systém Sklik, kde ako jedna z mála firiem na svete dokážeme konkurovať globálnym službám a neustále ho vylepšujeme, oceňovaná navigácia Mapy.cz, najnavštevovanejší český videoportál Stream s viac ako 4,5 miliónmi videí, porovnávač cien Zboží.cz, ktorý obsahuje takmer 200 miliónov ponúk z 31 tisíc e-shopov, alebo populárny český freemail Seznam Email s bezmála 8 miliónmi aktívnych schránok, do ktorých denne doručíme viac ako 71 miliónov e-mailov.

Používáme najmodernejšie technológie, spracovávame terabajty dát, staviame si vlastné dátové centrá, vyrábame vlastný hardware a vyvíjame vlastné riešenia na mieru – napríklad cloud infraštruktúru s názvom SCIF.

Staňte sa súčasťou modernej technologickej firmy s neformálnou atmosférou a partie nadšených profesionálov, vďaka ktorej budete môcť ďalej rásť a učiť sa od skúsených kolegov.

Pridajte sa do tímu Seznam.cz.

Kontakt

Kontaktná osoba: Tomáš Baranec
E-mail: poslať životopis