Sociálny pracovník v programe Bývanie

Proti prúdu, občianske združenie, združenie (zväz,spolok)

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
940 - 1 040 EUR/mesiacmzda je určená podľa seniority kandidáta/-ky

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

O.Z. Proti prúdu vo svojom mnohoročnom úsilí o ukončenie bezdomovectva rozvíja program, v ktorom ľuďom bez domova sprostredkúva bývanie s podporou odborného tímu - https://www.notabene.sk/?byvanie.
Sociálni pracovníci klientov sprevádzajú na ceste k trvalému, bezpečnému, dôstojnému bývaniu. Táto práca je nielen mimoriadne zmysluplná, ale aj pestrá, keďže v sebe zahŕňa množstvo dennodenných starostí a radostí s ľuďmi - od finančného hospodárenia, cez údržbu bytu až po budovanie dobrých medziľudských vzťahov, teda ako byť dobrým susedom.
Asistencie a poradenstvo, permanentné vzdelávanie, pravidelné supervízie, dobrý, stabilný tím a rastúci počet klientov v nájomných alebo komerčných bytoch, ktoré klienti nazývajú domovom. S rastúcim počtom klientov súvisí hľadanie nových členov odborného tímu.

Sociálna práca na tejto pozícii v sebe zahŕňa:
- intenzívna spolupráca s klientom v procese "zabývania", kedy sa klient sťahuje do vhodného bývania, oboznámený s pravidlami housing first
- dohoda s klientom na spolupráci z hľadiska dlhodobého udržania bývania a jej realizácia s ohľadom na klientove možnosti a prípadne meniace sa priority
- flexibilný prístup, zohľadňujúci klientove právo na súkromie a sebarealizáciu
- pravidelné návštevy klienta v bývaní - budovanie dlhodobého vzťahu rešpektu a dôvery
- láskavý, empatický záujem o klienta - v prípade nedodržania dohody zisťovanie dôvodov, aktívne preverovanie situácie klienta
- pomoc klientovi pri komunikácii s úradmi, lekármi, či rodinou - nepracujeme za klienta, ale rozvíjame jeho kompetencie a zvyšujeme sebavedomie tým, že klienta v procesoch sprevádzame
- práca s interným informačným systémom
- k profesionálnemu výkonu práce je potrebné kontinuálne vzdelanie sa v odbore sociálna práca a príbuzných odboroch.

• sme skvelý tím s bohatými odbornými skúsenosťami, širokým záberom podpory a zdieľania s kolegami
• ponúkame profesijný rozvoj a možnosti kariérneho rastu - supervízie, intervízie, konferencie a stáže
• preplácame MHD v rámci Bratislavy
• vytvárame slobodné a kreatívne pracovné prostredie

Záujemcovia, prosím, zasielajte CV a Motivačný list, v ktorom uveďte prečo chcete spolupracovať s nami a našou cieľovou skupinou na [email protected].
Ďakujeme všetkým, ktorí sa uchádzajú o inzerovanú pozíciu. Kontaktovať budeme tých, ktorí spĺňajú kvalifikačné požiadavky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• hľadáme kolegu/yňu, čo rešpektuje klientovu slobodu robiť aj také rozhodnutia, ktoré sa nejavia azda ako tie najsprávnejšie; riešenia hľadá spolu s klientom a nerobí veci za neho / ňu
• je samostatný/á a iniciatívny/a a zároveň tímový/á hráč/ka
• sociálny/a pracovník/čka, spĺňa podmienky podľa Zákona o sociálnej práci http://www.zakonypreludi.sk/zz/2014-219

Už 22 rokov pomáhame stovkám ľudí bez domova dostať sa z ulice. Prostredníctvom časopisu NOTA BENE pomáhame predajcom získať dôstojný príjem, vďaka ktorému si dokážu zaplatiť strechu nad hlavou a základné živobytie. Aktuálne pomáhame viac ako 300 predajcom v 21 mestách Slovenska. Predajcom NOTA BENE poskytujeme tiež sociálne a právne poradenstvo. V programe Bývanie NOTA BENE pomáhame ľuďom bez domova získať bezpečný domov v prenajatých bytoch s dostupným nájomným. Sme dlhoročným partnerom pre verejné inštitúcie pri nastavovaní verejných politík. Priniesli sme na Slovensko koncept Housing first, ktorý sa celosvetovo stal najväčšou inováciou pre ukončovanie bezdomovectva. Našou víziou je spoločnosť, v ktorej každý bude mať možnosť žiť dôstojne a mať svoj domov.
Viac informácií nájdete tu:
www.notabene.sk
www.facebook.com/casopisnotabene
www.linkedin.com/company/proti-prudu
www.instagram.com/notabenesk

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov
ID: 4159191  Dátum zverejnenia: 21.9.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 940 EUR/mesiac