Finančný účtovník s nemeckým jazykom

PSA Peugeot Citroen Slovakia

Miesto práce
Automobilová ulica 1, Trnava
Termín nástupu
dohodou
Ponúkaný plat (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Vykonávať účtovné operácie v rámci oblasti svojho zaradenia
• Na pravidelnej báze vykonávať kontrolu účtov
• Spracovávať účtovné závierky
• Pripravovať finančné podklady a spolupracovať s audítormi
• Riešiť systémové anomálie, spolupracovať s inými oddeleniami pri riešení chybných pohybov zo systémov
• Podieľať sa na riešení rôznych operatívnych problémov
• Zúčastňovať sa na stretnutiach vzhľadom k uvedeným problémom
• Podávať návrhy riešení pre neštandardné účtovné prípady
• Zabezpečiť neustále zlepšovanie informačných systémov
• Realizovať platobné kampane, resp. kompenzácie
• Zabezpečiť včasné vyrovnanie otvorených položiek
• Znižovať riziko pravidelnou kontrolou dodržiavania skupinových a lokálnych noriem
• Znalosť nemeckého jazyka - minimálne na úrovni, B1/B2, anglický jazyk výhodou
• Záujem inovovať a zlepšovať existujúce procesy

• Nástupný termín podľa dohody
• Pracovná zmluva na dobu určitú, práca v jednozmennej prevádzke
• Zaujímavé finančné ohodnotenie (základný plat, individuálna a kolektívna výkonnostná prémia, 13. plat)
• Stravovanie v jedálni a celoročný pitný režim
• Ubytovanie za úhradu (ubytovne, nájomné byty)
• Bezplatné vzdelávanie, možnosť kariérneho rastu
• Benefity (relax, šport, kultúra, dovolenky) formou aplikácie „Benefit Plus“
• Výhodný prenájom alebo zakúpenie vozidiel značiek Peugeot a Citroën
• Príspevok pri rôznych životných situáciách (napr. narodenie dieťaťa)
• Životné poistenie s celoročným krytím, príspevok na DDS
• Lekárska starostlivosť a služby fyzioterapeutického centra priamo v závode, odborné poradenstvo ergonómov
• Možnosť členstva v Asociácii športu PSA

Informácie o výberovom konaní

Hľadáme kandidátov pre oblasť:
• Finanční účtovníci oddelenia účtovania pohľadávok
• Finanční účtovníci oddelenia účtovania záväzkov
• Finanční účtovníci oddelenia hlavnej účtovnej knihy
• Finanční účtovníci oddelenia Treasury a účtovania bánk

Finančný účtovník na finančnom oddelení vykonáva profesionálne finančné úkony. Aplikuje účtovné techniky a štandardnú prax. Dbá na presnosť a kvalitu vykonanej práce.

Miesto výkonu práce: PCA Slovakia Trnava, finančné oddelenie

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo
Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Administratívne a ekonomické znalosti

Podvojné účtovníctvo - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• SŠ alebo VŠ vzdelanie ekonomického zamerania, pozície vhodné aj pre absolventov
• Prax v účtovníctve výhodou
• Praktická znalosť princípov finančného účtovníctva veľkej spoločnosti, najmä základných procesov automatického účtovania prebiehajúceho cez informačné systémy
• Znalosť princípov podvojného účtovníctva a paralelného účtovania na 2 účtovných osnovách - skupinovej a lokálnej
• Základná znalosť slovenských daňových zákonov
• Znalosť nemeckého a anglického jazyka ALEBO znalosť francúzskeho a anglického jazyka podmienkou
• Užívateľská úroveň MS Excel a SAP - modul FI
• Komunikatívnosť, spoľahlivosť, samostatnosť, schopnosť pohotovo riešiť vzniknuté problémy, otvorenosť zmenám a inováciám.
• Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov.

Automobilka v Trnave patrí k technologicky najmodernejším závodom skupiny PSA Groupe. Tri roky po položení základného kameňa sa v júni 2006 rozbehla výroba modelu Peugeot 207. Už v prvom štvrťroku 2009 prišla na trh novinka Citroën C3 Picasso, ktorá sa vyrába výhradne na Slovensku. V roku 2009 opustilo výrobné pásy takmer 205 000 vozidiel a trnavská automobilka sa stala najväčším výrobcom áut na Slovensku. Dôslednou aplikáciou Systému výroby PSA a štandardizáciou všetkých pracovných postov sa závod rýchlo dostal medzi výrobné centrá skupiny s najlepšími výsledkami kvality. Aj vďaka tomu mu materská spoločnosť zverila náročnú úlohu: prípravu a následné spustenie výroby koncernovej novinky Peugeot 208. Toto vozidlo zo segmentu B začal trnavský závod vyrábať v marci 2012. V súčasnosti závod pracuje v režime štyroch pracovných zmien, výrobné tempo je 60 vozidiel / hodinu. Ako prví sme priniesli na trh práce víkendovú zmenu. Aktuálne sa v PSA Trnava spustila výrobu nového Citroënu C3, ktorý by sa mal stať najpredávanejším vozidlom svojej triedy. Denne závod vyprodukuje pre našich klientov 1 350 vozidiel. Výrobný závod v Trnave má okolo 4.200 zamestnancov s priemerným vekom 35 rokov a podielom 23% žien.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Adresa spoločnosti

PCA Slovakia, s.r.o.
Automobilová ulica 1
917 01 Trnava

Kontakt

ID: 2192519   Dátum zverejnenia: 4.12.2017