Pracovník odboru podpory zdravia a výchovy k zdraviu

RÚVZ so sídlom v Prešove

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove, Jána Hollého, Prešov
Termín nástupu
15.11.2023 a neskôr
Mzdové podmienky (brutto)
923,5 EUR/mesiacUvedený tarifný plat zodpovedá zaradeniu do najnižšieho stupňa 5. platovej triedy v zmysle nariadenia vlády SR č. 296/2022 Z.z. Pri splnení podmienok zaradenia do 6. platovej triedy je najnižšia platová tarifa 1 011,50 EUR. Po skončení skúšobnej doby je zamestnancovi priznaný osobný príplatok.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Príprava a realizácia epidemiologických štúdií, hodnotenie vplyvu faktorov pracovného prostredia a životného prostredia na zdravie obyvateľstva vykonávané verejným zdravotníkom.
Odborná práca na príprave celospoločenských a regionálnych programov podpory, ochrany a rozvoja verejného zdravia zameraných na ovplyvňovanie verejného zdravia prostredníctvom životného štýlu, výživových faktorov a prevenciou rizikových faktorov vrátane merania a odberov vzoriek pre hodnotenie zdravotného stavu verejnosti vykonávané verejným zdravotníkom.
Samostatná odborná poradenská a výchovná činnosť so zameraním na ochranu a podporu zdravia vykonávaná sestrou.

Pružný pracovný čas vo forme pružného pracovného týždňa

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

zdravotníctvo

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Základy

Spoľahlivosť, svedomitosť, komunikatívnosť, schopnosť vystupovať na verejnosti

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove je špecializovaným prvostupňovým orgánom miestnej štátnej správy na úseku verejného zdravotníctva s územnou pôsobnosťou pre okresy Prešov a Sabinov zriadený zákonom. Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove je štátnou rozpočtovou organizáciou, ktorá je finančnými vzťahmi zapojená na rozpočet Ministerstva zdravotníctva SR.

RÚVZ okrem pôsobnosti vymedzenej v ust. § 6 zákona NR SR č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov zabezpečuje aj špecializované úlohy štátu v oblasti verejného zdravotníctva.
ID: 4696631  Dátum zverejnenia: 2.11.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 923,5 EUR/mesiac