Referent na Oddelení informovanosti štátnej pomoci

Protimonopolný úrad SR

Miesto práce
Drieňová 24, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 429 EUR/mesiacPlat od 1429,- EUR (8. platová trieda), osobný príplatok k základnej tarife a odmeny podľa zákona č.55/2017 o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vykonáva kontrolnú činnosť podľa zákona o štátnej pomoci. Vypracováva metodické pokyny a príručky pre minimálnu pomoc a štátnu pomoc. Zabezpečuje koordinačné porady pre  poskytovateľov štátnej pomoci a minimálnej pomoci a vypracováva závery a odporúčania z ich rokovaní. Zabezpečuje metodickú činnosť a konzultačnú činnosť v oblasti štátnej pomoci a minimálnej pomoci. Zabezpečuje školenia a šírenie informácií v oblasti štátnej pomoci a minimálnej pomoci. Zabezpečuje informovanosť poskytovateľov pomoci prostredníctvom siete kontaktných osôb. Vypracováva správu o poskytnutej štátnej pomoci za predchádzajúci rok. Spolupracuje pri predkladaní ročnej správy o poskytnutej štátnej pomoci Európskej komisii po prerokovaní vládou Slovenskej republiky. Vykonáva činnosti a plní úlohy súvisiace s európskymi štrukturálnymi a investičnými fondami. Spravuje webové sídlo štátna pomoc a všeobecnú informačnú adresu pre štátnu pomoc. Zabezpečuje správne konanie v oblasti minimálnej pomoci.

37,5 hod. týždenný pracovný čas,

možnosť 8 dní HO do mesiaca,

1 sick day každý polrok,

plne hradená PN do 10 dní do roka,

5 dní dovolenky nad rámec zákona ročne (25/30 dní)

penzijné pripoistenie (tretí pilier) v hodnote % hrubej mzdy/mesiac,

služobný notebook,

zahraničné pracovné cesty.

Protimonopolný úrad SR je národná súťažná autorita, ktorá chráni hospodársku súťaž, či už prostredníctvom odhaľovania dohôd obmedzujúcich súťaž, zamedzovania zneužívania dominantného postavenia alebo posudzovania koncentrácií podnikateľov. Našou činnosťou pomáhame vytvárať férové prostredie pre podnikanie s pozitívnym dopadom na spotrebiteľov. Zároveň sme podľa zákona o štátnej pomoci koordinátorom pomoci.

Ak Vás ponuka PMÚ SR zaujala, prosím prihláste sa najneskôr do 22.04.2024 do výberového konania jedným zo spôsobov uvedených pri VK/2024/1422 prostredníctvom https://open.slovensko.sk/VK/SelectionProcedureDetail/45311

PRIHLÁSIŤ SA DO VÝBEROVÉHO KONANIA ZASLANÍM E-MAILU KONTAKTNEJ OSOBE NIE JE MOŽNÉ! Uchádzačov, ktorí zašlú svoje CV prostredníctvom profesia.sk nebude možné zaradiť do výberového konania.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Úplný začiatočník (A1)

Odborné vedomosti a znalosti:

Zákon č. 358/2015 Z. z. o úprave niektorých vzťahov v oblasti štátnej pomoci a minimálnej pomoci a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o štátnej pomoci), Zákon č. 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení, Zákon č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok) v znení neskorších predpisov, Zmluva o fungovaní EÚ (články 106 -109), Oznámenie Komisie o pojme štátna pomoc podľa článku 107 ods. 1 ZFEÚ, Nariadenie Komisie (EÚ) 2023/2831 z 13. decembra 2023 o uplatňovaní článkov 107 a 108 Zmluvy o fungovaní Európskej únie na pomoc de minimis.

Požadované schopnosti a osobnostné vlastnosti:

Svedomitosť a spoľahlivosť

Samostatnosť

Komunikačné zručnosti

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky je nezávislý ústredný orgán štátnej správy Slovenskej republiky pre ochranu hospodárskej súťaže a koordináciu štátnej pomoci. Úrad zasahuje v prípadoch kartelov, zneužívania dominantného postavenia, vertikálnych dohôd, kontroluje koncentrácie, ktoré spĺňajú notifikačné kritériá a posudzuje konanie orgánov štátnej správy a samosprávy v prípade, že sa dopustia obmedzenia súťaže a taktiež zabezpečuje ochranu hospodárskej súťaže v oblasti štátnej pomoci. Protimonopolný úrad SR aplikuje okrem slovenského aj európske súťažné právo. V rámci Európskej siete pre hospodársku súťaž (ECN) plní úlohy, ktoré vyplývajú SR z členstva v Európskej únii.

Kontakt

Kontaktná osoba: JUDr. Jana Glosíková
Tel.: +421243336400
E-mail: poslať životopis
ID: 4798688  Dátum zverejnenia: 3.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 429 EUR/mesiac