Editor (publicistika)

Miesto práce
Štúdio RTVS Košice - Slovenský rozhlas, Moyzesova, Košice
1 100 EUR/mesiacv závislosti od kvalifikácie a skúseností kandidáta môže byť základná mzda dohodnutá vyššie + variabilná zložka (odmeny)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Láka Ťa práca rádiu? Vieš, ako má znieť dobrý publicistický príspevok? Rozhlas a televízia Slovenska hľadá do tímu publicistiky Rádia Regina Východ novú posilu pre rómske vysielanie!

NÁPLŇ PRÁCE:
• redigovanie rozhlasových publicistických príspevkov zameraných na rómsku problematiku a čiastočne v rómskom jazyku pre redakciu národnostného vysielania,
• vyhľadávanie a posudzovanie tém vhodných na redakčné spracovanie z obsahového a formálneho hľadiska,
• komunikácia s redaktormi o témach a spôsobe ich spracovania,
• zodpovednosť za formálne a obsahovo správnu podobu príspevkov.

• Jazykové vzdelávanie na pracovisku
• Zľavy u vybraných partnerov
• Istota a stabilita
• Iné, vyplývajúce z kolektívnej zmluvy

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie

Jazykové znalosti

Rómsky jazyk - Stredne pokročilý (B2)

• editorská prax,
• komunikatívnosť a argumentačné schopnosti,
• prehľad v informáciách a aktuálnom dianí,
• kritický pohľad a analytické schopnosti,
• kreativita.

Rozhlas a televízia Slovenska je verejnoprávna, národná, nezávislá, informačná, kultúrna a vzdelávacia inštitúcia, ktorá poskytuje službu verejnosti v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Kariéra RTVS
E-mail: poslať životopis
ID: 4692069  Dátum zverejnenia: 14.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 100 EUR/mesiac