Lektor /sprievodca na hrad Strečno

Považské múzeum

Miesto práce
Hradná 1, Strečno
Druh pracovného pomeru
skrátený úväzok
Termín nástupu
30.03.2024 a od 1.6.2024
Od 560 EUR/mesiacPlat pre pracovný úväzok 28/týždeň je v zmysle zákona 553/2003 Z. z. (od 560€ v závislosti od započítanej praxe), príplatky za soboty, nedele, sviatok - v zmysle Zákonníka práce

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

sprevádzanie návštevníkov s odborných výkladom o histórii a vystavených zbierkových
predmetoch na hrade Strečno v slovenskom, resp. anglickom jazyku
- dozor nad zbierkami vo zverených expozíciách
- spolupráca s pokladníčkou
Predpokladaný termín nástupu: 30. marca 2024 (pracovný pomer do 31. október
2024) - 4 lektori
Predpokladaný termín nástupu: 1. júna 2024 (pracovný pomer do 31.augusta 2024) -
2 lektori
Druh pracovného pomeru: čiastočný pracovný úväzok 28h/týždeň
Pracovná doba 30.3.2024 - 30.9.2024
od 9.00h do 17.30h alebo od 9.30h do 18.00h
Ponúkaný plat na marec - september (brutto): v zmysle zákona 553/2003 Z. z. (od 560€)

1.10.2024-31.10.2024
čiastočný pracovný úväzok 19,15h/týždeň
od 10.00h do 15.30h alebo od 10.30h do 16.00h
Ponúkaný plat na október (brutto): v zmysle zákona 553/2003 Z. z. (od 385€)

Pracovný týždeň
1. zmena: párny týždeň:
pracovná zmena: pondelok – utorok a piatok – nedeľa
voľno: streda – štvrtok
nepárny týždeň:
voľno: pondelok – utorok a piatok - nedeľa
pracovná zmena: streda – štvrtok

2.zmena: nepárny týždeň:
Pracovná zmena: pondelok – utorok a piatok - nedeľa
párny týždeň:

Žiadosť spolu so štruktúrovaným životopisom a súhlasom so spracovaním osobných údajov zasielajte do 27.2.2024 na adresu: Považské múzeum, Topoľová l, 010 03 Žilina; email: [email protected] alebo [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

 komunikatívnosť
 primeraný verbálny prejav
 príjemné vystupovanie
 flexibilita
 znalosť ďalšieho cudzieho jazyka vítaná

Múzeum plní nasledovné funkcie:
- regionálne múzeum pre územie Horné Považie – okresy Žilina a Bytča. Zaoberá sa vednými oblasťami história, archeológia, etnológia, umenie, numizmatika, zoológia, botanika a geológia;
- krajské múzeum – metodické centrum pre ostatné múzeá na území Žilinského samosprávneho kraja
- je celoslovensky špecializované múzeum pre oblasť drotárstva a dopravy
- spravuje takmer 153 000 kusov zbierkových predmetov
- činnosť pozostáva z plnenie nasledovných základných úloh:
nadobúdanie predmetov kultúrnej hodnoty a ich začlenenie medzi zbierkové predmety múzea (pozri ďalej akvizičná činnosť)
odborný výskum a katalogizácia zbierkových predmetov s cieľom získať o nich čo najviac poznatkov v rámci informačného fondu múzea
odborná ochrana zbierkových predmetov (ošetrovanie, konzervovanie, preparovanie, reštaurovanie) a priestorov v ktorých sú uložené
prezentácia zbierkových predmetov formou výstav a expozícií.

Okrem toho múzeum vykonáva nasledovné pridružené činnosti:
správa nehnuteľných národných kultúrnych pamiatok (hrady Budatín a Strečno, Sobášny palác v Bytči, Objekty ľudovej architektúry v Čičmanoch)
vedecko-výskumné pracovisko vo vyššie uvedených špecializáciách vybavené odbornou knižnicou zameranou na regionálnu odbornú literatúru
tvorba kultúrno-výchovných podujatí a zážitkového programu pre školy (stále podujatia s najväčšou účasťou sú najmä Stretnutie drotárskych majstrov, Budatínsky rínok, Hradné hry Žofie Bosniakovej, Rajecká Anča)
edičné stredisko – vydávanie odborných publikácií a zborníkov (Vlastivedný zborník Považia, časopis MÚZA)
História múzea
Časopis MUZA
Akvizičná činnosť
Vlastivedný zborník Považia
Veda a výskum
Pracovisko histórie dopravy

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4537110  Dátum zverejnenia: 13.2.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 560 EUR/mesiac