Programový manažér pre Program BUDDY

PRO VIDA

Štúrova, Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
apríl - máj 2023
Mzdové podmienky (brutto)
1 900 EUR/mesiacnástupný plat, časom možné zvýšenie

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Programový tím tvorí aktuálne 10 ľudí: dvaja pre výber dobrovoľníkov, šiesti pre starostlivosť o BUDDY dvojice, odborníčka na kvalitu a dopad a odborná garantka. Primárnou úlohou je individuálne aj skupinové riadenie a sprevádzanie tohto tímu s ambíciou vytvárať čo najlepšie podmienky pre dosahovanie strategických cieľov organizácie. Sekundárnou úlohou je zastupovanie programového tímu na celoorganizačnej úrovni a voči našim partnerom (najmä Centrá pre deti a rodiny).

Čo od Teba čakáme:
• spoluprácu pri strategickom programovom plánovaní a stanovovaní kľúčových cieľov
• plánovanie, realizáciu, monitoring a rozvoj všetkých programových aktivít (výber dobrovoľníkov, vzdelávanie dobrovoľníkov, starostlivosť o BUDDY dvojice, bezpečnosť, kvalita a dopad),
• realizácia výberových procesov do programového tímu a onboarding nových kolegov,
• riadenie členov programového tímu,
• udržiavanie prehľadného a dátovo korektného informačného systému a operačného programového manuálu,
• zastupovanie programového tímu na celoorganizačných stretnutiach a poradách,
• spolupráca s ďalšími členmi tímu (financie, marketing, prevádzka, ...)
• zastupovanie programu pri stretnutiach s programovým partnermi (Centrá pre deti a rodiny, psychologické ambulancie, lektori vzdelávacích aktivít, ...),
• obsahovú spoluprácu pri žiadostiach a vyúčtovaniach grantov,
• návrh rozpočtu programového tímu na kalendárny rok a dodržiavanie schváleného rozpočtu,
• iné súvisiace úlohy po dohode s priamym nadriadeným.

V programe BUDDY môžeš očakávať:
• zmysluplnú prácu,
• priateľský a ústretový pracovný kolektív,
• pracovné prostredie, kde si vážime láskavosť, úprimnosť, empatiu, odbornosť, spoluprácu, kreativitu a vytrvalosť,
• flexibilný pracovný čas, časť práce z homeoffice a 5 dní voľna ročne navyše,
• príležitosť angažovať sa v aktivitách organizácie aj za hranicami svojej pracovnej pozície,
• výzvu pomôcť vybudovať stabilnú organizáciu s celoslovenským pôsobením.

Pre zaradenie do výberového procesu je nutné vyplniť tento formulár: https://airtable.com/shrVfH8jjg1AhhTTS
Vybraných uchádzačov budeme kontaktovať najneskôr do 22.2.2023.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vodičský preukaz

B

Táto práca je pre Teba, ak:
• máš ukončené VŠ vzdelanie 2. stupňa,
• máš aspoň 5-ročnú riadiacu a manažérsku skúsenosť v rastovej alebo veľkej organizácii/firme,
• projektový manažment je tvojou silnou stránkou,
• máš výborné organizačné a komunikačné zručnosti,
• máš silnú motiváciu pre podporu vízie programu BUDDY,
• si pozitívny, proaktívny a analytický človek, vieš trpezlivo počúvať a prispôsobiť svoje plány a vízie realite tímu a organizácie,
• tvoj štýl práce je pokojný, stabilizujúci a nekonfliktný.

Organizácia PRO VIDA vznikla v roku 2006 a jej hlavnou náplňou je realizácia programu BUDDY.

V programe BUDDY vytvárame (ne)obyčajné priateľstvá medzi dospelými dobrovoľníkmi a deťmi, ktoré nevyrastajú vo svojich rodinách.

Takmer 3500 detí na Slovensku nevyrastá v rodinách, ale v ústavnej starostlivosti skupinovou formou. Tieto deti majú mnohé traumatické zážitky zo svojich biologických rodín a ústavná starostlivosť im nedokáže dať to, čo potrebujú najviac - blízky vzťah s dospelým, ktorý by sa im nezištne a individuálne venoval. Po odchode z centra tak často žijú na okraji spoločnosti.

Program BUDDY hľadá, vyberá a spája dobrovoľníkov s deťmi z detských domovov. Vzdeláva a podporuje ich, aby medzi nimi vznikol zdravý, dôverný a dlhodobý vzťah. Tento vzťah poskytuje základ pre napĺňanie individuálnych potrieb detí a oporu pri hľadaní ich miesta v spoločnosti.
ID: 4507426  Dátum zverejnenia: 25.1.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 900 EUR/mesiac