Výberové konanie - riaditeľ/ka Vihorlatského múzea v Humennom

Prešovský samosprávny kraj

Miesto práce
Humenné
Termín nástupu
ASAP, čo najskôr.
1 400 EUR/mesiacFunkčný plat pri plnom pracovnom úväzku podľa tabuľkového zaradenia zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme trieda 9. stupeň podľa uznanej praxe. Hrubá mzda od 1400,00 EUR podľa uznanej praxe.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Riadenie Vihorlatského múzea v Humennom - inštitúcie v pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja a jej koordinačná činnosť.
- Tvorba stratégie riadenia ľudských zdrojov ( personálna oblasť vrátane odmeňovania) u zamestnávateľa s rozmanitou kvalifikačnou a profesijnou štruktúrou.
- Komplexné zabezpečovanie prác na úseku rozpočtovania a financovania organizácie.
- Dodržiavanie bezpečnostných rámcov a legislatívnych noriem organizácie.

Žiadosť spolu so všetkými požadovanými dokladmi je potrebné doručiť do podateľne Úradu Prešovského samosprávneho kraja na adresu podania:

Úrad Prešovského samosprávneho kraja
Námestie mieru 2
080 01 Prešov

• Požadované podklady doručte najneskôr do 15.4.2024 do 15:00 hod. do podateľne Úradu Prešovského samosprávneho kraja v uzatvorenej obálke s označením NEOTVÁRAŤ „Výberové konanie - riaditeľ Vihorlatského múzea v Humennom“ na adresu:

Za dátum podania sa považuje dátum uvedený na odtlačku poštovej pečiatky alebo na pečiatke podateľne vyhlasovateľa výberového konania. Termín a miesto výberového konania bude prihláseným uchádzačom, ktorí splnia požadované predpoklady, oznámený telefonicky alebo písomne.

• Za dátum podania sa považuje dátum uvedený na odtlačku pečiatky podateľne Úradu Prešovského samosprávneho kraja alebo pečiatky pošty.

Akceptované budú len prihlášky zaslané v stanovenej lehote v tlačenej podobe poštou alebo doručené osobne do podateľne Úradu PSK.

• Na výberové konanie budú pozvaní len vybraní uchádzači, ktorí spĺňajú kvalifikačné predpoklady a iné kritéria a požiadavky súvisiace s obsadzovaným pracovným miestom a predložia všetky požadované doklady.

Výberové konanie bude uskutočnené:
- Ústnou formou - verejné vypočutie, ktorého súčasťou je aj predstavenie návrhu koncepcie rozvoja hvezdárne v rozsahu maximálne 10 minút s možnosťou elektronickej prezentácie.
- Písomnou formou - vypracovanie osobnostného dotazníka za účasti externého psychológa.

• O termíne a mieste výberového konania budú uchádzači informovaní telefonicky alebo emailom.

Podrobné podmienky sú uvedené na webovej stránke PSK www.psk.sk v časti výberové konania a voľné pracovné miesta.

Zoznam požadovaných dokladov povinných predložiť v termíne:
1. žiadosť o účasť na výberovom konaní podpísaná uchádzačom,
2. štruktúrovaný profesijný životopis s presným popisom praxe (mesiac/rok od, do),
3. úradne overené kópie dokladov o dosiahnutom vzdelaní (doklad o štátnej záverečnej skúške, vysokoškolský diplom),
4. čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony,
5. čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na obsadzovanú pozíciu,
6. čestné vyhlásenie o odbornej praxi,
7. čestné vyhlásenie o riadiacej praxi,
8. pre účely preukázania bezúhonností uchádzača požadované údaje v zmysle § 3 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov a § 10 zákona č. 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (1. meno, priezvisko, rodné priezvisko uchádzača, pôvodné meno alebo priezvisko, ak došlo k zmene mena alebo zmene priezviska, 2. dátum narodenia, rodné číslo, miesto a okres narodenia, 3. adresa trvalého pobytu a u osoby narodenej v cudzine aj štát narodenia, 4. štátne občianstvo, 5. pohlavie, 6. číslo občianskeho preukazu alebo číslo pasu, 7. meno, priezvisko a rodné priezvisko rodičov),

9. návrh koncepcie rozvoja Vihorlatského múzea v Humennom,
10. písomný súhlas uchádzača na spracúvanie osobných údajov na účely evidencie uchádzačov výberového konania v zmysle § 13 ods. 1 písm. a) zákona č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

odborná prax v oblasti kultúry minimálne 5 rokov + oblasť riadenia 3 roky

Počet rokov praxe

5

  • vysokoškolské vzdelanie II. stupňa,
  • kvalifikačné predpoklady preukáže uchádzač predložením úradne overenej kópie vysokoškolského diplomu, ak nie je možné posúdiť kvalifikačné predpoklady len na základe vysokoškolského diplomu, uchádzač je povinný predložiť aj informáciu o obsahu záverečnej skúšky, osobitné kvalifikačné predpoklady preukáže spôsobom uvedeným v oznámení o výberovom konaní,
  • pracovné skúsenosti vo vedúcej pozícii najmenej 3 roky,
  • odborná prax v oblasti kultúry minimálne 5 rokov
  • spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu,
  • bezúhonnosť,
  • zdravotná spôsobilosť,
  • znalosť príslušnej legislatívy: zákon č.302/2001 Z. z. o samospráve vyšších územných celkov v znení neskorších predpisov, zákon č. 446/2001 Z. z o majetku vyšších územných celkov v znení neskorších predpisov, zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov, zákon č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy v znení neskorších predpisov, zákon č. 206/2009 Z. z. o múzeách a galériách a o ochrane predmetov kultúrnej hodnoty a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov, zákon č. 583/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy v znení neskorších predpisov, zákon č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, zákon č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov,
  • osobnostné predpoklady,
  • organizačné schopnosti, samostatnosť, komunikatívnosť, koncepčná tvorivosť,
  • manažérske zručnosti,
  • odbornosť,
  • publikačná činnosť vítaná,
  • práca s počítačom na užívateľskej úrovni,
  • znalosť štátneho jazyka,
  • znalosť cudzieho jazyka vítaná.

Verejná správa

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4791178  Dátum zverejnenia: 22.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac