Web Editor (Online spravodajský web Správy RTVS)

Miesto práce
Mlynská dolina, Karlova Ves
Termín nástupu
ASAP
1 100 EUR/mesiac(v závislosti od kvalifikácie a skúseností kandidáta môže byť základná mzda dohodnutá vyššie + variabilná zložka (odmeny)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Máš výborný všeobecný prehľad a vieš, ako má vyzerať kvalitné verejnoprávne spravodajstvo? Máš prehľad o tom, čo sa deje doma a vo svete? Nerobí ti problém gramatika? Do tímu Web editorov webu Správy RTVS hľadáme nového kolegu.

NÁPLŇ PRÁCE:
• redaktorská a editorská činnosť,
• zodpovednosť za celkovú podobu, obsah, formu, aktuálnosť, faktickú presnosť, nestrannosť, vyváženosť, odbornú a profesionálnu celistvosť spravodajských informácií použitých na zverejnenie,
• získavanie a navrhovanie zaujímavých tém z domáceho, zahraničného a športového diania,
• zodpovednosť za jazykovú čistotu, štylistickú primeranosť a spoločenskú vhodnosť príspevkov,
• práca s agentúrnymi zdrojmi a sociálnymi sieťami,
• výber fotografií a ich úprava,
• úprava a strih videí,
• zvyšovanie záujmu u divákov a poslucháčov prostredníctvom online kanálov.

• Jazykové vzdelávanie na pracovisku
• Parkovacie miesta pre zamestnancov v areáli RTVS
• Multisport karta
• Zľavy u vybraných partnerov
• Istota a stabilita
• Iné, vyplývajúce z kolektívnej zmluvy

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

žurnalistika, masmédia

• výborný všeobecný a spoločenský prehľad,
• profesionálna znalosť slovenského jazyka a pravopisu (gramatika, štylistika),
• sociálne siete – pokročilý,
• stream a strih videí – základy,
• anglický jazyk – mierne pokročilý,
• systematická práca a presnosť,
• schopnosť samostatne, rýchlo a flexibilne reagovať na zmeny alebo neplánované požiadavky,
• kreatívne myslenie a zodpovednosť,
• odolnosť voči stresu, lojálnosť a zmysel pre tímovú spoluprácu.

Rozhlas a televízia Slovenska je verejnoprávna, národná, nezávislá, informačná, kultúrna a vzdelávacia inštitúcia, ktorá poskytuje službu verejnosti v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Kariéra RTVS
E-mail: poslať životopis
ID: 4093247  Dátum zverejnenia: 4.4.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 100 EUR/mesiac