Advokátsky koncipient na dlhodobú spoluprácu s možnosťou ubytovania v Bratislave

PESCHLOVÁ PODHORSKÁ advokátska kancelária, s.r.o.

Bajkalská 2d, Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
Ihneď
1 350 EUR/mesiac1350€ + bonusy a iné benefity. Výsledná mzda závisí od dĺžky praxe a hlavne tvojich skúseností

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme práve teba?
Hľadáme kolegu alebo kolegyňu na pozíciu advokátsky koncipient, ktorý zapadne do nášho tímu. Nevadí nám, ak máš málo skúseností, pretože popri nás sa toho vieš veľa naučiť. Ak už však prax máš, určite to dokážeme oceniť. V našej kancelárii sa snažíme, aby mal každý príležitosť pracovať vo všetkých oblastiach práva, ktorým sa naša kancelária venuje a tým si rozvíjal svoje schopnosti a talent komplexne a bez vyhranenia na jedno právne odvetvie. Spolu s nami budeš prichádzať do styku s rôznymi zadaniami od najjednoduchších právnych úkonov, cez asistenciu klientovi pri rozličných právnych udalostiach, až po zložité právne analýzy. Práca v našej kancelárií je dynamická a občas až hektická, ale prebieha v priateľskej atmosfére plnej pochopenia, rešpektu a vychádzania v ústrety potrebám každého jednotlivca, tak, aby každý člen tímu vedel, že má u nás svoje nezastupiteľné miesto.

Aká bude tvoja práca u nás? / Čo bude tvojou náplňou práce?

 Pripravovať právne stanoviská a analýzy
 Pripravovať zmluvnú a korporátnu dokumentáciu
 Realizovať elektronické podania na súdy, obchodný register a iné orgány št. správy
 Vykonávať zaručenú konverziu dokumentov
 Stretávať sa a rokovať s klientmi a ich protistranami
 Zastupovať klientov na súdnych a správnych pojednávaniach
 Vymáhať pohľadávky
 Zúčastňovať sa školení a rôznych teambuldingových aktivít
 A uskutočňovať mnoho ďalších, niekedy prekvapivých a veľakrát aj vtipných
požiadaviek od našich klientov

Spôsobom našej práce sa snažíme odlíšiť od ostatných kancelárií. Sme flexibilní a snažíme sa chápať nielen podstatu zadania alebo právneho problému nášho klienta, ale najmä jeho nastavenie a vôľu tak, aby výsledok našej práce klientovi priniesol nie len to čo požaduje, ale najmä to, čo si myslíme, že skutočne potrebuje. Pri príprave stanovísk, zmlúv či iných zadaní sa snažíme hľadať „čisté právne riešenia“, pričom každý právny problém analyzujeme zo všetkých možných perspektív tak, aby sme si naším výstupom mohli byť naozaj istí.

U nás získaš bohaté skúsenosti v bežných aj v úzko špecializovaných oblastiach práva: obchodnoprávne a občianskoprávne právo, pracovné právo, právo duševného vlastníctva, komunálneho právo, špecifiká obecných podnikov, právo elektronických komunikácií, potravinové právo, neprimerané podmienky v obchode, a taktiež poistné právo, finančné právo a ochrana spotrebiteľa.

Naučíme ťa:
1. Ako reagovať pružne, ale v medziach zákona
2. Chápať skutočné jadro riešenej problematiky
3. Využívať pri práci právnickú logiku (a niekedy aj matematiku) a rovnako aj ako efektívne využiť svoje vedomosti, čas a dostupné zdroje

Budeš pracovať vo veľmi priateľskej až rodinnej atmosfére, pri ktorej nie je podstatný len podaný výkon, ale rovnako aj tvoja spokojnosť v práci.

V neposlednom rade nebude strádať ani tvoj kreatívny duch, kedy uspokojenie nárokov klientov vyžaduje v mnohých prípadoch (ak nie vo všetkých) tvorivé myslenie, aby ako sa hovorí bol vlk sýty a právne predpisy, či zákonné alebo zmluvné povinnosti ostali neporušené.

Práca v advokátskej kancelárii je náročná. Vyžaduje si veľa práce na sebe, trpezlivosť, motiváciu a neustále učenie sa, my sa to snažíme však robiť tak, aby sme pritom dokázali aj spokojne žiť a rozvíjať sa nie len v pracovnom, ale aj rodinnom živote.

Čo ti ponúkame:

V práci strávime každý veľkú časť svojho dňa. Veríme tomu, že pomery v našej novej a modernej kancelárii, atmosféra v nej a náš prístup k zamestnancom vytvára prostredie, v ktorom sa budeš cítiť dobre a kam sa budeš každý deň tešiť. Rovnako veríme, že práca u nás ťa dokáže napĺňať a motivovať tak, aby dokázala byť prirodzenou súčasťou tvojho života a napĺňala ťa radosťou z toho, že sa svojim dielom podieľaš na poskytovaní právnej pomoci iným.

K zabezpečeniu tvojej spokojnosti pri práci v našej kancelárií ti ponúkame:

 ubytovanie v zariadenom byte v Bratislave
 možnosť vykonávať prácu aj prostredníctvom homeoffice
 finančné ohodnotenie nad rámec bežného platu / odmeny
 „prozamestnanecky“ orientovaný prístup v prípadoch potreby riešenia osobných
záležitostí
 platené voľno nad rámec dovolenky medzi vianočnými sviatkami a novým rokom
 neustálu možnosť ďalšieho vzdelávania formou externých školení a seminárov
 kariérny rast a podporu špecializácie
 mentoring od seniorských kolegov
 firemný mobilný telefón a notebook

Ak sa chceš uchádzať o túto pozíciu, zašli nám prosím tvoj životopis a motivačný list, kde nám najmä napíš, čo ťa baví v práve a v živote a čomu by si sa chcel v budúcnosti venovať.

Kancelária aktuálne sídli na Žižkovej 1A, v Bratislave. Začiatkom roka 2023 budeme sťahovať kanceláriu do nových priestorov v areály národného futbalového štadióna na Tehelnom poli, na adresu Bajkalská 2D, Bratislava.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Základy

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

právo

Hľadáme rozumného, šikovného lojálneho a kreatívneho kolegu/kolegyňu, ktorý má chuť sa učiť nové veci a má potrebnú dávku trpezlivosti v snahe dosiahnuť svoje ciele.

Sme advokátska kancelária, ktorej základ tvoria dve advokátky Jana Peschlová a Katarína Podhorská Surkošová a spolu s našimi koncipientami poskytujeme právne služby viac ako 16 rokov. Špecializujeme sa na oblasť obchodného, občianskeho práva /osobitne na právne vzťahy týkajúce sa práva obchodných spoločností, právnych vzťahov k nehnuteľnostiam a majetkové práva/ a v neposlednom rade na oblasť pracovného práva. V súčasnosti sa vo väčšej miere zameriavame aj na oblasť práva finančného sprostredkovania, práva elektronických komunikácií, mediálnych služieb a práva obchodu s potravinami. Zároveň sme obidve matky, ktoré chápu potrebu vyvažovať prácu s rodinným a sociálnym životom a v rovnakom duchu majú snahu pristupovať aj k svojim zamestnancom a takýto priestor na rozvoj aj iného ako pracovného života svojich zamestnancov sa snažia podporiť.

Počet zamestnancov

3-4 zamestnanci
ID: 4482162  Dátum zverejnenia: 6.12.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 350 EUR/mesiac