Výberové konanie riaditeľ/-ka Centra podpory PSK - opakované kolo

Prešovský samosprávny kraj

Miesto práce
Prešov
Termín nástupu
ASAP, čo najskôr.
2 200 EUR/mesiacFunkčný plat pri plnom pracovnom úväzku podľa tabuľkového zaradenia zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme trieda 8. stupeň podľa uznanej praxe. Hrubá mzda od 2200,00 EUR podľa uznanej praxe. Obsadzovaná pozícia je obmedzená päťročným funkčným obdobím, predpoklady musí uchádzač spĺňať po celý čas výkonu funkcie štatutára.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Riadenie Centra podpory PSK - rozpočtovej organizácie pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja a jej koordinačná činnosť.
- Zabezpečenie plnenia organizačných, ekonomických a iných administratívnch činnosti pre vytipované organizácie
- Tvorba stratégie riadenia ľudských zdrojov ( personálna oblasť vrátane odmeňovania) u zamestnávateľa s rozmanitou kvalifikačnou a profesijnou štruktúrou.
- Komplexné zabezpečovanie prác na úseku rozpočtovania a financovania organizácie.
- Dodržiavanie bezpečnostných rámcov a legislatívnych noriem organizácie.

Termín uzávierky žiadosti o účasť sa považuje za dodržaný, ak bude žiadosť vrátane všetkých požadovaných dokumentov doručená v stanovený deň 30.04.2024 do 15:00 hod. do podateľne Úradu PSK v uzavretej obálke s upozornením „ Neotvárať – výberové konanie-funkcia Riaditeľa Centra podpory PSK“ uvedeným na obálke, alebo ak bude v stanovený deň podaná na poštovú prepravu, čo bude preukázané otlačkom poštovej pečiatky.

Adresa doručenia:
Úrad Prešovského samosprávneho kraja
ODBOR financií
Námestie mieru 2
080 01 Prešov

Prihlášky doručené emailom alebo cez portál profesie nebudú akceptované.

Termín a miesto výberového konania bude prihláseným uchádzačom, ktorí splnia požadované predpoklady, oznámený telefonicky alebo písomne.

Na pracovný výberové konanie budú pozvaní len vybraní uchádzači, ktorí spĺňajú kvalifikačné predpoklady a iné kritéria a požiadavky súvisiace s obsadzovaným pracovným miestom a predložia všetky požadované doklady v termíne.

Výberové konanie bude uskutočnené:
1. písomná časť – vypracovanie osobnostného dotazníka s externým psychológom.
2. ústna časť – individuálny pohovor pred výberovou komisiou zameraný najmä na obhajobu projektu (možnosť projektovej prezentácie); právo členov komisie klásť odborné otázky nad rámec osobnostného dotazníka súvisiace s charakterom činností štatutára nie je dotknuté.

Podrobné podmienky sú uvedené na webovej stránke PSK www.psk.sk v časti: Samospráva/Voľné pracovné miesta/Výberové konania štatutári organizácií PSK

Zoznam požadovaných dokladov povinných predložiť v termíne:

1. žiadosť o účasť na výberovom konaní podpísaná uchádzačom,
2. štruktúrovaný profesijný životopis s presným popisom praxe (mesiac/rok od, do),
3. fotokópie všetkých nasledujúcich dokladov o vzdelaní (doklad o štátnej záverečnej skúške, vysokoškolský diplom, maturitne vysvedčenie),
4. čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony,
5. čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na obsadzovanú pozíciu,
6. čestné vyhlásenie o odbornej praxi,
7. čestné vyhlásenie o riadiacej praxi,
8. pre účely preukázania bezúhonností uchádzača požadované údaje v zmysle § 3 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov a § 10 zákona č. 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (1. meno, priezvisko, rodné priezvisko uchádzača, pôvodné meno alebo priezvisko, ak došlo k zmene mena alebo zmene priezviska, 2. dátum narodenia, rodné číslo, miesto a okres narodenia, 3. adresa trvalého pobytu a u osoby narodenej v cudzine aj štát narodenia, 4. štátne občianstvo, 5. pohlavie, 6. číslo občianskeho preukazu alebo číslo pasu, 7. meno, priezvisko a rodné priezvisko rodičov),
9. návrh „Koncepcie rozvoja Centrum podpory PSK“ v rozsahu maximálne 3 strán A4 alebo max. 5 slidov prezentácie v PowerPointe,
10. písomný súhlas uchádzača na spracúvanie osobných údajov na účely evidencie uchádzačov výberového konania v zmysle § 13 ods. 1 písm. a) zákona č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.4.2024 (ostávajú ešte 2 dni)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

najmenej 5 v oblasti financií (účtovníctvo, rozpočet)

Počet rokov praxe

5

  • ​Vysokoškolské vzdelanie min. II. stupňa.
  • Najmenej 5 rokov odbornej praxe v oblasti financií (účtovníctvo, rozpočet).
  • Najmenej 3 roky praxe vo verejnej alebo štátnej správe.
  • Najmenej 3 roky riadiacej praxe.
  • Bezúhonnosť (zaslaním požadovaných údajov potrebných k výpisu z registra trestov),
  • Zdravotná spôsobilosť (preukazuje sa čestným vyhlásením),
  • Spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu (preukazuje sa čestným vyhlásením),
  • Znalosť štátneho jazyka (predložením kópie vysvedčenia o maturitnej skúške),
  • Vysokoškolské vzdelanie min. II. stupňa (predložením kópie štátnicového vysvedčenia a diplomu),
  • Dobrá znalosť nástrojov MS Office, predovšetkým Excel a Word
  • Znalosť účtovníctva rozpočtových a príspevkových organizácií vítaná
  • Znalosť príslušnej legislatívy:
    • znalosť legislatívnych predpisov v oblasti podvojného účtovníctva, fakturácie
    • znalosť účtovnej osnovy a ekonomickej klasifikácie rozpočtovej klasifikácie podľa Opatrenia MF SR č. MF/010175/2004-42
    • Zákon č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov,
    • Zákon č. 302/2001 Z. z. o samospráve vyšších územných celkov (zákon o samosprávnych krajoch) v znení neskorších predpisov
    • Zákon č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    • Zákon č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    • Zákon č. 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    • Zákon č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    • Zákon č. 583/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    • Opatrenie MF SR č. MF/014454/2022-36, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovnej osnove pre obce, VÚC a nimi zriadené rozpočtové a príspevkové organizácie pre postupy účtovania

Verejná správa

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4760221  Dátum zverejnenia: 27.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 2 200 EUR/mesiac