Manažér oddelenia Účtovníctvo

74

Základné informácie o pozícii:

Pracovný pomer:
plný úväzok
Plat:
3 000 EUR/mesiac (finálna úroveň základnej mzdy závisí od individuálnych schopností a skúseností vybraného kandidáta)
Vzdelanie:
vysokoškolské II. stupňa
Požadovaná prax:
5 r.
Vodičský preukaz:
B
Termín nástupu:
1.6.2023
Miesto výkonu práce:
Bratislava
ŠKODA AUTO Slovensko s. r. o.
Sabinovská 6
821 02 Bratislava
Poslať spoločnosti životopis

Náplň práce

ŠKODA AUTO Slovensko je importérom vozidiel značky ŠKODA. Sme hrdí, že pracujeme pre najobľúbenejšiu automobilovú značku na slovenskom trhu. Vždy hľadáme najlepšie riešenia Simply Clever šité na individuálne potreby zákazníkov, ktorí sú vždy v centre našej pozornosti. Naďalej rastieme a z pozície lídra chceme stále prinášať fascinujúce automobily, atraktívne služby a nový pohľad na mobilitu.

Budete zodpovedať za:
  • vedenie účtovníctva v zmysle platných účtovných a daňových zákonov
  • vedenie a koordináciu tímu účtovného oddelenia
  • prípravu, koordináciu a zostavenie mesačných a ročnej uzávierky v zmysle slovenských predpisov
  • spracovanie mesačných finančných reportov pre materskú spoločnosť v zmysle koncernových predpisov
  • komunikáciu s daňovým úradom
  • mesačné spracovanie DPH vrátane spracovania kontrolného výkazu a súhrnného výkazu
  • mesačné spracovanie oznámenia o zrazenej zrážkovej dani
  • spoluprácu s daňovými poradcami pri vystavovaní daňového priznania dane z príjmov PO
  • výpočet dane z motorových vozidiel a spracovanie priznania
  • spracovanie účtovných výkazov, štatistických výkazov, výkazov NBS
  • pravidelnú inventarizáciu pohľadávok a záväzkov spoločnosti
  • koordináciu pravidelnej ročnej inventúry majetku
  • komunikáciu s externým audítorom a príprava podkladov pre audit
  • identifikáciu a implementácia zmien v slovenskej legislatíve
  • participáciu na koncernových projektoch - nastavenie spôsobu účtovania a reportingu

Ponúkame

  • Prácu v jednej z najúspešnejších automoto firiem u nás. Dávame priestor na rozvoj a vzdelávanie a sme skvelý tím, ktorý poradí aj podporí. Samozrejmosťou sú zaujímavé benefity a flexibilný pracovný čas.

Osobnostné predpoklady

  • Manažérske zručnosti – vedenie tímu, komunikácia, vyjednávanie
  • Výborné analytické schopnosti, spoľahlivosť a precíznosť

Požadované zručnosti

  • Min. 5 rokov praxe v oblasti účtovníctva a daňovníctva
  • Znalosť anglického jazyka na úrovni min. B2, nemeckého jazyka výhodou
  • Ovládanie SAP na pokročilej úrovni
  • Dobrá znalosť MS OFFICE
  • Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)
Kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorí spĺňajú naše požiadavky, a títo budú pozvaní na osobný pohovor. Vopred sa ospravedlňujeme všetkým uchádzačom, ktorých neoslovíme. Všetky ich prílohy budú skartované v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov. Ďakujeme za pochopenie.