Odborný laboratórny pracovník na oddelení chemických analýz ovzdušia a biologických expozičných testov

RÚVZ so sídlom v Prešove

Miesto práce
Prešovský kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
Termín nástupu
01. 10. 2019
729 - 875 EUR/mesiacPlat bude priznaný v súlade so zákonom č. 553/2003 Z.z. a zákonom č. 318/2018 Z.z. so zaradením do 7. platovej triedy

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Skúšanie faktorov pracovného a vnútorného ovzdušia pre chemické škodliviny a prašnosť, koordinácia práce meracej skupiny v teréne pri odbere vzoriek ovzdušia. Odber vzoriek ovzdušia s následným spracovaním v laboratóriu a výpočtom stanovených koncentrácií, príprava podkladov k protokolom a podieľanie sa na ich vyhotovení. Zabezpečenie spracovania a vyhodnotenia vzoriek metódou plynovej chromatografie, metódou spektrofotometrickou, polarografickou metódou a metódou kvapalinovej chromatografie. Spracovanie a kontrola kalibračných kriviek, regulačných diagramov, podkladov pre zhotovenie validačných charakteristík. Analýzy biologického materiálu metódami spektrálnymi, HPLC a podieľanie sa na výpočtoch stanovených koncentrácií. Príprava podkladov k protokolom a podieľanie sa na ich vyhotovení.
Výkon základných, ale aj špeciálnych laboratórnych vyšetrovacích postupov, spracúvanie analytických postupov pre nové laboratórne metódy, aplikácia najnovších poznatkov z literatúry a technických noriem.

Pružná pracovná doba formou pružného pracovného týždňa

Okrem písomnej žiadosti požadujeme aj zaslanie štruktúrovaného životopisu a motivačného listu uchádzača

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

chémia

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- pozitívny a aktívny prístup k práci
- komunikatívnosť, zodpovednosť
- schopnosť kolektívne pracovať a prezentovať organizáciu

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove je špecializovaným prvostupňovým orgánom miestnej štátnej správy na úseku verejného zdravotníctva s územnou pôsobnosťou pre okresy Prešov a Sabinov zriadený zákonom. Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove je štátnou rozpočtovou organizáciou, ktorá je finančnými vzťahmi zapojená na rozpočet Ministerstva zdravotníctva SR.

RÚVZ okrem pôsobnosti vymedzenej v ust. § 6 zákona NR SR č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov zabezpečuje aj špecializované úlohy štátu v oblasti verejného zdravotníctva.
ID: 3719671  Dátum zverejnenia: 18.7.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 729 - 875 EUR/mesiacPlat bude priznaný v súlade so zákonom č. 553/2003 Z.z. a zákonom č. 318/2018 Z.z. so zaradením do 7. platovej triedy