Hlavný účtovník - Metodik účtovníctva

PRO Business Solutions s.r.o.

Miesto práce
Dunajská Streda
Termín nástupu
ASAP alebo dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

– zastrešuje a zodpovedá za účtovníctvo skupiny firiem a plnenie úloh finančnej a mzdovej učtárne, ktoré vyplývajú zo smerníc, interných predpisov a legislatívnych noriem,
– vedie účtovnú agendu pridelených vybraných spoločností,
– zodpovedá za správne vedenie účtovníctva po metodickej a zákonnej stránke vo všetkých oblastiach: pokladňa, banka, vyšlé/došlé faktúry, saldokontá, vnútropodnikové účtovné doklady, sklad, majetok, mzdy, audit a dane, závierky a reporty, výkazníctvo,
– iniciuje a podieľa sa na tvorbe interných metodických postupov, smerníc a predpisov, za účelom zabezpečenia včasného a správneho účtovania,
– riadi, kontroluje, motivuje a vzdeláva podriadených pracovníkov (finanční a mzdoví učtovníci),
– navrhuje riešenia pre zlepšenie a zrýchlenie procesu účtovnej závierky, ako aj pre rozvoj funkcionalít účtovného softvéru,
– za pridelenú skupinu firiem komunikuje s audítormi, daňovými poradcami, bankami ako aj štátnymi orgánmi dozoru,
– podieľa sa a koordinuje prípravu, vypĺňanie a podávanie hlásení, daňových priznaní, ročnej závierky, výročných správ,
– spolupracuje s oddelením kontrolingu, treasury a back-office.

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

od 2.000 EUR brutto/ mesačne a viac v závislosti od praxe a skúseností

– motivačný mzdový systém,
– zázemie práce v stabilnej spoločnosti,
– dlhodobé uplatnenie a možnosť kariérneho rastu v rámci holdingu,
– vysoký etický štandard manažmentu aj zamestnancov.

Všetkým kandidátom vopred ďakujeme za zaslanie aktuálneho životopisu v slovenskom jazyku. Kontaktovaní budú len uchádzači, ktorí spĺňajú požiadavky inzerovanej pozície.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

5.12.2019 (ostáva ešte 23 dní)

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Poľnohospodárstvo

Našim klientom je spoločnosť, ktorej hlavnou činnosťou je obhospodarovanie pôdy, rastlinná a živočíšna výroba, ako aj poskytovanie mechanizačných služieb.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonómia

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Hospodárska korešpondencia - pokročilý
Podvojné účtovníctvo - pokročilý
Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

– vzdelanie v odbore ekonomika,
– anglický jazyk – stredne pokročilý (B2),
– hospodárska korešpondencia – pokročilý,
– podvojné účtovníctvo – pokročilý,
– Microsoft Excel, Word, Outlook, PowerPoint – pokročilý,
– vodičský preukaz sk. B,
– minimálne 3 roky praxe na podobnej pozícii,
– detailné znalosti problematiky podvojného účtovníctva, oblasti DPH a daňovej legislatívy, ako aj pravidlá konsolidácie v prepojených účtovných jednotkách,
– skúsenosti s riadením kolektívu,
– proaktivita a chuť ďalej sa zlepšovať a vzdelávať,
– samostatnosť, spoľahlivosť a zmysel pre detail,
– schopnosť zvládať nárazové zadania a odolnosť voči stresu,
– dobré organizačné a komunikačné schopnosti,
– zodpovednosť,
– flexibilita a cieľavedomosť.

Spoločnosť PRO Business Solutions s.r.o. vám ponúka spoluprácu pri personálnom poradenstve, sústreďujeme sa najmä na poskytovanie personálnych služieb. Pre firemných klientov už viac ako 4 roky úspešne nachádzame nových zamestnancov najmä formou headhuntingu a recruitmentu.
Vieme pre vás zastrešiť personálne služby od výberu zamestnancov až po zisťovanie informácií o ich názoroch, postojoch, či motivácii formou prieskumov.
Hodnoty ako úcta či rešpekt ku klientom sú pre nás samozrejmosťou. Sme profesionáli a vážime si váš čas. Našou snahou je spoznať vaše reálne potreby a pomôcť vám ich naplniť.
PRO Business Solutions - Vaše riešenia

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

3-4 zamestnanci

Cukrová 14
81108 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Iveta Šottníková
E-mail: poslať životopis
ID: 3803424   Dátum zverejnenia: 5.11.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   od 2.000 EUR brutto/ mesačne a viac v závislosti od praxe a skúseností