Redaktor/Redaktorka pre Žilinský kraj

Petit Press, a.s.

Miesto práce
Žilinský kraj
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
ASAP
750 - 950 EUR/mesiacZákladný plat 750 eur na TPP, 950 eur na živnosť + motivačné odmeny za prácu na webe, výsledky v printe či za spoluprácu s komerčným oddelením. Plat je tvorený motivačne z viacerých zložiek.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Príprava spravodajských a publicistických autorských článkov pre MY noviny v Žilinskom kraji, práca na regionálnych weboch a FB, technická príprava novín, fotografovanie, nakrúcanie videí. Redaktor má k dispozícii služobné auto, notebook a telefón. Ide o stabilné pracovné miesto s flexibilnou pracovnou dobou.

Požiadavky na zamestnanca
- prehľad o aktuálnom dianí v regióne
- zvládnutý písomný prejav
- technické zručnosti, teda práca s počítačom, nakrúcanie jednoduchých videí, fotografovanie, práca s webom a sociálnymi sieťami,
- aktívny vodič
- komunikatívnosť
- je dôležité, aby bol redaktor tímovým hráčom. V redakciách si navzájom pomáhame a záleží nám na dobrých kolegiálnych a férových vzťahoch.

Motivačné zložky k mzde za predaj novín, odmeny za autorské články na webe, mimoriadne odmeny za mimoriadnu prácu (spolupráca s inzertným a marketingovým oddelením).
Možnosť robiť nezávislú a profesionálnu žurnalistiku a vďaka nej meniť veci k lepšiemu bezprostredne vo svojom okolí. O našej práci nerozhodujú obce, mestá ani silní ekonomickí hráči, ale fakty a čitatelia. Vďaka silnému zázemiu vydavateľa sa aj udalosti z Turca môžu stať hlavnými správami v celoslovenskom spravodajstve. Každý aktuálny, relevantný a atraktívny autorský text má potenciál dostať sa k širšiemu okruhu čitateľov.

Informácie o výberovom konaní

Svoj životopis s motivačným listom zasielajte na:
[email protected]
Kontaktovaní budú len vybraní uchádzači.
K zasielanému životopisu pripojte nasledovný súhlas:
V súlade s ustanoveniami zákona č. 428/2002 Z. z. v znení neskorších predpisov súhlasím so spracúvaním mojich osobných údajov obsiahnutých v zasielanom životopise spoločnosťou Petit Press, a. s., v jej personálnej databáze za účelom evidencie záujemcov o zamestnanie a výberu zamestnanca na ponúkanú pracovnú pozíciu, a to po dobu 6 mesiacov, pričom som si vedomý/á toho, že tento súhlas môžem kedykoľvek písomne odvolať.
Informácie týkajúce sa spracovania a ochrany osobných údajov uchádzačov o zamestnanie na účely výberového konania sú uvedené na: https://www.sme.sk/dok/20815421/vyhlasenie-o-ochrane-sukromia-uchadzaci-o-zamestnanie/#ixzz5Gtlw6TZc

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

žurnalistika, ekonomika, médiá, spoločenské vedy - výhodou

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Základy
Microsoft Excel - Základy
Adobe Photoshop - Základy

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

Redaktor

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Čo by ste o sebe povedali?
Mám aktívny záujem o dianie v regióne a záleží mi na ňom.
Mám cit pre silné témy s presahom mimo región.
Mám všeobecný spoločenský prehľad.
Viem výborne po slovensky a ovládam strojopis.
Zvládam neštandardné situácie.
Zaujíma ma web a sociálne siete a viem s nimi prac

Vydavateľský dom Petit Press, a. s. vydáva viac ako 30 regionálnych a centrálnych titulov s týždenným predaným nákladom vyše 545 - tisíc výtlačkov. Do jeho portfólia patria denníky SME, Korzár, týždenník TV Svet, regionálne týždenníky , sieť bezplatných novín ECHO a mesačníky Magazín zdravia, Doma v záhrade a Lišiak. Petit Press je taktiež prevádzkovateľom najnavštevovanejšieho spravodajského servera www.sme.sk, ktorý má bezmála 2,3 milióna návštevníkov mesačne. Na získavaní a spracovávaní informácií, výrobe novín a online spravodajstva, zabezpečovaní internetových, inzertných, obchodných a distribučných služieb, ekonomickej agende a ďalších činnostiach sa podieľa viac ako 500 zamestnancov.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4467910  Dátum zverejnenia: 16.7.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 750 EUR/mesiac