Technik vysielania RTVS

Rozhlas a televízia Slovenska

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny
1000€ brutto (v závislosti od kvalifikácie a skúseností kandidáta môže byť základná mzda dohodnutá vyššie) + variabilná zložka mzdy

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zaujíma ťa mediálny svet? Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) hľadá do svojho tímu Technika pre vysielanie.
NÁPLŇ PRÁCE:
• Koordinácia domácich a medzinárodných obrazovo zvukových prenosov prostredníctvom rôznych kontribučných systémov (satelitné alebo pozemské rádiové a IP systémy, mobilné siete).
• Monitorovanie kontribučných prenosových kanálov. Identifikácia príčin zníženia kvality a porúch prenosu.
• Spracovanie obrazovo zvukových signálov externých prenosov a signálov interných pracovísk RTVS (výrobných štúdií, vysielacích pracovísk, centrálneho ingestu, centrálneho prepojovača SRo atď.) medzi týmito pracoviskami a kvantitatívnu úpravu týchto signálov podľa schválených požiadaviek.
• Monitorovanie hlavných distribučných kanálov televíznych programových služieb RTVS – DVBS, DVBT.
• Spolupráca s odbormi RTVS a externými spoločnosťami participujúcimi na prenosoch obrazovo zvukových signálov za účelom vysielania a výroby televíznych programov.
• Koordinácia vysielania podľa vysielacích programových plánov.
• Kontrola kvality dodaných vyrobených programov vo forme súborov ale aj živých signálov zo štúdií a medzinárodných spoločenských podujatí.
• 24/7 prevádzka, práca na smeny dĺžky 12 hodín

• Parkovacie miesta pre zamestnancov v areáli RTVS
• Jazykové vzdelávanie na pracovisku
• Zľavy u vybraných partnerov
• Istota a stabilita
• Iné, vyplývajúce z kolektívnej zmluvy

V prípade záujmu o voľnú pracovnú pozíciu, nám, prosím, zašlite spolu s Vašim životopisom i motivačný list. Náš výberový proces pozostáva z viacerých krokov - výberových kôl. Na základe selekcie životopisov, resp. telefonickej predselekcie, budú pozvaní na osobné stretnutie iba vybraní kandidáti.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie

Vzdelanie v odbore

vzdelanie elektrotechnického smeru so zameraním na elektroniku, PC systémy a multimediálne komunikácie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

• Základné znalosti z oblasti IT. Sieťové protokoly (RTP, UDP, IGMP, DNS, DHCP, SIP) , typy sietí (LAN, WAN), distribúcia obrazu a zvuku (multicast, unicast)
• znalosti z oblasti práce so súbormi: kopírovanie, mazanie, presúvanie a zdieľanie súborov, sieťové úložiská
• Kompresné formáty štandardne používané pre spracovanie a distribúciu obrazu a zvuku
• Základné znalosti z oblasti modulácie obrazových a zvukových signálov pre účely distribúcie prostredníctvom satelitných a terestriálnych distribučných systémov
• základné znalosti z oblasti nekomprimovaných video signálov, základná charakteristika SDI signálu
• dobré logické a analytické schopnosti – zhodnotenie kritickej situácie, výber riešenia,
• dobré komunikačné schopnosti, komunikácia v anglickom jazyku slovom aj písmom
• ochota a záujem vzdelávať sa, a profesionálne rásť, tímový hráč a zvládanie stresových situácií

Rozhlas a televízia Slovenska je verejnoprávna, národná, nezávislá, informačná, kultúrna a vzdelávacia inštitúcia, ktorá poskytuje službu verejnosti v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Mlynská dolina
845 45 Bratislava

Kontakt

ID: 3621901   Dátum zverejnenia: 15.3.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   1000€ brutto (v závislosti od kvalifikácie a skúseností kandidáta môže byť základná mzda dohodnutá vyššie) + variabilná zložka mzdy