Terénny sociálny pracovník/-čka v OZ Vagus

OZ Vagus

Miesto práce
Mýtna, Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
1 220 EUR/mesiacpo 3-6 mesiacoch možnosť navýšenia mzdy na 1320€

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Chceš si rozšíriť svoje pracovné skúsenosti o zaujímavú oblasť sociálnych služieb? Radi ťa privítame v našom tíme! V programe Streetwork pracujeme s ľuďmi bez domova v teréne už 11 rokov. Neostávame však len pri prvom kontakte s človekom, je pre nás dôležité pracovať odborne a systematicky. Ide o rozmanitú, dynamickú, intenzívnu a nízkoprahovú sociálnu službu priamo v teréne, ktorá sa strieda s kancelárskou administratívnou prácou.

Hľadáme niekoho, kto má tímového ducha a tvorivý prístup k riešeniu problémov. Niekoho, komu nechýba štipka odvahy a vie nielen dobre komunikovať, ale taktiež jednať s ľuďmi v krízovej situácií.

Terén navštevujeme počas denného (8.00-12.00) aj večerného (16.30-22.00) streetworku. Chodíme vždy vo dvojiciach, na jedného človeka to vychádza 3 služby v teréne na týždeň. Zvyšok času venujeme administratíve, poradám, vzdelávaniam a supervíziám. Pracovný čas je možné prispôsobiť potrebám konkrétneho zamestnanca/zamestnankyne.

Poskytujeme služby ako:
- základné a špecializované sociálne poradenstvo,
- individuálne plánovanie, prípadová práca,
- sieťovanie na dostupné služby,
- sprevádzanie na úrady či k lekárom,
- zisťovanie a mapovanie potrieb ľudí bez domova,
- základné ošetrenie rán,
- v krízových prípadoch transport či ošatenie

- prácu, ktorá dáva zmysel
- zázemie stabilnej organizácie
- mentora/mentorku na zabehnutie sa v práci a v teréne
- priestor pre vlastné nápady, spolupodieľanie sa na rozvoji služby
- pravidelnú tímovú a individuálnu supervíziu
- pravidelné vzdelávanie sa v danom odbore a v špecifických zručnostiach
- nadštandardné materiálne a technické zázemie pre administratívnu prácu
- neformálnu pracovnú atmosféru plnú humoru a porozumenia
- Multisport karta
- priateľský kolektív, partnerský prístup, teambuildingy a pod.

Za podstatnú výhodu považujeme fakt, že prostredníctvom našich projektov ponúkame odbornú pomoc konkrétnym ľuďom s pozitívnym výsledkom. A to je pre nás dôležitá motivácia, vďaka ktorej vidíme vo svojej práci zmysel.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca, psychológia

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Základy
Google Drive - Základy

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- ľudský a profesionálny prístup ku klientom a klientkám
- citová vyrovnanosť, empatia, rozvážnosť, zodpovednosť,
- vodičský preukaz
- koncepčné myslenie
- zmysel pre spravodlivosť
- ochota na sebe pracovať je pre nás samozrejmosťou

Občianske združenie Vagus už 12 rokov pomáha ukončovať bezdomovectvo v Bratislave a podáva pomocnú ruku tým, ktorí z rôznych dôvodov zostávajú žiť na ulici. Venuje sa tiež ľuďom, ktorým bezdomovectvo ešte len hrozí. Ročne pracuje s vyše 1500 ľuďmi na rôznych úrovniach. Od podania deky a teplého čaju v teréne, cez poskytovanie dočasného bývania ľuďom ohrozeným stratou domova, až po systémové zmeny na legislatívnej celonárodnej úrovni. Vagus nie je charita, ale profesionálna organizácia, ktorá ľuďom v núdzi ponúka možnosť postupnej zmeny. Vždy však rešpektuje rozhodnutia a želania svojich klientov a klientiek. Vagus tvoria 3 veľké programy: 1. Streetwork (terénna sociálna práca), v rámci ktorej chodí terénny tím priamo na miesta, kde ľudia bez domova žijú, informuje ich o ďalších službách v meste, poskytuje základné ošetrenie či distribúciu rôznorodej materiálnej pomoci. 2. Domec (nízkoprahové denné centrum), kde môžu ľudia bez domova získať raňajky, teplý obed, čisté oblečenie, možnosť osprchovať, využiť službu ošetrovne a zmysluplne tráviť čas. 3. Medzimiesto (integračný program), v rámci ktorého poskytujeme dočasné bezpečné bývanie či možnosť získať dočasnú prácu. Gro každého programu však tvorí sociálne poradenstvo, ktoré rieši dôvody ústiace do bezdomovectva, eliminuje riziká spojené so životom na ulici a zlepšuje aktuálnu situáciu ľudí bez domova. Súčasťou práce Vagusu je scitlivovanie spoločnosti v téme chudoby a straty bývania. Pretože ľudia bez domova sú v prvom rade ľudia.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 4314681  Dátum zverejnenia: 19.5.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 220 EUR/mesiac