Sociálna práca s predajcami pouličného časopisu

Proti prúdu, občianske združenie, združenie (zväz,spolok)

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
930 - 1 030 EUR/mesiacmzda je určená podľa seniority kandidáta/-ky

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Sociálna práca s predajcami pouličného časopisu Nota bene zahŕňa:
- práca na výdajni časopisov kam klienti / predajcovia Nota bene chodia pre časopisy, pomoc a radu a teraz aj respirátory. Výdajňa je kľúčovým kontaktným bodom organizácie;
- na výdajni budete komunikovať s klientami / predajcami, pracovať s interným informačným systémom a pokladňou;
- významná časť sociálnej práce je v teréne, na miestach, kde predávajú predajcovia Nota bene. Budete zodpovední za rozvíjanie vzťahov s predajcami, ale aj s vedúcimi predajní, či SBS-kármi , ktorí na predajných miestach pôsobia;
- po vybudovaní vzťahu s klientami prichádza fáza, kedy budete klientom pomáhať pri komunikácii s úradmi, lekármi, či rodinou. Požiadajú vás o radu či o názor. V Proti prúdu nepracujeme za klienta, ale rozvíjame mu kompetencie a zvyšujeme sebavedomie tým, že klienta v procesoch sprevádzame;
- k práci patrí aj šoférovanie, kedy najmä imobilným klientom privážame na predajné miesta časopisy a v súčasnej dobe aj respirátory, či potraviny;
- k profesionálnemu výkonu práce je potrebné vzdelanie v odbore sociálna práca.

• sme skvelý tím s bohatými odbornými skúsenosťami, širokým záberom podpory a zdieľania s kolegami
• ponúkame profesijný rozvoj a možnosti kariérneho rastu - supervízie, intervízie, konferencie a stáže
• preplácame MHD v rámci Bratislavy
• vytvárame slobodné a kreatívne pracovné prostredie

Záujemcovia, prosím, zasielajte CV a Motivačný list, v ktorom uveďte prečo chcete s nami spolupracovať, na [email protected].
Ďakujeme všetkým, ktorí sa uchádzajú o inzerovanú pozíciu.
Kontaktovať budeme tých, ktorí spĺňajú kvalifikačné požiadavky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• hľadáme kolegu/yňu, čo plne rešpektuje klientovu slobodu robiť aj také rozhodnutia, ktoré sa nejavia azda ako tie najsprávnejšie
• riešenia hľadá spolu s klientom a nerobí veci za neho, za ňu
• je samostatný/á a iniciatívny/a a zároveň tímový/á hráč/ka
• sociálny/a pracovník/čka, spĺňa podmienky podľa Zákona o sociálnej práci http://www.zakonypreludi.sk/zz/2014-219
• keďže pôsobíme na území Bratislavského kraja a klientom poskytujeme rôzne druhy podpory, vodičský preukaz skupiny B je potrebný

Už 22 rokov pomáhame stovkám ľudí bez domova dostať sa z ulice. Prostredníctvom časopisu NOTA BENE pomáhame predajcom získať dôstojný príjem, vďaka ktorému si dokážu zaplatiť strechu nad hlavou a základné živobytie. Aktuálne pomáhame viac ako 300 predajcom v 21 mestách Slovenska. Predajcom NOTA BENE poskytujeme tiež sociálne a právne poradenstvo. V programe Bývanie NOTA BENE pomáhame ľuďom bez domova získať bezpečný domov v prenajatých bytoch s dostupným nájomným. Sme dlhoročným partnerom pre verejné inštitúcie pri nastavovaní verejných politík. Priniesli sme na Slovensko koncept Housing first, ktorý sa celosvetovo stal najväčšou inováciou pre ukončovanie bezdomovectva. Našou víziou je spoločnosť, v ktorej každý bude mať možnosť žiť dôstojne a mať svoj domov.
Viac informácií nájdete tu:
www.notabene.sk
www.facebook.com/casopisnotabene
www.linkedin.com/company/proti-prudu
www.instagram.com/notabenesk

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov
ID: 4051342  Dátum zverejnenia: 24.3.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 930 EUR/mesiac