Odborný poradca pre podporované zamestnávanie Centra práce s mládežou SPACE Rimavská Sobota

ROZVOJOVÁ AGENTÚRA Banskobystrického samosprávneho kraja, n. o.

Miesto práce
Rimavská Sobota
Termín nástupu
1.5.2023 alebo podľa dohody
1 300 EUR/mesiacmožnosť ďalšieho navýšenia po skúšobnej dobe

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Centrá práce s mládežou SPACE sú súčasťou novovytvoreného pilotného modelu poradenstva pre mladých ľudí do 30 rokov, podporujú ich osobnostný rozvoj a zamestnateľnosť. Za pomoci spolupracujúcich organizácii ponúkame mladým ľuďom komplexné služby rozvoja, podpory a poradenstva pre ich plynulý prechod zo školy do zamestnania alebo návrat na trh práce.

Ako a s kým pracujeme:
Zameriavame sa na vyhľadávaciu činnosť, mapovanie potrieb cieľovej skupiny a kontaktnú prácu v teréne. Realizujeme neformálne vzdelávanie, voľnočasové rozvojové aktivity a rozvoj dobrovoľníctva. Poskytujeme odborné poradenstvo (kariérne, sociálne a psychologické) a koučovacie rozhovory. Sprostredkúvame sieť pomáhajúcich služieb cez spolupracujúce organizácie. Venujeme sa najmä mladým nezamestnaným ľuďom do 30 rokov (NEET) a študentom, vrátane mladých ľudí zo znevýhodnených skupín obyvateľstva.

Hľadáme skúseného odborníka na prácu s mládežou s nasledovnou náplňou práce:
- vyhľadávanie a príprava znevýhodnených mladých ľudí na zamestnanie a plnohodnotné začlenenie sa do spoločnosti podľa ich individuálnych možností a potrieb,
- organizovanie skupinového vzdelávania mladých v oblasti osobnostného rozvoja a prípravy pre trh práce,
- poskytovanie individuálneho a skupinového odborného poradenstva klientom centra,
- koordinovanie dobrovoľníckej činnosti mladých,
- oslovovanie a spolupráca s regionálnymi zamestnávateľmi a inými lokálnymi aktérmi ako potenciálnymi partnermi pri vytváraní podmienok pre pracovné príležitosti mladých NEET a zvyšovanie ich zručností a kompetencií,
- zdieľanie skúseností s prácou so znevýhodnenými skupinami NEET,
- spolupodieľanie sa na plánovaní a vyhodnocovaní činností centra práce s mládežou

Pracovná pozícia sa otvára na obdobie do 31.12.2023 s možnosťou predĺženia.
Viac informácii na: www.tvojspace.sk

Informácie o výberovom konaní

Odpovieme každému uchádzačovi.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca, psychológia, sociálna pedagogika, špeciálna pedagogika, andragogika, právo a iné humanitné vedy

Ostatné znalosti

MS Office (Word, Excel, PPT) - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

Prax v oblasti kontaktnej sociálnej práce s klientom (aspoň 2 roky)

Počet rokov praxe

2

- znalosti v oblasti podpory zamestnanosti alebo v oblasti pomáhajúcich profesií
- tvorivosť, precíznosť, flexibilita, zodpovednosť, organizačné schopnosti, schopnosť pracovať v tíme, finančná a ekonomická gramotnosť
- schopnosť prinášať nové nápady a prispôsobiť sa inovatívnym postupom pri práci s mládežou vítané,
- dôslednosť, komunikačné a prezentačné zručnosti, analytické myslenie odporúčané

Sme nezisková organizácia zriadená Banskobystrickým samosprávnym krajom rozvíjajúca služby sociálnej ekonomiky, stredného školstva, cestovného ruchu, projektovej prípravy pre malé obce ako aj ambulantnej starostlivosti v kraji. Našim poslaním je zlepšovať socioekonomickú situáciu v kraji a vytvárať lepšie životné podmienky pre občanov ako aj návštevníkov kraja. www.dobrykraj.sk www.tvojspace.sk
ID: 4549917  Dátum zverejnenia: 31.3.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac