33,75 EUR/hod.

Sprievodkyňa/sprievodca

Römerstadt Carnuntum

Römerstadt Carnuntum, Hauptstraße, Petronell-Carnuntum, Rakúsko
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády)
Termín nástupu
september 2019
Celková mzda (brutto)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Sprevádzanie individuálnych návštevníkov a školských skupín v Rímskom meste Carnuntum - múzeu.

Rímske mesto Carnuntum hľadá na dlhodobú spoluprácu záujemcov o prácu sprievodcov v múzeu. Zmluva na dobu určitú, sprevádzanie prevažne v mesiacoch máj, jún a september, resp. podľa potreby. Vybraní chádzači absolvujú počcas mesiaca júl resp. august niekoľkodňové intenzívne školenie a koncom augusta resp. začiatkom septembra sprievodcovské skúšky. Uchádzači sa musia vedieť dopraviť na miesto výkonu práce buď autom alebo verejnou dopravou. Záujemcovia zašlú životopis s fotografiou a krátky motivačný list

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

21.6.2019 (ostáva ešte 5 dní)

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

archeológia, história

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) alebo Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1)

- ideálne študent vysokej školy,
- záujem o antickú rímsku históriu,
- komunikatívnosť,
- perfektné ovládanie slovenského jazyka, nemčina je výhodou,
- vedieť pracovať s deťmi
- časová flexibilita

Rímske mesto Carnuntum je jedným z najvýznamnejšich múzeí v Dolnom Rakúsku. Nachádzajú sa tu originálne vykopávky antických rímskych budov mesta Carnuntum resp. čiastočne aj rekonštrukcie týchto budov. Ročne navštívi múzeum okolo 190 000 návštevníkov. K múzeu patrí tzv. rímska mestská štvrť v Petronell-Carnuntum, amfiteáter v Bad Deutsch Altenburg a archeologické múzeum Carnuntinum v Bad Deutsch Altenburg.

Hauptstraße 1A
2404 Petronell-Carnuntum
Rakúsko

Kontakt

Kontaktná osoba: Dr. Marion Großmann
Tel.: +4321633377780
E-mail: poslať životopis
ID: 3689312   Dátum zverejnenia: 7.6.2019