Vyslaný expert SARIO – Nemecko

SARIO

Miesto práce
Mlynské nivy, Bratislava
Termín nástupu
15.1.2024
2 000 EUR/mesiac* zákon č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní zamestnancov vo VS * finálna výška mzdy podľa dĺžky odbornej praxe, pracovných skúseností a zručností * finálna výška mzdy bude zohľadňovať objektivizovaný platový koeficient podľa opatrenia MZVaEZ SR 508, ktorým sa ustanovuje platový koeficient príslušného štátu v danom kalendárnom roku

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Agentúra SARIO vyhlasuje výberové konanie na pozíciu vyslaného experta SARIO (VES) v Nemecku. Jeho úlohou bude proaktívna identifikácia investičných signálov a obchodných príležitostí, vyhľadávanie možností na prezentáciu slovenského investičného a podnikateľského prostredia a podpora zahraničného obchodu, najmä inovatívnych a technologických slovenských firiem v danom teritóriu.

Pracovná náplň:
• proaktívne vyhľadávanie spoločností-investorov, ktorí zvažujú expanziu svojich spoločností
• návšteva centrál spoločností-investorov (ktoré už majú na Slovensku prevádzku) a preverenie plánov ich ďalšieho vývoja vrátane možnosti zriadenia výskumno-vývojových centier
• komplexná príprava investičných seminárov a podnikateľských misií
• pomoc pri rozvoji obchodných príležitosti slovenských firiem v inovatívnych, vysoko rastúcich odvetviach (Industry 4.0, vesmírny priemysel, kreatívny priemysel, zelená ekonomika).
• vyhľadanie tematických podujatí pre seba aj pre SARIO, kde je možné odprezentovať investičný a inovačný potenciál Slovenska vo vybraných oblastiach
• aktívna účasť na relevantných business podujatiach, konferenciách, výstavách či veľtrhoch s výrazným networkingovým potenciálom
• nadväzovanie kontaktov s rôznymi relevantnými inštitúciami - asociácie, zväzy, komory, konzultačné spoločnosti
• príprava a plánovanie aktivít súvisiacich s lepšou prezentáciou Slovenska v danom teritóriu (marketingové aktivity, webináre, sociálne média, proaktívna komunikácia s médiami a pod.)
• koordinácia aktivít a úzka spolupráca so ZÚ SR v danom teritóriu
• pravidelný reporting a administratíva súvisiaca s vyslaním

- zamestnanie v stabilnej a renomovanej organizácii
- možnosť podieľať sa na hospodárskom raste SR
- zaujímavá a rôznorodá práca, možnosť profesionálneho rozvoja a kariérneho rastu
- rôzne zamestnanecké výhody (flexibilná pracovná doba, 5 dní dovolenky nad rámec ZP, sociálne benefity, multisport karta, 2% príspevok k dôchodkovému poisteniu, mobilný telefón, notebook, teambuilding )
- mladý dynamický kolektív

V prípade záujmu o pracovnú pozíciu pošlite CV v štruktúrovanej forme a taktiež motivačný list s dôrazom na skúsenosti a predpoklady súvisiace s krajinou vyslania.

Pozvanie na interview dostanú len uchádzači, ktorí spĺňajú všetky uvedené znalosti, zručnosti, predpoklady a požiadavky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické, manažérske, právnické, politologické, medzinárodné vzťahy a pod.

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1) a Nemecký jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

consulting (investície, zahraničný obchod)

Počet rokov praxe

5

Odborné znalosti:
• schopnosť viesť rokovania a prezentačné aktivity so zahraničnými partnermi
• schopnosť networkingu a vytvárania nových lokálnych kontaktov – súkromné spoločnosti, obchodné komory, organizácie, miestni predstavitelia vlády
• schopnosť aktívneho vyhľadávania investičných príležitostí s potenciálom umiestnenia v regióne CEE
• dôkladná znalosť teritória (štruktúra ekonomiky krajiny a kľúčových spoločností a inštitúcií)
• všeobecná znalosť štruktúry slovenského hospodárstva a podnikateľského prostredia, problematiky zahraničného obchodu, priamych zahraničných investícií a vedomostnej ekonomiky (veda, výskum technológie, inovácie). SARIO pred vyslaním poskytne dodatočné školenia, podklady a informácie o slovenskom podnikateľskom prostredí.
• všeobecná znalosť zahraničnej politiky SR a základov diplomatického protokolu SR, kultúrnych zvyklostí v danom teritóriu

Osobnostné predpoklady a zručnosti:
• komunikačné schopnosti a príjemné vystupovanie
• organizačné schopnosti
• samostatnosť, flexibilita, lojalita
• analytické a kreatívne myslenie
• vysoká pracovná angažovanosť, proaktívny prístup k plneniu úloh
• záujem o spoločenské dianie
• ochota veľa cestovať
• občianska a morálna bezúhonnosť

Osobitné predpoklady:
• medzinárodné vodičské oprávnenie skupiny B a dostatočná prax v riadení osobných motorových vozidiel

SARIO's Slovak Investmentand Trade Development Agency, delivers complex services to both foreign and domestic investors and Slovak exporters, merging governmental support into integrated business coverage. Founded in 2001, SARIO played a major role in establishing several hundred investment projects in Slovakia and helped dozens of Slovak companies in identifying market opportunities and securing market niches all over the world. Having been recognized multiple times for its efforts SARIO is now focusing on investment promotion, especially R&D investment, Slovak export support and internationalization of Slovak small and medium size enterprises.

SARIO’s main asset is its people – youthful, dynamic, flexible, motivated, and talented. Encountering diverse and global challenges drives their pursuit of excellence and their performance ranks them among the very best in public administration.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 1777232  Dátum zverejnenia: 12.12.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 2 000 EUR/mesiac