Redaktor spravodajstva RTVS

Miesto práce
Slovensko (Práca vyžaduje cestovanie)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
dohodou
1 100 EUR/mesiacv závislosti od kvalifikácie a skúseností kandidáta môže byť základná mzda dohodnutá vyššie + variabilná zložka (odmeny)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Máte výborný prehľad v aktuálnom spoločenskom dianí? Máte mikrofonický hlas, skúsenosti s prácou v médiách a výbornú znalosť slovenského jazyka? Ste novinár/ka telom i dušou? Viete ako má vyzerať dobrá spravodajská reportáž? Rozhlas a televízia Slovenska hľadá nové redaktorské posily do spravodajského tímu, možno hľadáme práve Vás.

NÁPLŇ PRÁCE:
• zbieranie, triedenie, overovanie aktuálnych informácií a ich interpretácia,
• príprava audio-vizuálnych diel do vysielania, prípadne pre internetové portály RTVS,
• príprava autorských príspevkov rôzneho obsahového zamerania,
• nahrávanie rozhovorov, strih a postprodukcia
získaných materiálov,
• navrhovanie vlastných tém príspevkov,
• aktívne sledovanie diania na Slovensku a vo svete,
• zodpovednosť za objektívnosť, nestrannosť, vecnú a faktickú správnosť reportáží.

• Jazykové vzdelávanie na pracovisku
• Parkovacie miesta pre zamestnancov v areáli RTVS
• Multisport karta
• Zľavy u vybraných partnerov
• Istota a stabilita
• Iné, vyplývajúce z kolektívnej zmluvy

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

• mikrofonický hlas bez výslovnostných chýb a bez akcentu či nárečia,
• znalosť spisovnej slovenčiny a štylistiky slovom aj písmom,
• všeobecný spoločenský prehľad na výbornej úrovni,
• znalosť cudzích jazykov,
• analytické znalosti a zručnosti,
• skúsenosti s prácou s otvorenými zdrojmi.
• VŠ vzdelanie: žurnalistika, masmediálna komunikácia a pod., alebo SŠ vzdelanie s maturitou a redakčnou praxou aspoň 5 rokov - podmienkou,
• komunikačné zručnosti, reprezentatívne vystupovanie,
• schopnosť samostatne, rýchlo a flexibilne reagovať na zmeny alebo neplánované požiadavky,
• zodpovednosť, spoľahlivosť, profesionalita, kreativita a lojálnosť,
• schopnosť pracovať pod tlakom a v strese.

Rozhlas a televízia Slovenska je verejnoprávna, národná, nezávislá, informačná, kultúrna a vzdelávacia inštitúcia, ktorá poskytuje službu verejnosti v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Kariéra RTVS
E-mail: poslať životopis
ID: 4507298  Dátum zverejnenia: 24.1.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 100 EUR/mesiac