Odborný pracovník - psychológ, sociálny pracovník, kariérový poradca Centra práce s mládežou SPACE Brezno

ROZVOJOVÁ AGENTÚRA Banskobystrického samosprávneho kraja, n. o.

Miesto práce
Brezno
Termín nástupu
máj 2022, alebo podľa dohody
Mzdové podmienky (brutto)
1 091 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Model centier práce s mládežou je súčasťou novovytvoreného overovacieho modelu poradenstva pre mladých, podporuje ich osobnostný rozvoj a zamestnateľnosť mladých ľudí do 30 rokov prostredníctvom neformálnych voľnočasových aktivít. Je to platforma pre plynulý prechod zo školy do zamestnania najmä pre študentov stredných odborných škôl vrátane študentov zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Hľadáme skúsených pracovníkov s mládežou s nasledovnou náplňou práce:
- poskytovanie individuálneho a skupinového odborného poradenstva klientom centra
- vzdelávanie klientov centra v oblasti osobnostného rozvoja
- poskytovanie kariérového poradenstva
- príprava znevýhodnených ľudí na zamestnanie
- oslovovanie firiem a spolupráca s regionálnymi zamestnávateľmi
- spolupráca so zamestnávateľmi a ich príprava na zamestnávanie znevýhodnených ľudí
- edukácia, zaškolenie zamestnávateľov
- príprava podkladov o činnosti centra a podkladov pre regionálnu štúdiu
- príprava podkladov k odbornej metodike centier

Pracovná pozícia sa otvára na obdobie 2 rokov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca, sociálna pedagogika, psychológia, andragogika, špeciálna pedagogika, iné humanitné vzdelanie

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

prax v oblasti práce s mládežou

Počet rokov praxe

2

- znalosti v oblasti podpory zamestnanosti (znalosť bude overená pri výberovom konaní)
- ovládanie MS Office (Word, Excel, PPT)
- schopnosť podávať návrhy inovácií smerujúcich k zlepšovaniu postupov a riešení v rámci projektu
- tvorivosť, precíznosť, flexibilita, organizačné schopnosti, prezentačné zručnosti, schopnosť pracovať s tímom, finančná a ekonomická gramotnosť

Sme nezisková organizácia zriadená Banskobystrickým samosprávnym krajom rozvíjajúca služby sociálnej ekonomiky, stredného školstva, cestovného ruchu, projektovej prípravy pre malé obce ako aj ambulantnej starostlivosti v kraji. Našim poslaním je zlepšovať socioekonomickú situáciu v kraji a vytvárať lepšie životné podmienky pre občanov ako aj návštevníkov kraja. www.dobrykraj.sk www.tvojspace.sk
ID: 4326676  Dátum zverejnenia: 11.5.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 091 EUR/mesiac