Systémový inžinier televíznej techniky

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 200 EUR/mesiacod1200€ brutto (v závislosti od kvalifikácie a skúseností kandidáta môže byť základná mzda dohodnutá vyššie) + variabilná zložka ( odmeny)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zaujíma ťa oblasť televízneho vysielania? Hovoria ti niečo pojmy ako MPEG, SDI, orbitálna pozícia? Chceš zažiť atmosféru OH, MS, ME? Dokážeš zachovať chladnú hlavu aj v kritických situáciách? Do tímu Medzinárodnej technickej koordinácie na Odbore techniky STV hľadáme nového kolegu, ktorého náplňou práce bude:
NÁPLŇ PRÁCE:
• technická realizácia medzinárodných a vnútroštátnych prenosov (satelitných, IP, mobilných, regionálne štúdiá, komentátorské a komunikačné linky)
• distribúcia a úprava signálov v rámci televízneho strediska
• zabezpečenie prevádzky pozemných satelitných staníc
• obsluha techniky, práca s obslužnými SW (antény, satelitné prijímače, meracie prístroje...)
• komunikácia so zahraničnými partnermi v rámci koordinácie prenosu
• koordinácia vysielacích aj prijímacích pracovísk v tuzemsku i zahraničí
• výstupná technická kontrola TV signálu určeného na distribúciu divákovi
• spolupráca pri odstraňovaní technických problémov
• technická podpora tímu v dejiskách OH, MS, ME
• práca na zmeny - nepretržitá prevádzka

V prípade záujmu o voľnú pracovnú pozíciu, nám, prosím, zašlite spolu s Vašim životopisom i motivačný list. Náš výberový proces pozostáva z viacerých krokov - výberových kôl. Na základe selekcie životopisov, resp. telefonickej predselekcie, budú pozvaní na osobné stretnutie iba vybraní kandidáti.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

televízna technika

• znalosti z oblasti špecifikácie formátu video súborov: video súbor, kompresný formát, hĺbka kvantizácie, bitrate, kódovanie a dekódovanie signálu
• základný prehľad v oblasti satelitného prenosu signálov (orbitálna pozícia, šírka pásma, frekvencia , polarizácia)
• Skúsenosti s nastavovaním technologických zariadení s PC
• znalosti z oblasti technológie IP. Sietove protokoly , typy sietí (LAN, WAN), distribucia obrazu a zvuku (multicast, unicast, packet loss, jitter)
• základné znalosti z oblasti nekomprimovaných video signálov: zložky obrazu, napäťové úrovne zložiek obrazu, základná charakteristika HD –SD SDI signálu,

Osobnostné predpoklady:
• dobré logické a analytické schopnosti – zhodnotenie kritickej situácie, výber riešenia, komplexné chápanie procesu výroby programov od výroby po distribúciu
• ochota a záujem vzdelávať sa a profesionálne rásť, zodpovednosť a schopnosť samostatne pracovať a byť aj tímový hráč

Rozhlas a televízia Slovenska je verejnoprávna, národná, nezávislá, informačná, kultúrna a vzdelávacia inštitúcia, ktorá poskytuje službu verejnosti v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

ID: 3905218  Dátum zverejnenia: 14.5.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac