Výberové konanie - riaditeľ/-ka Zariadenia sociálnozdravotných služieb Bijacovce

Prešovský samosprávny kraj

Miesto práce
Bijacovce
Termín nástupu
ASAP, čo najskôr.
1 700 EUR/mesiacV zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov – platová trieda 08, stupeň podľa uznanej praxe. Hrubá mzda od 1700,00 EUR. Obsadzovaná pozícia je obmedzená päťročným funkčným obdobím, predpoklady musí uchádzač spĺňať po celý čas výkonu funkcie štatutára.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • Zriadenie tejto novej organizácie a s tým súvisiacimi procesmi a úkonmi, ktoré je potrebné začať realizovať v novozriadenej organizácií. Úlohou štatutára bude okrem iného vybaviť interiér, pripraviť podklady k registrácií a organizačne a prevádzkovo pripraviť zariadenie na jeho spustenie.
  • Riadenie Zariadenia sociálnozdravotných služieb Bijacovce - inštitúcie v pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja a jej koordinačná činnosť.
  • Tvorba stratégie riadenia ľudských zdrojov ( personálna oblasť vrátane odmeňovania) u zamestnávateľa s rozmanitou kvalifikačnou a profesijnou štruktúrou.
  • Komplexné zabezpečovanie prác na úseku rozpočtovania a financovania organizácie.
  • Dodržiavanie bezpečnostných rámcov a legislatívnych noriem organizácie.

Informácie o výberovom konaní

Uzávierka prihlášok – 10.05.2024.

Termín uzávierky žiadosti o účasť sa považuje za dodržaný, ak bude žiadosť vrátane
požadovaných dokumentov doručená v stanovený deň do 12:00 hod. do podateľne Úradu PSK
v uzavretej obálke s upozornením „ Neotvárať – výberové konanie-funkcia riaditeľa
zariadenie sociálnozdravotných služieb Bijacovce“ uvedeným na obálke, alebo ak bude
v stanovený deň podaná na poštovú prepravu, čo bude preukázané otlačkom poštovej pečiatky
alebo doručením do elektronickej schránky Úradu PSK do 24:00 hod. stanoveného dňa;
elektronické doručenie o 0:00 hod. sa považuje za oneskorené

Žiadosť o účasť vo výberovom konaní spolu s požadovanými dokladmi doručte v uzavretej
obálke s upozornením na adresu:

Úrad Prešovského samosprávneho kraja
Odbor sociálnych vecí a rodiny
Námestie mieru 2
080 01 Prešov

Termín a miesto výberového konania bude prihláseným uchádzačom, ktorí splnia požadované predpoklady, oznámený telefonicky alebo písomne.

Na pracovný výberové konanie budú pozvaní len vybraní uchádzači, ktorí spĺňajú kvalifikačné predpoklady a iné kritéria a požiadavky súvisiace s obsadzovaným pracovným miestom a predložia všetky požadované doklady v termíne.

Komisia pre otváranie obálok má právo vyradiť uchádzačov, ktorí nezašlú všetky požadované doklady spolu so žiadosťou v stanovenom termíne.

Výberové konanie bude uskutočnené:
1. písomná časť – vypracovanie osobnostného dotazníka s externým psychológom.
2. ústna časť – individuálny pohovor pred výberovou komisiou zameraný najmä na obhajobu projektu (možnosť projektovej prezentácie); právo členov komisie klásť odborné otázky nad rámec osobnostného dotazníka súvisiace s charakterom činností štatutára nie je dotknuté.

Podrobné podmienky sú uvedené na webovej stránke PSK www.psk.sk v časti: Samospráva/Voľné pracovné miesta/Výberové konania štatutári organizácií PSK

Zoznam požadovaných dokladov povinných predložiť v termíne:
1. žiadosť o účasť vo výberovom konaní podpísaná uchádzačom,
2. motivačný list,
3. projekt „Koncepcie rozvoja sociálnozdravotných služieb v zariadení“ v písomnej forme v rozsahu 4 – 6 strán A4 alebo max. 5 slidov prezentácie v PowerPointe (navrhovaná štruktúra: zameranie, analýza aktuálneho stavu, východiska projektu na základe analýzy a strategických dokumentov PSK, ciele, plán realizácie s návrhom aktivít, časového harmonogramu, zdrojov financovania, spôsob hodnotenia plnenia projektu, očakávaný prínos)
4. úradne overené kópie dokladov o dosiahnutom vzdelaní: maturitnej skúške, vysokoškolský diplom,
5. čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony,
6. čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na obsadzovanú pozíciu (potvrdením praktického lekára, nie starším ako týždeň),
7. čestné vyhlásenie o riadiacej praxi, doklad potvrdzujúci požadovanú riadiacu prax od zamestnávateľa, z oficiálnych registrov

8.pre účely preukázania bezúhonností uchádzača sú požadované údaje v zmysle § 3 zákona č. 552/ Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v spojení s § 10 zákona č. 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov: 1. meno, priezvisko, rodné priezvisko uchádzača, pôvodné meno alebo priezvisko, ak došlo k zmene mena alebo zmene priezviska, 2. dátum narodenia, rodné číslo, miesto a okres narodenia, 3. adresu trvalého pobytu a u osoby narodenej v cudzine aj štát narodenia, 4. štátne občianstvo, 5. pohlavie, 6. číslo občianskeho preukazu alebo číslo pasu, 7. meno, priezvisko a rodné priezvisko rodičov*

9. písomný súhlas uchádzača so spracúvaním a zverejnením osobných údajov pre potreby evidencie uchádzačov výberového konania v zmysle nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov (ďalej len „GDPR“) a zákona č. 18/2018 Z. z. ochrane osobných údajov (tlačivo nájdete na stránke PSK v časti výberové konanie)

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

10.5.2024 (ostávajú ešte 2 dni)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

najmenej 3 roky riadiacej praxe

Počet rokov praxe

3

  • Vysokoškolské vzdelanie II. stupňa.
  • Najmenej 3 roky riadiacej praxe.
  • Bezúhonnosť (zaslaním požadovaných údajov potrebných k výpisu z registra trestov).
  • Zdravotná spôsobilosť (preukazuje potvrdením praktického lekára, nie starším ako
    ​týždeň).
  • Spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu (preukazuje sa čestným vyhlásením).
  • Znalosť štátneho jazyka (predložením úradne overenej kópie vysvedčenia o Maturitnej
    ​skúške).
  • Znalosť príslušnej legislatívy (zákon č.302/2001 Z. z. o samospráve vyšších územných celkov (zákon o samosprávnych krajoch); zákon č. 446/2001 Z. z o majetku vyšších územných celkov; zákon č.448/2008 Z. z. o sociálnych službách a o zmene a doplnení zákona č.455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon); zákon č.219/2014 Z. z. o sociálnej práci a o podmienkach na výkon niektorých odborných
    činností v oblasti sociálnych vecí a rodiny a o zmene a doplnení niektorých zákonov; zákon č. 311/2001 Z. z. zákonník práce; zákon č.552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme; zákon č. 5782004 Z.z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve a o zmene
    a doplnení niektorých zákonov; výnos č.44/2008 MZ SR o minimálnych požiadavkách na personálne zabezpečenie a materiálno-technické vybavenie jednotlivých druhov
    zdravotníckych zariadení).

Verejná správa

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Jana Jakubiková
Tel.: +421517081146
E-mail: poslať životopis
ID: 4816154  Dátum zverejnenia: 25.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 700 EUR/mesiac