Administratívny pracovník na odbore výkazníctva

Pôdohospodárska Platobná Agentúra

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Od 1 143 EUR/mesiacuvádzaný je len tarifný plat - plat sa skladá z tarifného platu + osobný príplatok, ktorý môže byť priznaný až do výšky 100 % platovej tarify v závislosti od kvality plnenia služobných úloh - bližšie informácie na ústnom pohovore výberového konania.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Uvedená pozícia sa týka vykazovania čerpania fondov Európskej komisie (EK) v oblasti pôdohospodárstva, konkrétne Európskeho poľnohospodárskeho fondu rozvoja bývania (EPFRV) a Európskeho záučného fondu(EPZF).
Nový zamestnanec na odbore účtovníctva a výkazníctva bude vykonávať nasledovné pracovné činnosti:
  • príprava mesačných, štvrťročných výkazov o čerpaní výdavkov a vrátení pripísaných príjmov EPZF a EPFRV z databázy platieb na MPRV SR a hlásení na EK, ktoré sa posielajú cez systém na výmenu údajov s EK,
  • komunikácia s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR pri riešení pracovných úloh,
  • komunikácia s EK a zúčastňovanie sa na (online) zasadnutiach Výboru pre poľnohospodárske fondy EK a následné komunikovanie informácii prezentovaných na výbore ostatným odborom a sekciám PPA,
  • úprava/pripomienkovanie manuálu nášho odboru alebo predložených dokumentov a spracovanie pripomienkových konaní týkajúcich sa dokumentov ostatných sekcií PPA,
  • príprava podkladov pre zverejňovanie právnických a fyzických osôb na stránke PPA pre účely transparentnosti,
  • príprava, vypracovanie a odosielanie účtovnej závierky fondov EK za príslušný finančný rok.

• mzda je závislá od skúsenosti kandidáta

• 5 dní dovolenky navyše
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
• pružný pracovný čas - ustanovený pracovný čas je 37,5 hod/týždeň
• možnosť sickday (dvakrát za rok)
• vzdelávanie a osobný rozvoj v danej oblasti, pretože školou to nekončí a u nás vám dáme možnosť neustále na sebe pracovať
•Multisport karta a Upbalansea
•zľavové poukážky ( Datart, Satur, Medirex, Finančné poradenstvo...)
• nápomocný a priateľský kolektív
• ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

výhodou je zameranie v odbore Ekonómie alebo Pôdohospodárstva, avšak nie je to podmienka.

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1) a Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Mierne pokročilý
Microsoft Excel - Mierne pokročilý

  • ovládanie bežnej firemnej korešpondencie v AJ (komunikácia s EK prebieha väčšinou písomne, ale je potrebné rozumieť aj hovorenému slovu, nakoľko výbory EK sú vysielané naživo)
  • práca s číslami ti nie je cudzia
  • zmysel pre detail
  • zodpovednosť
  • ochota učiť sa nové veci
  • tímovosť
  • pozitívny prístup k práci a k životu

POMÁHAME SLOVENSKÉMU POĽNOHOSPODÁRSTVU....
Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) je orgánom štátnej správy plniacim úlohu poskytovania podpory a dotácie v oblasti pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. V rámci priamych podpôr, projektových podpôr, organizácie trhu a štátnej pomoci poskytuje finančné prostriedky slovenským poľnohospodárom, farmárom, lesníkom, vinohradníkom, včelárom, rybárom či chovateľom a tiež obciam a mestám na rozvoj vidieka. PPA je rozpočtová organizácia, napojená finančnými vzťahmi na rozpočet MPRV SR. Svoje činnosti vykonáva na základe akreditácie udelenej ministerstvom pôdohospodárstva.

PPA poskytuje
· Priame podpory
· Projektové podpory
· Štátnu pomoc
· Programy a opatrenia v rámci spoločnej organizácie trhu

PPA svojou činnosťou pokrýva celé územie Slovenska prostredníctvom svojich 14 regionálnych pracovísk a centrály v Bratislave. Sídlom platobnej agentúry je Bratislava.

Našim poslaním je cesta od tradičného k modernému.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Simona Kramárová
Tel.: +421918612498
E-mail: poslať životopis
ID: 4510965  Dátum zverejnenia: 14.3.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 143 EUR/mesiac