Hľadá sa Manažér/ka, ktorý/á vie modelovať úvery

Persea, s.r.o.

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
ASAP
Podľa zákona sú spoločnosti povinné inzerovať minimálny plat, ktorý je pre túto pozíciu cca 3 000 EUR btt. fix.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ak viete, že modeling existuje aj v bankovníctve, a dokonca úverový, čítajte prosím ďalej. Ostatným sa pokračovať neoplatí ;-).

Práve teraz je u nášho klienta na oddelení úverového modelingu 12 špecialistov/modelárov (a možno aj modelov a modeliek :-)), ktorí netrpezlivo čakajú na svojho nového nadriadeného, pretože ich doterajší šéf sa v rámci spoločnosti posunul na nové miesto. Čakajú, že nový nadriadený ich bude viesť k úspešnému definovaniu celkovej stratégie riadenia a štruktúry modelov pre zabezpečenie efektívneho a optimálneho ratingového systému v banke a riadenia opravných položiek v súlade s platnou reguláciou a stratégiou banky a k tomu navyše bude za svojim tímom stáť.

Budete tak k osohu nielen svojim ľuďom, ale aj banke. Na oplátku dostanete príležitosť mať na starosti zaujímavé a v mnohých smeroch unikátne aktivity, ktoré si dokonca môžete nastaviť podľa svojich predstáv!

Okrem toho budete mať na krku:
- zodpovednosť za oblasť vývoja, monitoringu, review a implementácie transakčných modelov kreditného rizika na riadenie kapitálovej primeranosti banky
- navrhovanie a definovanie stratégie využitia skórkariet v rámci schvaľovacieho procesu pre rôzne segmenty
- navrhovanie a výpočet predschválených limitov pre účely lepšieho zacielenia a oslovovania existujúcich klientov podporujúcich business pri rozširovaní úverovej základne
- mesačný Credit Risk Report (zodpovednosť za monitoring kvality novej produkcie a vývoja portfólia)
- MRA výpočet a reporting (Measurement Risk Assessment) za všetky IRB modely v zodpovednosti útvaru
- vývoj a programovanie rozhodovacích stratégií v aplikácii CRIF pre skórované MicroSME úvery (v spolupráci s Odborom úverov pre podnikateľov a malé firmy)
- zodpovednosť nielen za permanentné udržiavanie 12 špecialistov “pri živote”, ale aj ich personálny rozvoj

Zaujímavým motivátorom je aktuálne prebiehajúca transformácia v spoločnosti, ktorá prináša možnosti sebarealizácie a praktického využitia už získaných skúseností a zručností pri nastavovaní procesov.

Okrem toho klient ponúka bohatý benefitný systém a napr. 5 dní dovolenky naviac (po prvom roku zamestnania).

Informácie o výberovom konaní

Ďakujeme za Váš životopis, vážime si Vašu dôveru a záujem.
Radi by sme Vás upozornili, že kontaktovať Vás budeme IBA v tom prípade, ak Váš profil korešponduje so všetkými požiadavkami nášho klienta.

Štruktúrovaný životopis v slovenskom jazyku zašlite prosím e-mailom na adresu [email protected].

Do predmetu správy uveďte pozíciu, o ktorú sa uchádzate.

Vo svojom životopise uveďte, že súhlasíte so spracovaním osobných údajov spoločnosťou Persea, s.r.o. v súlade s NARIADENÍM EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracovaní osobných údajov a o voľnom pohybe (GDPR) a zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov na účely sprostredkovania práce.

I agree with processing of my personal data by Persea, s.r.o. in accordance with Regulation (EU) 2016/679 of the European Parliament and of the Council of 27 April 2016 on the protection of natural persons with regard to the processing of personal data and on the free movement (GDPR) and the Act. 18/2018 on the protection of personal data for purposes of employment mediation.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Bankovníctvo, peňažníctvo

Naším klientom je jedna z najväčších a najsilnejších finančných skupín na Slovensku.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

technické, ekonomické, ideálne Fakulta matematiky, fyziky a informatiky - Odbor Aplikovaná matematika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft SQL Server - Pokročilý
Oracle Database - Pokročilý

Počet rokov praxe

5

Ideálnym kandidátom ste, ak ste šikovný/inteligentný/charizmatický a k tomu:
- máte pár rokov skúseností v oblasti vývoja transakčných modelov kreditného rizika, s prácou s dátami a s vedením tímu
- vo Vašej kariérnej minulosti ste pracovali alebo pracujete v oblasti manažmentu rizík, úverového rizika alebo vnútorného auditu so zameraním na špecifikované oblasti
- poznáte úverový proces, IRB, Basel problematiku, IFRS 9 problematiku a štatistické metódy
- Vaše ďalšie osobnostné prednosti sú asertivita a rozhodnosť, schopnosť zvládať konfliktné situácie, schopnosť dorozumieť sa a ideálne aj riadiť a motivovať rôznorodý vysoko expertný tím, vyjednávacie a prezentačné schopnosti, schopnosť komunikovať špecifické (matematicky zamerané) výsledky spôsobom prístupným publiku inej krvnej skupiny, než je tá Vaša :-)

Personálno-poradenská spoločnosť Persea, s.r.o. ponúka profesionálne vyhľadávanie a výber zamestnancov, tréningy v oblasti manažmentu a obchodu ako aj ďalšie služby v oblasti personálneho auditu, Assessmet a Development Centre, sociologické prieskumy, mystery shopping a individuálne personálne a psychologické poradenstvo.

Podrobnejšie informácie o našich službách a kontaktné údaje môžete nájsť na stránke www.persea.sk

Adresa:
Grösslingova 4
811 09 Bratislava

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

3-4 zamestnanci
ID: 3467917  Dátum zverejnenia: 13.11.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Podľa zákona sú spoločnosti povinné inzerovať minimálny plat, ktorý je pre túto pozíciu cca 3 000 EUR btt. fix.