Data Engineer (SQL) / Data Scientist (R/Python)

Revolt BI s.r.o.

Miesto práce
Žilina
Termín nástupu
1.9.2019
Mzdové podmienky (brutto)
1 700 - 2 000 EUR/mesiac1700

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Data engineer je pre nás človek, ktorý dokáže získať dáta zo zdrojových systémov, skontrolovať ich správnosť a generovať (produkovať) výstupy pre vizualizačné nástroje. Dokáže bravúrne pracovať s databázami, rozumie si s ETL, SQL a transakčnými dátami. Historická skúsenosť so systémom SAP sa môže z nočnej mory stať u nás výhodou.

Analytik - Dataminer alebo moderným jazykom Data Scientist s pokročilými vedomosťami a skúsenosťami v štatistike a programovacích jazykoch Python alebo R, ktorý je schopný viesť projekt pre vytvorenie štatistických modelov a algoritmov pre optimalizáciu, automatizáciu a klasifikáciu dát.
Data Scientist by mal chápať, že dáta nie sú len na hranie, ale musia priniesť reálny úžitok a hodnotu klientovi. Náš Data Scientist musí byť „business-ovo orientovaný“ a musí dokázať vyhodnotiť dopad vlastnej práce na skutočný business klienta. Ad hoc analytika sa spravuje v akomkoľvek jazyku, produkčné aplikácie píšeme väčšinou v Pythonu alebo v Julii.

Notebook
Flexibilný začiatok/koniec pracovnej doby
Vzdelávacie kurzy, školenia
Občerstvenie na pracovisku
Príspevok na šport/kultúru/voľný čas
Možnosť občasnej práce z domova
Možnosť si nadpracovať hodiny
Možnosť dlhšieho neplateného voľna po dohode
Vlastná organizácia náplne práce
Účasť na zahraničných konferenciách
Vyhradený čas na inovácie
Rozbehnutie úplne nového projektu a nové výzvy

Hľadáme posily do nášho rýchlo rastúceho tímu! Pridaj sa k nám pri šírení dátovej revolty u našich klientov, ktorým pomáhame meniť dátovú kultúru a prinášame moderný prístup pri rozhodovaní (data-driven decision process).

Pokiaľ ťa láka zmeniť zabehnutú rutinu, posúvať a formovať dátovú kultúru vo firmách ako je O2, Sportisimo, Bonami alebo Mall, či vytvárať skutočne užitočné aplikácie, potom napíš!

Vytvárame dátové sklady, komplexný reporting a klasifikačné modely. Počítame prediktívne a segmentačné modely, vytvárame aplikácie so zásadným dopadom na efektivitu práce a podporujeme moderný prístup k analýzam.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

MySQL - Pokročilý
Python - Pokročilý
R - Pokročilý
SQL - Pokročilý
PostgreSQL - Základy

Požiadavky na Data Engineer-a:

- Dobrá znalosť SQL a fungovania databáz.
- Skúsenosti so správou datového skladu a s designom databáz.
- Prehľad o BI/DWH nástrojoch
- Skúsenosť s niektorým relevantným nástrojom na vizualizáciu dát. (Tableau, Power BI, etc.)

Požiadavky na Data Scientist-u (R/Python):

- Pokročilá vedomosť, skúsenosť a hlavne cit pre umenie štatistiky od algoritmov až po strojové učenie - „machine learning“
- Skúsenosti s implementáciou kódu do funkčného prostredia
- Výborná skúsenosť aspoň v jednom z jazykov Python/R alebo Julia
- Skúsenosť a znalosti SQL, Spark sú výhodou
- Výhodu prinesie i prehľad v doménových oblastiach – ako napríklad Geospatial dáta, Telco, Risk, Audit, Marketing alebo Logistika.

Prehľad v technológiách Spark, Incorta, Grafových databázach vrátane práce s Git-om, Docker-om a pod. sú pre nás bonusovou čerešňou na torte.

Revolt BI je tím „týpkov“, v ktorom sme stvorili dátovo-analytickú agentúru so zámerom veci vždy dokončiť! Vyrástli sme na retailových klientoch, pre ktorých sme uviedli do života množstvo projektov v oblasti reportovania dát s technológiami ako sú Tableau, Power BI, Gooddata, Qlik alebo Metabase. Datamarty sme postavili v prostredí Keboola (AWS) alebo Azure a vyriešili mnohé procesy pre marketing, obchod alebo sklad automatizovanou cestou.

Zásadne sa odlišujeme od iných spoločností najmä podchytením procesu a zmysluplnosti projektov. To znamená spracovaním dát od počiatku ich vzniku až po interpretáciu pre vedenie firmy, či diskusie s majiteľmi o nich.

Naša vízia je pomáhať firmám nájsť konkrétnu hodnotu v dátach, okamžite ju využiť pri rozhodovaní a efektívne a rýchlo sa transformovať. Veľký dôraz kladieme na konzultačnú časť projektov v oblasti obchodu, marketingu či logistiky.

Pracujeme pre zaujímavých klientov v Českej republike a aktuálne pripravujeme expanziu na Slovensko i do ďalších krajín. Stali sme sa partnermi Snowflake, v ktorom vidíme revolúciu „datawarehousingu“ a budúcnosť dát ako takých nezávisle na veľkosti.

Za posledných 12 mesiacov sme sa venovali veľkým projektom v spoločnostiach Mall (group), O2, Košík.cz, Sportisimo, Seznam.cz, Škoda, Bonami, Letgo, či ambicióznemu Európskemu projektu Carvago.

V tejto chvíli je nás 20, jadrom špecializácie je Data engineering (ETL, SQL, Python) a Data Science (Python, R).
Viac informácií o nás a o tom ako pracujeme nájdeš na webe www.revolt.bi a v našich článkoch tu https://www.revolt.bi/clanky/

Aké vedomosti a skúsenosti potrebuješ, aby sme ťa nalodili na našu revoltujúcu palubu?

Pre seniorské pozície:

Pokiaľ hľadáš seniorskú pozíciu, myslíme si, že každá skúsenosť je unikátna, ale môžeš očakávať, že budeme hľadať človeka, ktorý má buď doménové povedomie (vedomosť) o tom, ako „monetizovať“ dáta v konkrétnom tržnom segmente (odvetví financie, logistika, retail, automotive) alebo pozná ich prienik. Pokiaľ máš pocit, že hľadáme supermana... to áno, ale stačí nám ten, kto sa ním s našou pomocou chce stať. Základné znalosti BI technológií od databáze (MySQL, SQL, PostgreSQL...) cez vizualizačné nástroje (Tableau, Power BI, GoodData, DataStudio...) sú podmienkou.

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov
ID: 3737769  Dátum zverejnenia: 13.8.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 700 - 2 000 EUR/mesiac1700