Špecialista riadenia bilancie

Miesto práce
Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu v Bratislave hľadáme technicky zdatného, zodpovedného kolegu s analytickým a logickým myslením.
Ako špecialista riadenia bilancie sa budete spolupodieľať na riadení finančnej bilancie banky, na investovaní voľných zdrojov a nákupoch cenných papierov.

Čo bude Vašou náplňou práce ?

  • Zabezpečovanie krátkodobých zdrojov na medzibankovom trhu.
  • Riadenie krátkodobej likvidity v domácich, cudzích menách a povinné minimálne rezervy.
  • Riadenie a vytváranie kurzového lístka banky na dennej báze.
  • Navrhovanie a realizovanie obchodov na účet banky prostredníctvom peňažného, kapitálového a menového trhu.
  • Koordinácia a zabezpečenie emisie bankových dlhopisov a cenných papierov (HZL a podobne).
  • Navrhovanie investičných príležitosti v súlade s obchodným plánom banky a jej stratégiou.
  • Sledovanie ukazovateľov likviditného rizika a návrh krokov na jeho mitigáciu.
  • Sledovanie a riadenie úrokového rizika bankovej knihy.
  • Aktívna komunikácia s ostatnými útvarmi banky.
  • Príprava prezentácií na témy týkajúce sa riadenia bilancie pre manažment banky.

Okrem zaujímavej práce ponúkame aj:

  • Kvalitné interné školenia a podpora pri osobnostnom raste.
  • Zaujímavé finančné ohodnotenie a ročné odmeny pre tých najlepších.
  • Mobilný telefón s výhodným zamestnaneckým paušálom a neobmedzeným internetom aj na osobné účely.
  • Stravné lístky.
  • Príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie.
  • Príjemné, moderné pracovné prostredie a dobrý kolektív.
  • Stabilné prostredie v prosperujúcej spoločnosti.

Všetkým uchádzačom ďakujeme za prejavený záujem. Kontaktovať budeme iba vybraných uchádzačov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý
Bloomberg - základy
Microsoft Access - základy

Počítačové znalosti - programátor

Visual Basic - základy

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

  • min. 2roky v oblasti riadenia bilancie, riadenia krátkodobej a štrukturálnej likvidity alebo aktívneho Money Market tradingu, prípadne skúseností z merania a riadenia trhových rizík
  • analytické, logické a technické myslenie
  • znalosť Bloomberg, Microsoft Access , Visual Basic for Applications (VBA) - výhodou
  • tímový duch a výborné komunikačné schopnosti
  • flexibilita myslenia, proaktivita a otvorenosť novým nápadom
  • dynamické pracovné nasadenie

Prima banka je v posledných rokoch najrýchlejšie rastúcou retailovou bankou na Slovensku a podľa nezávislých prieskumov má už štvrtý rok po sebe najspokojnejších klientov spomedzi najväčších slovenských bánk.
V súčasnosti má Prima banka 127 pobočiek a 282 bankomatov a je jednou z troch bánk, ktoré svojimi pobočkami pokrývajú všetkých 79 okresov Slovenska.

Adresa spoločnosti

Kontakt

www.primabanka.sk

Prečo pracovať pre nás
  • Máme jasný smer, sme úspešní a dynamicky rastieme
  • Venujeme sa zmysluplnej práci, ktorá nás baví
  • Sme rýchli, jednoduchí, féroví a efektívni
  • Zaškolíme vás a pomôžeme vám kariérne rásť
  • Všetko, čo robíme, robíme pre spokojnosť našich klientov
ID: 3260990   Dátum zverejnenia: 5.12.2017