Odborný pracovník Centra práce s mládežou SPACE Lučenec

ROZVOJOVÁ AGENTÚRA Banskobystrického samosprávneho kraja, n. o.

Miesto práce
Lučenec, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
marec 2023 alebo podľa dohody
Mzdové podmienky (brutto)
1 100 EUR/mesiacmožnosť navýšenia po skúšobnej dobe

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Model centier práce s mládežou je súčasťou novovytvoreného overovacieho modelu poradenstva pre mladých do 30 rokov, podporuje ich osobnostný rozvoj a zamestnateľnosť prostredníctvom neformálnych vzdelávacích voľnočasových aktivít, individuálneho a skupinového poradenstva, sieťovania a sprostredkovania informácií od partnerských organizácií podporujúcich zamestnanosť podobných cieľových skupín. Je to platforma pre plynulý prechod zo školy do zamestnania najmä pre študentov stredných odborných škôl vrátane študentov zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Hľadáme skúsených pracovníkov s mládežou s nasledovnou náplňou práce:
- organizovanie vzdelávania mladých v oblasti osobnostného rozvoja a prípravy pre trh práce
- poskytovanie individuálneho a skupinového odborného poradenstva klientom centra
- vyhľadávanie a príprava znevýhodnených mladých ľudí na zamestnanie a plnohodnotné začlenenie sa do spoločnosti podľa ich individuálnych možností a potrieb
- koordinovanie dobrovoľníckej činnosti mladých
- oslovovanie organizácií a nadväzovanie spolupráce s organizáciami a regionálnymi zamestnávateľmi na zamestnávanie mladých ľudí a vytváranie partnerstiev s organizáciami podporujúcimi mladých znevýhodnených pri začleňovaní sa do spoločnosti
- príprava podkladov o činnosti centra a metodike práce centra ako podkladov pre regionálnu štúdiu overenia fungovania modelu centier práce s mládežou v BBSK
Pracovná pozícia sa otvára na dobu určitú do 31.12.2023 s plánovanou možnosťou predĺženia.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

prax v oblasti práce s mládežou minimálne 1 rok

- znalosti v oblasti legislatívy zameranej na podporu zamestnanosti alebo práce s mládežou alebo poskytovania sociálnych služieb mladým znevýhodneným osobám - schopnosť pracovať v tíme, organizačné schopnosti,
- schopnosť navrhovať a flexibilne reagovať na inovatívne riešenia smerujúce k zlepšovaniu pracovných postupov v rámci overovaného spôsobu fungovania centier práce s mládežou,
- finančná a ekonomická gramotnosť, prezentačné zručnosti,
- orientácia na stanovené ciele, dôslednosť, samostatnosť

Sme nezisková organizácia zriadená Banskobystrickým samosprávnym krajom rozvíjajúca služby sociálnej ekonomiky, stredného školstva, cestovného ruchu, projektovej prípravy pre malé obce ako aj ambulantnej starostlivosti v kraji. Našim poslaním je zlepšovať socioekonomickú situáciu v kraji a vytvárať lepšie životné podmienky pre občanov ako aj návštevníkov kraja. www.dobrykraj.sk www.tvojspace.sk
ID: 4531782  Dátum zverejnenia: 3.3.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 100 EUR/mesiac