Opatrovateľka/Opatrovateľ - osobný asistent, Švajčiarsko

Pro Edukka s.r.o.

Miesto práce
Švajčiarsko
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
2024
5 000 - 7 000 EUR/mesiacIde o TPP - trvalý pracovný pomer, (nie turnusy) - v prípade záujmu vieme nájsť vhodnú pozíciu a pracovné zaradenie aj na skrátený úväzok (60% - 80%). Bežná pracovná doba vo Švajčiarsku na pozícii je 8,5 hodiny (v závislosti od pozície – 36 až 42 hodín týždenne) + možné nadčasy. 13. plat a príplatky za prácu v noci, prácu cez víkend a sviatok. Zamestnanecké stravovanie a zamestnanecké ubytovanie (v závislosti od pozície a kapacity medicínskeho zariadenia).

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme na TPP (nie turnusy)  vo Švajčiarsku, opatrovateľky a opatrovateľov so vzdelaním a praxou v odbore (nie absolvent), ktorí sa budú profesionálne, so súcitom a empatiou starať o klientov v núdzi.

Práca pre štátne, alebo súkromné medicínske zariadenia - nie do rodín).

Mesačná mzda po zapracovaní sa vo Švajčiarsku v závislosti od pracovného zaradenia pohybuje od 5.000 do 8.000€/mes.

Informácie o výberovom konaní

Základné požiadavky na kandidáta:

Vzdelanie: rekvalifikačný kurz v odbore "Opatrovateľská služba" nestačí.

Podmienka stredoškolské vzdelanie v odbore zdravotná sestra, resp. vzdelanie v študijnom odbore ošetrovateľstvo (bakalárske resp. magisterské štúdium), alebo nadstavbové štúdium v odbore diplomovaná všeobecná sestra.

Znalosť nemeckého jazyka B2 minimum - vieme vás doškoliť (B1 nestačí).

Bez záznamový register trestov.
- ľahké domáce práce, ktoré klienti nedokážu zvládnuť sami.
- byť príjemným a podporujúcim spoločníkom
- hlásiť akékoľvek nezvyčajné udalosti, v prípade núdze konať rýchlo a zodpovedne.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Sprostredkovanie práce a personálne poradenstvo

Rozvíjame sieť švajčiarskych partnerov pôsobiacich v oblasti ľudských zdrojov v zdravotníctve.

Vďaka tomu máme privilegovaný prístup ku kvalitným pracovným ponukám od veľkých a známych švajčiarskych spoločností. Vďaka našej rozsiahlej sieti máme zastúpenie v mestách ako Bazilej, Bern, Zürich, Ženeva, Lausanne, Sion a Neuchâtel.

Pracujeme priamo pre koncové inštitúcie a zdravotnícke zariadenia.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Prax na pozícii/v oblasti

zdravotníctvo, opatrovanie, atp.

Počet rokov praxe

1

Profesné kompetencie ohľadom starostlivosti o pacientov (samostatní alebo ležiaci).

Výborná znalosť reakcie na núdzové situácie a prvej pomoci.

Silná etika, kultivované a profesionálne vystupovanie vo všetkých situáciách.

Vynikajúce komunikačné a interpersonálne zručnosti (klient a jeho rodina) a výrazné komunikačné schopnosti na efektívnu interakciu s kolegami.

Precízna a spoľahlivá práca s výrazným dôrazom na empatiu.

Schopnosť efektívne organizovať a plánovať pracovné úlohy – zručnosti v oblasti vlastného time-managementu, vynikajúca schopnosť práce v tíme a zároveň schopnosť pracovať samostatne.

Ochota dodržiavať zdravotné a bezpečnostné normy.

Priateľský a pozitívny vzťah k seniorom so zreteľom na ich potreby a pohodu, úctivosť a súcit.

Znalosť domácich prác a varenia s ohľadom na dietetické obmedzenia.

Ako ošetrovateľ/ka budete zodpovední za poskytovanie komplexnej ošetrovateľskej starostlivosti:

- podávanie stravy a dohľad na pitný režim klientov, prevencia preležanín, pravidelné polohovanie, starostlivosť o inkontinenčné pomôcky, hygienu a ošetrenie pokožky, denná ranná a večerná toaleta, starostlivosť o lôžko klienta a úprava jeho bezprostredného okolia, dôsledná dezinfekcia postelí, stolíkov a všetkých pomôcok.

- pravidelné písanie správ o priebehu starostlivosti a zdravotnom stave pacienta.
- stanete sa tzv. osoba prvého kontaktu pre klientov (a ich príbuzných) na mieste, inštruovanie nových zamestnancov, zaúčaných sa priamo v praxi u klienta, pri záujme o práce a zodpovednosti naviac, možnosť postupného prevzatia ďalších úloh, ako sú vyšetrovanie, poradenstvo, vedenie jednotlivých prípadov.

Ostatné pracovné povinnosti:

- pomoc klientom užívať predpísané lieky.
- pomoc klientom s pohybom a mobilitou v domácnosti, alebo vonku (návštevy lekára, prechádzky atď.).
- pomoc klientom pri osobnej starostlivosti a hygiene, pomoc klientom pri fyzickom cvičení.
- plánovanie a príprava jedál s pomocou klientov (ak sú toho schopní).
- drobné nákupy pre klientov, alebo ich sprievod pri nákupoch.

Mobilitis je európska spoločnosť so zameraním na Švajčiarsko.

Sme výsledkom skúseností dvoch spoločností, slovenskej a švajčiarskej, ktoré využívajú 20 ročné know-how v oblasti medzinárodných vzťahov a ľudských zdrojov. Rozvíjame sieť švajčiarskych partnerov pôsobiacich v oblasti ľudských zdrojov v zdravotníctve, hotelierstve/reštauráciách, IT, stavebníctve, ai.

Máme privilegovaný prístup ku kvalitným pracovným ponukám veľkých a známych švajčiarskych spoločností. Vďaka rozsiahlej sieti máme zastúpenie v mestách ako Bazilej, Bern, Zürich, Ženeva, Lausanne, Sion a Neuchâtel. Pre inštitúcie a zdravotnícke zariadenia pracujeme priamo.

Naším cieľom je synergia medzi kvalifikovanými talentmi a zodpovednými spoločnosťami, pričom sa snažíme pochopiť individualizované potreby našich zákazníkov a partnerov a poskytnúť im čo najlepšie riešenie. Vytvárame zdravé väzby medzi spoločnosťami s voľnými pracovnými miestami a ambicióznymi kandidátmi, ktorí prácu v zahraničí hľadajú.

Uvedomujeme si, že každý klient más svoj individuálny príbeh a dôvody, pre ktoré sa rozhoduje pre život za hranicami. K náboru teda pristupujeme pragmaticky, pričom sami máme bohaté skúsenosti so životom a prácou v zahraničí. Našim cieľom je úspešné umiestnenia kvalifikovaných talentov na pracovnom trhu v zahraničí.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 4732435  Dátum zverejnenia: 22.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 5 000 EUR/mesiac