Mentor/ka v projekte „ALMA SK“

ROZVOJOVÁ AGENTÚRA Banskobystrického samosprávneho kraja, n. o.

Miesto práce
Česko, Taliansko (Práca vyžaduje cestovanie)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok, živnosť
Termín nástupu
1.5.2024
1 500 EUR/mesiacPlatové podmienky a logistické informácie (cestovné, stravné, ubytovanie a pod.) budú upresnené na pracovnom pohovore.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Informácie o ALMA projekte:
  • Pilotný projekt v Banskobystrickom kraji implementuje Rozvojová agentúra Banskobystrického samosprávneho kraja v partnerstve s riadiacim orgánom ESF+ na Slovensku, Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR) od októbra 2023.
  • ALMA, z angl. Aim, Learn, Master, Achieve) – je iniciatívou EÚ zameranou na podporu znevýhodnených mladých ľudí vo veku od 18 – 29 rokov, ktorí nie sú zamestnaní, ani nie sú v procese vzdelávania alebo odbornej prípravy (tzv. NEET). Cieľom je pomôcť im začleniť sa do spoločnosti prostredníctvom absolvovania zahraničnej pracovnej stáže. Zvyčajne ide o osoby, ktoré majú sťažené šance dostať sa k práci alebo odbornej príprave z individuálnych alebo štrukturálnych dôvodov (napr. zdravotné postihnutie, dlhodobá nezamestnanosť, nedostatočná kvalifikácia/zručnosti, migračné zázemie, príslušnosť k marginalizovaným rómskym komunitám).
  • Projekt ponúka znevýhodneným mladým ľuďom 1. intenzívnu prispôsobenú odbornú prípravu v domovskej krajine (prípravná fáza), 2. pracovnú prax pod dohľadom a so sprievodnými mentorskými službami na obdobie 3 až 4 mesiacov v inom členskom štáte EÚ – Česká republika a Taliansko (mobilná fáza) a 3. nepretržitú podporu po návrate, pri snahe využiť novonadobudnuté zručnosti na získanie zamestnania alebo ďalšieho vzdelávania v domovskej krajine (nadväzujúca fáza).
  • Pre účastníkov zahraničnej mobility práve hľadáme mentorov, nakoľko práca mentora, odborné vedenie a poradenstvo je nevyhnutná pred pobytom v zahraničí, počas neho a po ňom. Je dôležité uviesť v CV alebo sprievodnom liste, v ktorej krajine chcete účastníkov sprevádzať (Česká republika alebo Taliansko).

V úzkej spolupráci s Oddelením podpory zamestnanosti, vedením Rozvojovej Agentúry Banskobystrického samosprávneho kraja (RA BBSK) a projektového tímu:

  • pomáha rozvíjať vnútornú motiváciu jednotlivcov/skupiny pred odchodom na pracovnú stáž v zahraničí
  • sprevádza a podporuje jednotlivcov/skupinu (8 – 12 osôb) počas pracovnej stáže v zahraničí
  • podporuje jednotlivcov/skupinu pri interakcii s pracovným prostredím, zahraničným partnerom a kontaktom so spoločnosťou
  • podporuje jednotlivcov/skupinu pri prekonávaní akýchkoľvek ťažkostí v súvislosti so zverenými úlohami, riešenie prípadných špecifických problémov vznikajúcich priamo na pracovisku, ale aj mimo neho v súčinnosti so psychológom
  • overuje a monitoruje mieru spokojnosti jednotlivcov/skupiny a súlad skúseností zo stáže s očakávaniami príjemcov
  • spolupodieľa sa na voľnočasových aktivitách skupiny v zahraničí
  • po návrate zo zahraničnej mobility, pomáha jednotlivcom/skupine využiť pracovnú skúsenosť a uplatniť sa na trhu práce
  • zúčastňuje sa na určených poradách, supervíziách, je nápomocný pri školeniach v rámci prípravy skupiny na mobilitu
  • je spoluzodpovedný za efektívne spravovanie prideleného rozpočtu projektu
  • pripravuje podklady o činnosti projektu, pracuje na vytváraní strategických dokumentov projektu na regionálnej/krajskej úrovni
  • dohliada a kontroluje administratívne výstupy pre potreby projektu (napr. vedenie projektovej dokumentácie)
  • v spolupráci s odborným personálom projektu ALMA zabezpečuje sieťovanie a koordinuje spoluprácu so všetkými relevantnými partnermi
  • spolupracuje s projektovým vedením projektu SPACE – jednotné kontaktné miesta pre mladých

  • Získanie skúseností s projektom na medzinárodnej úrovni.
  • Získanie skúseností s prácou v zahraničí, cestovanie.
  • Práca v príjemnom a podporujúcom pracovnom prostredí.
  • Možnosť sebarealizácie a osobného rozvoja.

Pre zaslanie životopisu odporúčame využiť službu „Poslať životopis“ na stránke www.profesia.sk.
Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky budú pozvaní na výberový pohovor, ktorý bude zameraný na overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu a splnenie požadovaných kritérií.

Ďalšie informácie: Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac. Pri využití portálu Profesia je tento súhlas súčasťou zaslaného životopisu. Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Taliansky jazyk - Začiatočník (A2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

2 roky

  • ​orientácia na mladých ľudí v situácii NEET, príp. znalosti v oblasti zamestnanosti alebo práce s mládežou, poskytovania sociálnych služieb a pod
  • lektorské a prezentačné zručnosti, mentor bude súčasťou prípravy mladých ľudí v situácii NEET na pobyt v zahraničí
  • schopnosť viesť tím a motivovať ľudí
  • zvládanie záťažových situácií a schopnosť riešiť konflikty (vzťahové a pracovné problémy, túžba po domove a pod.)
  • práca bude vyžadovať cestovanie a pobyt so skupinou v zahraničí, sprevádzanie a podporu skupiny
  • podpora skupiny po skončení mobility, poskytovanie poradenstva
  • orientácia na stanovené ciele, dôslednosť, samostatnosť
  • tvorivosť, precíznosť, flexibilita, organizačné schopnosti, prezentačné zručnosti,
  • schopnosť efektívne spravovať pridelený rozpočet projektu
  • schopnosť pracovať s projektovou dokumentáciou výhodou,
  • ovládanie MS Office (Word, Excel, PowerPoint), schopnosť aplikovať inovatívne postupy pri práci

Výhodou je predchádzajúca mentorská skúsenosť, príp. skúsenosť s Erasmom alebo obdobným druhom výmenných pobytov.

Sme nezisková organizácia zriadená Banskobystrickým samosprávnym krajom rozvíjajúca služby sociálnej ekonomiky, stredného školstva, cestovného ruchu, projektovej prípravy pre malé obce ako aj ambulantnej starostlivosti v kraji. Našim poslaním je zlepšovať socioekonomickú situáciu v kraji a vytvárať lepšie životné podmienky pre občanov ako aj návštevníkov kraja. www.dobrykraj.sk www.tvojspace.sk

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Kristína Adamovská
E-mail: poslať životopis
ID: 4803452  Dátum zverejnenia: 9.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac