Verejný zdravotník v dočasnej štátnej službe - radca -

RÚVZ so sídlom v Prešove

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove, Jána Hollého, Prešov
Termín nástupu
15.11.2023 a neskôr
Mzdové podmienky (brutto)
865,5 EUR/mesiacUvedená suma zodpovedá platovej tarife štátneho zamestnanca vo funkcii radca, určenej nariadením vlády SR č. 295/2022 Z. z. Po skúšobnej dobe je zamestnancovi priznávaný osobný príplatok.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Samostatná odborná činnosť vo vymedzenom úseku - orgánu verejného zdravotníctva na oddelení preventívneho pracovného lekárstva.
Kontrolná, dozorná alebo inšpekčná činnosť vo verejnom zdravotníctve. Samostatné vykonávanie štátneho zdravotného dozoru, odborná činnosť pri navrhovaní a ukladaní opatrení, ako aj kontrola realizácie opatrení a pokynov na úrovni okresov spadajúcich do pôsobnosti RÚVZ so sídlom v Prešove. Odborná príprava rozhodnutí v prvom stupni správneho konania a rozhodnutí na koordinovanie aktivít pri ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Vykonávanie úloh súvisiacich s plnením hlavných úloh, programov a projektov, mimoriadnych a cielených úloh.

Pružný pracovný čas vo forme pružného pracovného týždňa.

Dočasná štátna služba - zastupovanie, do nástupu štátnej zamestnankyne po rodičovskej dovolenke na výkon štátnej služby.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

verejný zdravotník, alebo splnenie podmienky odbornej spôsobilosti pre výkon zdravotníckeho povolania

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Základy
Microsoft Word - Základy
Microsoft PowerPoint - Základy

Samostatnosť, svedomitosť a spoľahlivosť, komunikačné zručnosti

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove je špecializovaným prvostupňovým orgánom miestnej štátnej správy na úseku verejného zdravotníctva s územnou pôsobnosťou pre okresy Prešov a Sabinov zriadený zákonom. Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove je štátnou rozpočtovou organizáciou, ktorá je finančnými vzťahmi zapojená na rozpočet Ministerstva zdravotníctva SR.

RÚVZ okrem pôsobnosti vymedzenej v ust. § 6 zákona NR SR č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov zabezpečuje aj špecializované úlohy štátu v oblasti verejného zdravotníctva.
ID: 4696592  Dátum zverejnenia: 2.11.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 865,5 EUR/mesiac