Referent colnej deklarácie

SCHENKER s.r.o.

Miesto práce
Kopčianska 94, 851 01 Petržalka, Bratislava V
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
1 000 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Náplň práce na našom oddelení colnej deklarácií:

• vykonávanie všetkých prác, ktoré spadajú do nášho oddelenia v súlade s udržiavaním
systému kvality
• rešpektovanie zákonných a interných ustanovení
• riadenie sa Colným zákonom platným v SR, Nariadením rady EHS platným pre colnú
oblasť a vykonávacími predpismi
• realizovanie a spracúvanie colných dokumentov - kompletizácia, kontrola obsahu a
formálnej stránky
• úzka spolupráca s vedúcim oddelenia (napr. zistené rozdiely)
• rešpektovanie interných inštrukcií a zásad pri uvoľňovaní zásielok a pri úverovaní
zákazníkov
• spracovávanie hlásenia Intrastat v súlade a v rozsahu vymedzenom predpismi platnými
pre túto oblasť
• zatrieďovanie tovaru do HS, systémom nomenklatúry v súlade s Nariadením rady (EHS)
• rešpektovanie predpisu pre oblasť proti terorizumu a proti legalizácii príjmov
• aktívne zúčastňovanie na riešení priorít colného oddelenia vo vzťahu k zákazníkom
• zabezpečovanie archivácie colných prípadov v súlade s internými predpismi
• zabezpečenie komunikácie s pridelenými zákazníkmi
• vystavovanie odosielaných faktúr podľa pridelenej oblasti
• podieľanie sa na zaškoľovaní nových zamestnancov.
• aktívne podieľanie sa na získavaní nových obchodných príležitosti v oblasti colnej
deklarácie

- práca v medzinárodnej stabilnej spoločnosti
- možnosť vzdelávania
- stravné lístky preplácané zamestnávateľom nad rámec zákona
- ovocie na pracovisku každý deň
- finančné odmeny pri zamestnaneckých jubileách

V prípade, že Vás daná pozícia zaujala a spĺňate jej kritériá, pošlite nám Váš životopis v slovenskom, alebo anglickom jazyku. Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov, ktorí spĺňajú naše požiadavky. Vaše osobné údaje budú zlikvidované v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady EÚ 2016/679 a v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov. Ďakujeme za pochopenie a prejavený záujem.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Fakturácia - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý
Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý

Počet rokov praxe

2

• Prax v oblasti – aspoň 2 roky na rovnakej pozícii
• Znalosť problematiky colnej deklarácie podmienkou
• PC zručnosti – Word, Excel, Internet, Outlook nutnosť
• Spoľahlivosť, komunikatívnosť, flexibilita, time management
• Bezúhonnosť

Sme globálna transportná a logistická sieť.
Ročne doručíme len cestnou dopravou takmer milión zásielok, čo z nás robí najväčšieho cestného prepravcu v Európe. Silní sme aj v leteckej, námornej a železničnej preprave. Európa, Ázia, Amerika, Austrália či Afrika? Sme kdekoľvek, kde potrebujete vyzdvihnúť alebo doručiť tovar.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kopčianska 94
851 01 Bratislava
www.dbschenker.com/sk

Kontakt

Kontaktná osoba: Miroslava Gáborová
E-mail: poslať životopis
ID: 4032610  Dátum zverejnenia: 23.2.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac