Finančník / účtovník

Proti prúdu, občianske združenie, združenie (zväz,spolok)

Miesto práce
Karpatská, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
ihned
Mzdové podmienky (brutto)
Od 930 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• príprava rozpočtov pre žiadosti o ročné dotácie s koordinátormi jednotlivých programov združenia (Nota bene, advokácia, bývanie a zamestnávanie)
• mesačný interný finančný reporting manažmentu (náklady/výnosy, cashflow) a externé ročné finančné reportovanie: ako napr. vyúčtovanie 2% pre zverejnenie v obchodnom vestníku, vyúčtovanie verejnej zbierky na MV SR, vyúčtovanie dotácie na edičnú činnosť z MPSVaR, vyúčtovanie dotácií / príspevkov na výkon sociálnych služieb a vyúčtovanie grantov
• spracovanie podvojného účtovníctva (8000 položiek za rok, z toho 40 došlých faktúr, 30 odoslaných, 3 pokladne, 5 bankových účtov, pričom mnohé položky vznikajú kvôli potrebe vyúčtovania dotácií, prípadne dary od ľudí na účet)
• štatistické vykazovanie: štvrťročný výkaz práca, ročný výkaz neziskových organizácií, ročný výkaz o vydavateľskej činnosti
• správa registratúry združenia (došlá pošta, zmluvy, evidencia majetku, interné predpisy, dokumenty k občianskemu združeniu ako napr. zápisnice)
• komunikácia s inštitúciami (daňový úrad, poisťovne, ministerstvá)

• sme skvelý tím s bohatými odbornými skúsenosťami, širokým záberom podpory a zdieľania s kolegami;
• ponúkame profesijný rozvoj a možnosti kariérneho rastu - supervízie, konferencie a stáže;
• pekné chvíle na výletoch a splavovaní riek, na hudobnom festivale, na plese a iných akciách;
• vytvárame slobodné pracovné prostredie.

Záujemkyne, záujemcovia, zasielajte CV a Motivačný list - prečo chcete s nami spolupracovať, na [email protected]
Ďakujeme všetkým, ktorí sa uchádzajú o inzerovanú pozíciu. Kontaktovať budeme tých, ktorí spĺňajú kvalifikačné požiadavky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonómia, účtovníctvo

Ostatné znalosti

Fakturácia - pokročilý
Mzdové účtovníctvo - pokročilý
Podvojné účtovníctvo - expert
Personalistika - pokročilý
Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý
Microsoft Windows - pokročilý

Oceníme:
• proaktívnosť
• dobre rozvinuté analytické myslenie
• systematickosť a plánovanie, ale zároveň otvorenosť zmenám
• schopnosť samostatnej práce
• prevzatie zodpovedností za rozhodnutia
• stabilitu v rutinných úlohách, ktoré sú pre realizáciu projektov organizácie nevyhnutné
• skúsenosť z práce v oblasti financií pre inú neziskovku alebo ochotu naučiť sa nové veci je výhodou

NOTA BENE nie je iba časopis. Je to projekt, v rámci ktorého pomáhame ľuďom bez domova zabezpečiť si lepšie bývanie, zamestnávame ich, oddlžujeme a meníme verejnú mienku o bezdomovectve.
V OZ Proti prúdu od roku 2001 pomáhame ľuďom bez domova, aby si pomohli sami – získali príjem, sebaúctu a sociálne kontakty. Hlavným nástrojom pomoci je projekt pouličného časopisu Nota bene, do ktorého sa zapojilo už viac ako 4 000 ľudí bez domova v 19 mestách Slovenska.
Našim dlhodobým cieľom je snaha o systematické a legislatívne zmeny a strategické riešenie bezdomovectva na národnej úrovni, na ktorých pracujeme aj spolu s predajcami Nota bene vrámci projektu Advokácie.

Viac info na:
www.notabene.sk
www.facebook.com/casopisnotabene

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov

Karpatská 10
811 05 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Hana
Tel.: +421905440764
E-mail: poslať životopis
ID: 3928303  Dátum zverejnenia: 23.6.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 930 EUR/mesiac